ד”ר שירלי דוידוביץ מונתה למנהלת מרפאת השד בקריית בריאות זבולון של כללית

דר שירלי דוידוביץ מרפאת שד זבולון

ד”ר שירלי דוידוביץ בת 46, בוגרת הפקולטה לרפואה בטכניון, ילידת חיפה ותושבת חיפה, מונתה למנהלת מרפאת השד בזבולון.

ד”ר דוידוביץ,  התמחתה בכירורגיה כללית במחלקה כירורגיה א’ ברמב”ם. בהמשך, השתלמה בנושא סרטן שד בלוס-אנג’לס, אצל ד”ר ג’וליאנו ארמנדו, שהינו כירורג שד מוביל בעולם.

משנת 2010 היא כירורגית בבי”ח כרמל מקבוצת כללית ולאחרונה מונתה כמנהלת המרפאה לבריאות השד של כללית בזבולון וכן היא מבצעת ניתוחי שד במחלקה כירורגיה א’ בכרמל, כך שהמטופלות נהנות מרצף טיפולי, כאשר אותה רופאה פוגשת בהן במרפאה, בביה”ח ושוב בקהילה בזבולון, לאחר מכן.

ד”ר דוידוביץ מסבירה:

“בחרתי לעסוק בתחום של כירורגיה שד וסרטן שד ראשית, מפני שזהו תחום המשלב בתוכו פן כירורגי “טכני” מעניין, עם פן חשיבתי מרתק, המצריך ידע וחשיבה אינטגרטיבית. בנוסף, חשוב היה לי לעסוק במחלה שכיחה, כמו סרטן השד, שהטיפול הנכון בה מציל חיים בשיעור גבוה ביותר וזאת תוך מתן יחס אישי ותומך”.

המרפאה לבריאות השד של כללית בזבולון בניהולה נועדה לאבחן ביעילות סרטן שד, לבצע את הבירור והטיפול בסרטן שד בהמשך, תוך שיתוף פעולה ורצף טיפולי עם מחלקה כירורגיה א’ בבי”ח כרמל ולפי הצורך גם עם מחלקה כירורגיה פלסטית בבי”ח כרמל. כמו כן, מתנהל שיתוף פעולה הדוק עם מכוני האונקולוגיה במרכזים הרפואיים של כללית זבולון ולין. המרפאה עוסקת גם במעקב אחר נשים עם סיכון מוגבר לסרטן שד, כדוגמת נשאיות BRCA, נשים עם סיפור משפחתי משמעותי של סרטן שד, נשים עם איבחון קודם של נגעים קדם-סרטניים בשד.

השירות במרפאה כוללני ונועד לרכז עבור המטופלות את מירב הברור והטיפול  תחת קורת גג אחת וכולל: בדיקה על ידי כירורג או כירורגית שד, אולטרסאונד שדיים ע”י רופאים מומחים בהדמיית שד, לקיחת ביופסיה בהנחיית אולטרסאונד מהשד או מבלוטת לימפה בבית השחי, ביצוע הערכה של בדיקות הדמייה שונות של השד (ממוגרפיה, טומוסינטזיס, אולטרסאונד ו- MRI שדיים) על ידי צוות משותף הכולל כירורג שד ומומחה הדמיית שד, וכן מעקב לאחר ניתוחי שד שמבוצעים בבית חולים כרמל או בזבולון.

מזכירת המחלקה ואחיות המחלקה מסייעות למטופלות בקביעת תורים לבדיקות ההדמיה השונות הדרושות ומלוות אותן במהלך הבירור והטיפול בסרטן שד, שהינו מורכב ומחייב יד מכוונת ומנוסה בתחום.

במרפאה נערכים מידי שנה כ-13,000 ביקורים והטיפול ניתן על ידי צוות הכולל, בנוסף על ד”ר דוידוביץ, שני כירורגים מומחים נוספים, 3 רופאים מומחים בהדמיית שד, 4 אחיות בניהולה של אתי סטולר, עובדת סוציאלית ושירותי משרד הניתנים על ידי אורית גראו- מזכירת המחלקה, יחד עם בת שירות לאומי.

 

צוות המרפאה כולו שם לעצמו כמטרה לתת לפונות אליו, שהינן בחרדה גדולה, מענה כוללני תחת גג אחת, ברמה הרפואית הגבוהה ביותר ותוך מתן יחס אישי ואמפטי במעטפת טיפול תומכת ולהגיע לתוצאות הריפוי הטובות ביותר יחד עם מעטפת תומכת.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.