טכנולוגיה חדשה בכללית: פענוח מילולי החוסך זמן מהרדיולוג ומקצר משך המתנה לתוצאות הבדיקה

פענוח מילולי במכוני ההדמיה של המחוז

כללית במחוז חיפה וגליל מערבי רכשה והטמיעה טכנולוגיה מתקדמת שמאפשרת הקלדה קולית בזמן אמת של הפענוח המבוצע על ידי רופאים רדיולוגים במכוני הדימות של כללית במרכזים הרפואיים לין, זבולון והמרפאה היועצת בעכו.

מנהל המחשוב במחוז, ישראל פריימן: “המערכת מאפשרת הכתבה בדיבור ספונטני של הפענוח וממירה בזמן אמת את הדיבור לטקסט מוקלד ברמת דיוק של מעל 95%, כאשר קצב הדיבור מהיר פי 3 מקצב ההקלדה. המערכת מאפשרת הקלדה קולית במקביל לביצוע הבדיקות והפענוחים וביכולתה להמיר לטקסט כתוב גם מונחים רפואיים בשפות עברית/אנגלית”.

 

מנהל מערך ההדמיה של כללית במחוז, ד”ר האשול שרבל: “יתרונות המערכת היא בכך שהיא מאפשרת לרופאים הרדיולוגים להתמקד בעבודתם המקצועית ולא לכלות זמן יקר בשימוש במקלדת. יתרון נוסף הוא בכך שבדרך זו נמנעות טעויות אנוש החלות בהקלדה ידנית. כתוצאה מכך, המערכת מפנה למפענח זמן להגברת קצב הפענוחים ומקצרת את משך ההמתנה לקבלת תוצאות בדיקות הדמיה. מדובר בשלב ראשון לקראת הטמעת המערכת בעוד מכונים ועבור בדיקות נוספות כחלק ממגמה כוללת בכללית למנף טכנולוגיות חדישות לשיפור וייעול השירות למטופלים”.

עוד מוסיף: “טכנולוגיה זו מצטרפת לחידושים נוספים שהנהיגה כללית לשיפור ייעול שירות ההדמיה, מעבר לפתיחת מכונים חדשים וציודם במכשיר מתקדם. כך גם הופעל מערך של פענוח  מרחוק, כך שהצילום המתבצע במכון מרוחק יחסית, מפוענח ע”י צוות מנוסה היושב במרכזים הגדולים. מהלך המבטיח שעל אף המחסור הארצי ברדיולוגים, תהיה רמת הפענוח גבוהה וקיצור משך ההמתנה לתוצאה”.

פענוח מילולי במכוני ההדמיה של המחוז
פענוח מילולי במכוני ההדמיה של המחוז
פענוח מילולי במכוני ההדמיה של המחוז
פענוח מילולי במכוני ההדמיה של המחוז

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.