סגן שר הבריאות: “פרופ’ רפי ביאר עשה שירות ציבורי מפואר בעשרות תפקידים בכירים במערכת הציבורית”

פגישת ליצמן ופרופ' ביאר (צילום: דוברות משרד הבריאות)

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, נועד בלשכתו עם מנהל בית החולים רמב”ם פרופ׳ רפי ביאר , שמסיים את תפקידו בימים אלה, אחרי 13 שנים בהן ניהל את בית החולים, ועשרות שנים של שירות ציבורי עשיר ומגוון בתפקידים הבכירים ביותר במערכת הבריאות הישראלית.

ליצמן: “ביאר, עשה שירות ציבורי מפואר בעשרות תפקידים בכירים במערכת הציבורית, גם כמנהל בית החולים רמב״ם בחיפה משנת 2006, כיו״ר ועדת סל התרופות, כחוקר עטור פרסים ורופא בכיר, אבל מעל לכל כבן אדם ואזרח שתורם לחברה. מדינת ישראל, מערכת הבריאות והמשרד חווים לו תודה עמוקה. אני מאחל לו הצלחה רבה בכל אשר ילך, ואני בטוח ומקווה שימשיך לתרום לעם ולמערכת הבריאות מיכולותיו הרבות גם בעתיד הקרוב”.

יש לציין כי לפרופ’ ביאר, נערך אירוע פרידה מרגש באולם “רות” שבפקולטה לרפואה בטכניון בהשתתפות  אישי ציבור, בכירי מערכת הבריאות, פוליטיקאים, ידידי רמב”ם בארץ ובעולם, עובדי בית החולים, חוקרים ותעשיינים ועוד רבים. אירוע שכל הכנסותיו הוקדשו לטובת המשך פיתוחה של הקריה הרפואית רמב”ם.

במסגרת האירוע סגן מנהל רמב”ם, ד”ר מיקי הלברטל, סקר את פועלו של פרופ’ ביאר עבור רמב”ם. ובהמשך ציין מנכ”ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, את תנופת הבניה חסרת התקדים שנרשמה בשנים האחרונות ברמב”ם וכינה את פרופ’ ביאר הורדוס של מערכת הבריאות: “מבדיקה שעשינו מדובר בהיקף הבניה הגדול ביותר שנרשם בבתי החולים בארץ, יותר מהקמת בית החולים אסותא באשדוד”, אמר בר סימן טוב.

הערב כלל גם קטעים הומוריסטיים, בהם לקח פרופ’ ביאר חלק פעיל, אשר הציגו את הפנים הרבות של מנהל רמב”ם היוצא. נקודת השיא של הערב נרשמה, כאשר רעייתו של פרופ’ ביאר, דליה, עלתה על הבמה ובנאום מרגש הציגה את פרופ’ ביאר – בן הזוג, האב והסב. בתום הדברים הזמינה דליה ביאר את משפחתה לעלות על הבמה, כאשר אל החבורה הצטרפה בהפתעה בתו של פרופ’ ביאר – עפרת ומשפחתה, אשר הגיעו רק שעה קלה קודם לכן מפילדלפיה, ארה”ב.

פרופ’ ביאר צפוי לכהן בתפקידו עד סוף חודש פברואר, זאת לאחר שפרישתו הוארכה עד למועד התכנסות ועדת המכרז לבחירת מחליפו.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.