ד”ר צרפתי בראיון לחי פה: “הוטרינרים העירוניים נתקלים במסגרת עבודתם באיומים, הפעלת כוח, ופגיעה ברכוש ולא מקבלים את הכלים והגיבוי המתאים”

ד"ר אבי צרפתי יו"ר ארגון הוטרינרים

יו”ר ארגון הוטרינרים ברשויות המקומיות, ד”ר אבי צרפתי בראיון לחי פה על ההתמודדות היום יומית של הוטרינרים העירוניים בעבודה מול בעלי עסקים, בנושא מכירת מזון מן החי, פיקוח על הכלבת, החזקת כלבים מסוכנים שבחלק ממנה הם נתקלים באיומים, הפעלת כוח, פגיעה ברכוש עד כדי פגיעה בגוף כמו שהתרחש בשבוע החולף בטמרה.

כזכור בחמישי האחרון נורה ברגלו תושב עוספיה בן 55 המשמש כוטרינר עירוני בטמרה. האירוע התרחש בסמוך לבניין העירייה.

ד"ר אבי צרפתי יו"ר ארגון הוטרינרים
ד”ר אבי צרפתי יו”ר ארגון הוטרינרים

ד”ר צרפתי אומר: “מדובר על ירי על רופא וטרינר עירוני שעובד ברשות המקומית שלכאורה התבצע עקב עבודתו כשהוא בתוך הרשות המקומית. הדבר הזה משפיע ובעצם ממחיש את העבודה היום יומית של הרבה מאוד וטרינרים עירוניים שבחלק מעבודתם הם נתקלים באיומים, הפעלת כוח וכפי שאנחנו רואים לצערנו עד כדי פגיעה בגוף וזה מתוקף התפקיד של הרופא”.

“ההתמודדות היום יומית של הרופאים הוטרינרים מול בעלי עסקים בעניין נושא מכירת מזון מן החי או לחלופין בנושא פיקוח על הכלבת, נושא של חיסונים של כלבים, נושא של כלבים מסוכנים – החזקת כלבים מסוכנים כל האלמנטים האלה הם טומנים בחובם אפשרות להפעלת אלימות, בין אם אלימות מילולית, קללות, גידופים אפילו שיימינג ועד כדי פגיעה ברכוש מכוניות רכבים משרדים לפעמים וכמובן חס וחלילה פגיעה בגוף מכות דחיפות איומים על חיי המשפחה גם . כל התהליכים האלה הם פונקציה של העבודה מול גורמים שונים שלצערנו במקרה בטמרה עלתה מדרגה בצורה מאוד משמעותית”.

האם הרשויות מודעות לתופעה?

לא תמיד. גם לא תמיד נותנים לרופאים הוטרינרים את הכלים המתאימים כדי לבצע את העבודה שלהם לא תמיד נותנים את הגיבוי המתאים ואת ההרתעה שאמורים לתת להם וזה תלוי בין רשות לרשות. זה מאוד תלוי גם בגישה של המשטרה בין מקום מסוים למקום אחר ובין תחנות המשטרה השונות, ולטובת העניין הוצאנו מכתב לשר לביטחון פנים גלעד ארדן, בנושא הזה. במכתב אנחנו קוראים לו לקחת את הנושא לתשומת ליבו, להביא לחקירה לתומה כדי להבין מה הרקע שלה במסגרת הזאת.

תארנו במכתב גם שבחיי היום יום שלנו ובעבודה היום יומית שלנו אנחנו נתקלים במצבים בהם מופנים אלינו מעשי אלימות מילוליים וגופניים או ברכוש. הרבה מאוד רופאים וטרינרים עירוניים מגישים תלונות משטרה ולצערי לא כולן מתבררות ובמסגרת הזו נראה לי שלא מקבלים את הגיבוי המתאים.

אנחנו רוצים רק לקבל את הגיבוי המתאים ואת התמיכה המתאימה ולציין את המצב בו אנחנו נמצאים.

מצורף המכתב שנשלח לשר ארדן בעקבות אירוע התקיפה בטמרה:

[pdf-embedder url=”https://haipo.co.il/wp-content/uploads/2019/02/מכתב-לשר-גלעד-ארדן.pdf” title=”מכתב לשר גלעד ארדן”]

 

 

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.