הפועל חיפה כדורגל: אז אולי הפעם – אלי לוונטל מדבר על חלון ההעברות, יואב כץ והמשחק מול מכבי ת”א

ליגת העל: הפועל חיפה ניצבת במקום השישי עם משחק חסר. הקבוצה של שרון מימר נמצאת בתקופה נהדרת בליגה ומחר (ראשון, 3/2/2019), תפגוש את המובילה מכבי ת"א, שעוד לא הפסידה העונה. שחקן העבר של הקבוצה אלי לוונטל מדבר עם חי פה על הכל ומצהיר: "הייתי מעדיף שיביאו את רועי גורדנה במקום אזולאי".

חודש סוער עבר על הפועל חיפה בכל מה שקשור לשחקנים שהגיעו ועזבו – אחרי שבעונה שעברה, זכתה הקבוצה בגביע המדינה והציגה יכולת טובה בליגה, בעיקר הודות לסגל שבנה שם המאמן ניר קלינגר, מצאה את עצמה הפועל חיפה מתמודדת עם גל עזיבות של כוכבים ושחקנים מרכזיים דוגמת חנן ממן, עדן בן בסט, רוסלן ברסקי, שמואל שיימן ואלון תורג’מן.

את העונה הנוכחית, פתחה הקבוצה עם סגל שנחשב לבינוני, עם החתמות שהרימו לא מעט גבות אצל האוהדים והפרשנים וכן שחקנים שהגיעו ולא תרמו משמעותית לקבוצה דוגמת אלי אלבז, ת’נאסיס פאפאצוגלו וחן דילמוני. לאחר עזיבתו של קלינגר לבית”ר ירושלים והגעתו של שרון מימר, הקבוצה יצאה לדרך חדשה והתחילה להציג כדורגל התקפי במיוחד.

חלון ההעברות

ברגע שנפתח חלון ההעברות, מימר לא היסס ושכנע את יואב כץ לפתוח את הארנק, כשבינתיים הצטרפו לקבוצה מתן חוזז ממכבי ת”א, עידן שמש ששיחק בבני סכנין ושלומי אזולאי ממכבי חיפה.

הפועל חיפה משנה סגנון ושחקני הרכש שמשדרגים את הקבוצה

אלי לוונטל, שחקן העבר של האדומים ופרשן רדיו בהווה, דיבר עם חי פה על השינויים החיוביים לדעתו בתקופת מימר בקבוצה:

במבחן התוצאה מימר עומד ובגדול!  כשקבוצה לא מפסידה בעשרה משחקי ליגה מחד ומבקיעה הרבה מצד שני, צריכים לתת שאפו גדול למאמן. לדעתי בארץ ובמיוחד בליגת העל, אין סבלנות כלפי מאמנים – אם אתה מחליף מאמן ומביא חדש, אתה חייב לתת לו לעבוד, אם ב-3 משחקים הוא לא מצליח זה לא אומר שצריך לפטר אותו, צריך לתת לו לפחות 10 משחקים על מנת שיוכל לעבוד ולהתחבר לקבוצה.

בחלון ההעברות הנוכחי, החתימה הפועל חיפה 3 שחקנים, 2 מהם כבשו שערים כבר בבכורה (חוזז ושמש) כשאזולאי מחכה למשחק הבכורה מול מכבי ת”א במחזור הקרוב, לוונטל מביע את דעתו על ההחתמות:

אלי לוונטל (צילום: אלבום אישי)
אלי לוונטל (צילום: אלבום אישי)

הפועל חיפה משביחה שחקנים:

אלי לוונטל מסביר: “בשנים האחרונות הפועל חיפה ידועה כקבוצה שמביאה שחקנים בינוניים ומשביחה אותם, כך גם העונה עם מתן חוזז, עידן שמש ושלומי אזולאי, שהציגו בעונות האחרונות יכולת בינונית. אם שלומי אזולאי היה שחקן טוב, מכבי חיפה לא הייתה משחררת אותו. אם חוזז היה מככב במכבי ת”א, מכבי ת”א לא הייתה משחררת אותו. אני חושב שבהפועל חיפה, שחקנים שהגיעו יכולים לשדרג את הקבוצה ולהצליח. אם זה היה תלוי בי, הייתי מחתים את רועי גורדנה במקום אזולאי. גורדנה חוזר מהליגה הקרואטית ומבחינתי שחקן יותר אפקטיבי מאזולאי שמציג יכולת בינונית. כנראה שמימר בחר בשלומי בגלל שאימן אותו בראשל”צ בזמנו.”

שלומי אזולאי במדי מכבי חיפה (צילום: ירון כרמי)
שלומי אזולאי במדי מכבי חיפה (צילום: ירון כרמי)

לוונטל ממשיך ומדבר על עתיד הקבוצה תחת הנהגתו של הבעלים יואב כץ:

העתיד של הפועל חיפה תחת יואב כץ לא ברור, אבל זה לא חדש – אין לו רצון להשתקע לאורך שנים ובהתאם, כך נראות ההשקעות שלו בשחקני רכש. בעונות האחרונות הפועל לוקחת שחקנים בהשאלה לטווח קצר דוגמת דור פרץ ורוסלן ברסקי ממכבי ת”א, שהצליחו מאוד בקבוצה שלנו. מתן חוזז לא היה מגיע להפועל חיפה אם דור פרץ לא היה מצליח פה, אלו עסקאות בהן כל הצדדים מרוויחים, השחקנים המושאלים מדברים במספרים והפועל חיפה מרוויחה מכך גם אם זה רק לחצי עונה או עונה והקבוצות שהשאילו מקבלות בחזרה שחקן משודרג.

ניכר כי יואב כץ לא בונה לטווח ארוך, טיפוח לטווח ארוך זה לטפח את הנוער ולצערי אצל כץ, מחלקת הנוער התרסקה (ירדה ליגה בעונה שעברה).

 

המשחק מול מכבי ת”א

במחזור הקרוב, הפועל חיפה תפגוש במשחק חוץ את המובילה מכבי ת”א, שעוד לא הפסידה העונה. שלומי אזולאי, שחצה את הכביש ועבר לאדום, צפוי לערוך הופעת בכורה במדי הפועל חיפה. גילי ורמוט, ששולב מול עירוני קריית שמונה והיה טוב, צפוי לפתוח בהרכב. הצהובים על הנייר פייבוריטים, אך לוונטל בהחלט מאמין שהפועל חיפה יכולה להפתיע ואף להנחיל למכבי ת”א את הפסדה הראשון העונה:

בליגה שלנו כבר שום תוצאה היא לא ממש הפתעה, אני משוכנע שהפועל חיפה יכולה לנצח את מכבי ת”א. אני מסכים ביחד עם הרבה פרשנים אחרים שאומרים שכאשר בהפועל חיפה מתחברים הדברים בכל עמדה על המגרש,היא יכולה לנצח כל קבוצה בארץ.

חלון ההעברות עדיין לא נסגר ובהפועל חושבים על לצרף עוד שחקן שניים, בליגה בה ההגמוניה העונה נמצאת אצל קבוצת מת”א, לא מן הנמנע שבצד האדום של העיר חיפה יסיימו במקום גבוה בטבלה כמו שקרה אשתקד ואולי אף בטופ 3. לשחקני הרכש שהגיעו בשבועות האחרונים ובמיוחד שלומי אזולאי שהיה קפטן במכבי חיפה, תהיה בהחלט השפעה על דרכה של הקבוצה, אז אולי הפעם הפועל תעשה זאת כמעט עד הסוף?

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.