מר בנימין שנל – ראש העיר השני של קרית ים בנימין שנל הלך לעולמו בגיל 92

בנימין שנל ז"ל

עיריית קריית ים מודיעה הבוקר בצער רב ובאבל כבד על פטירתו של ראש העיר השני של העיר מר בנימין שנל אשר הלך הלילה לעולמו בגיל 92.

בנימין שנל ז”ל, נולד בפולין בשנת 1927 הוא היה שורד שואה אשר עסק כל חייו בעבודה ציבורית למען הכלל, בהצלת יהודים ששרדו את איימי השואה ואחרי כן בהקמת הארץ ובניינה. מיד עם עלייתו לישראל בשנת 1948 התגייס, לצד עבודתו בנמל חיפה, לעבודה התנדבותית במועצה המקומית של קריית ים ובהסתדרות הכללית.

אחרי כן במסגרת תפקידו כמנהל הסוכנות בקריית ים טיפל בקליטת גלי העלייה לישראל ומציאת פתרונות דיור ותעסוקה לעולים אשר זה מקרוב הגיעו לארץ.
במשך 30 שנה שימש בהתנדבות כחבר המועצה המקומית של קריית ים ומאוחר יותר אף כסגן ראש העיר וזאת לצד תפקידו הרשמי כמזכיר ההסתדרות בקריית ים, שם דאג לשיפור תנאי העבודה ותנאי העסקה של העובדים.

בתחילת שנות השמונים נבחר לראשות העיר קריית ים, תפקיד אותו מילא גם הפעם בדרכו הצנועה והיסודית תוך שהוא דואג לכל תושב בעיר ולרווחת התושבים כולם. בשנים אלה הניח מר שנל את היסודות לבניין עתידה הכלכלי של העיר תוך גיוס משרדי הממשלה למטרה זו בכל דרך.

הודות להשקעתו ומסירותו הוקמו בתקופה זו בין השאר שלושה גשרים מרכזיים אשר חיברו את קריית ים לישובים השכנים והפכו אותה נגישה למרכז הארץ ולצפונה.
גם בתום כהונתו המשיך שנל, בפעילות התנדבותית למען הקהילה במיוחד בתחום החינוך. הוא הקים את פרויקט השאלת הספרים העירוני ומתן הנחות לנזקקים, תוך שהוא משמש כיועץ ראש העיר לענייני חינוך, אחראי על נושא פס”ח בעיר ויו”ר ועדת הכספים של רשת המתנ”סים.

בשנים האחרונות הקדיש שנל, את מלוא מרצו לבני גיל הזהב בעיר במסגרת תפקידו כיו”ר האגודה למען הקשיש, תפקיד אשר גם אותו הוא מילא ביסודיות ונאמנות אין קץ.
תקצר היריעה מלתאר את תרומתו, השקעתו והשפעתו של שנל, על קריית ים ותושביה אשר בצניעותו ובאהבת האדם שלו הפך להיות לשם דבר בעיר ומחוצה לה.
קריית ים כולה מתאבלת הבוקר על לכתו, יהי זכרו ברוך.

ארונו של  שנל ז”ל  יוצב מחר, יום רביעי 30.1.19 החל מהשעה 12:30 ברחבת בניין העירייה, רחוב משה שרת 10 והציבור יוכל לחלוק לו כבוד אחרון. ההלוויה תתקיים בבית העלמין בצור שלום בשעה 15:00

 

בנימין שנל  ז”ל

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.