“הום פריי” מכבי חיפה מסתערת על המקום השני והחלוץ החדש שלה מרגיש מוכן • סקירת מצב הקבוצה

מכבי חיפה נגד ביתר ירושלים יום ראשון 21:00 אצטדיון טדי

אוהדי מכבי חיפה לא חלמו על מקום שני (צילום:האתר הרשמי)

מי היה מאמין

בשקט בשקט, מכבי חיפה בכדורגל, מתבססת לה במקום השני בליגת העל. נכון שהליגה צפופה וכל משחק יכול לשנות את המיקום שלך בטבלה’ אך אין ספק שמשהו טוב קורה במכבי חיפה, ואי אפשר להתעלם מכך. אומנם, לא מדובר כאן בכדורגל גדול, אך בהחלט יש כאן כדורגל יעיל והחלטי. אם בעבר הלא רחוק, כל מאמן שהגיע לכאן, דיבר במושגים של מכבי חיפה הגדולה, ופינטז על אליפות וליגת האלופות, ללא שום קשר לסגל שיש לו, או לאיכות השחקנים, אז הנה הגיע מרקו בלבול, הצנוע ובשקט בשקט, מסיים 7 משחקי ליגה ללא הפסד. עם 5 נצחונות ו 2 תוצאות תיקו, וקבוצתו ערב המחזור, נמצאת במקום השני בטבלה. אין אוהד אחד של מכבי חיפה, שהיה מדמיין סיטואציה כזו לפני חודשים בלבד.

 

30 דקות מצוינות של השחקן הטורקי קרים פריי (צילום: האתר הרשמי)

“הום פריי”

החלוץ הטורקי קארים פריי, מרגיש בבית ורוצה כבר לשחק בהרכב. בפנייה למאמן מרקו בלבול אמר:

 אני מרגיש שסיימתי את שלב הגישושים והבנתי מי נגד מי ואני רוצה לפתוח בהרכב

במשחק הקודם, הטורקי שיחק כ-30 דקות, והראה שהוא בכושר מצויין. אין ספק שמדובר בשחקן, שיהיה קשה מאוד להשאיר פה בעונה הבאה, אלא אם כן יעקב שחר, יכניס את היד עמוק לכיס. מדובר בשחקן שעלותו כ-3 מיליון אירו (רכישה ושכר).

לא מעט בעיות יש למרקו בלבול לקראת המשחק (צילום:האתר הרשמי)

המורה מרקו

כידוע, לפני הגעתו של מרקו בלבול למכבי חיפה, כמאמן ראשי, מוחמד עוואד היה הכוכב של הקבוצה ומלך השערים. אך  בזמן הגעתו של מרקו, האחרון לא אהב את התנהגותו של עוואד, וחשב שהוא “מקדים” את זמנו, ומתנהג “ככוכב” על המגרש, ולא כשחקן צעיר שיש לו מה להוכיח. מרקו, שידוע כמאמן קשוח ולא ותרן, הושיב את השחקן על הספסל, ו”הוריד” אותו לקרקע מהר מאוד. לראיה לכך, החלוץ עלה במשחק האחרון, כמו מתוך “לוע של תותח” ושרף את הדשא, היה המצטיין במשחק ואף נבחר לשחקן המחזור.

 

מוחמד עוואד עבר סדרת חינוך והצטיין במשחק (צילום:האתר הרשמי)

המשחק הקרוב  – ביתר ירושלים בטדי – יום ראשון 10/2/2019, 21:00

למרקו בלבול, יש לא מעט בעיות לקראת המשחק. מצד אחד, “בעיות טובות” בהתקפה, כאשר כל הסגל כשיר ויכול לשחק, לרבות ירדן שועה, שכולם מחכים לראות אותו כבר כובש בירוק. אך מצד שני, עאיד חבשי בלמה הצעיר של הקבוצה, והבורג הכי חשוב במערך ההגנה של מכבי חיפה, מוצהב ולא יכול לשחק. בנוסף, נודע היום שגם רז מאיר, המגן, סובל מרגישות בברך. בחיפה עושים את כל המאמצים להכשירו למשחק. בהעדרו של הבלם, מרקו ייצטרך למצוא פתרון ומחליף.  כרגע, רוב הסיכויים הם שרמי גרשון, המאכזב, יחליף את רז מאיר כבלם. למרקו יש גם אפשרות לשחק עם דוסנטוס כבלם, אך כנראה שרמי גרשון יקבל את חולצת ההרכב.

עאיד חבשי בלם העתיד של מכבי חיפה (צילום:האתר הרשמי)

הקשר החדש מנואל איטורה, כנראה יפתח במרכז המגרש ביחד עם נטע לביא, במקומו של מנדג’ק המאכזב. בהתקפה יש למרקו כאב ראש נוסף, כאשר מוחמד עוואד בכושר שיא, ניקיטה חזר לכבוש, החלוץ הטורקי וירדן שועה גם הם בתמונות ההרכב. ועוד לא הזכרנו מקסים פלקושצ’נקו הנהדר, שבמספר הדקות המועט שקיבל, הראה שמכבי חיפה הרוויחה קשר לשנים רבות. אם כך, יש למרקו 24 שעות, להחליט מה ההרכב שלו ואיך הוא חוזר עם נצחון בטדי. למרקו ברור שניצחון כזה יבסס את מקומה של מכבי חיפה במקום השני, לקראת שאר משחקי הליגה עד לפלייאוף העליון.

מנואל איטורה כנראה יפתח בהרכב
עוד כאב ראש למרקו מקסים פלקושצ’נקו נראה נהדר
(צילום : האתר הרשמי)
30 דקות מצויינות של השחקן הטורקי קרים פריי (צילום: האתר הרשמי)
30 דקות מצויינות של השחקן הטורקי קרים פריי
(צילום: האתר הרשמי)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.