שוחררו שני האחים משכונת כבביר שנעצרו בחשד להחזקת נשק לא חוקי (רובה מסוג קרלו ואקדח מסוג תופי)

נשק (צילום דוברות המשטרה)

בית משפט השלום בחיפה, הורה היום (שני 28/1/19)  על שחרורם בתנאים מגבילים של שני אחים משכונת כבביר בחיפה, שנעצרו בחשד להחזקת נשק לא חוקי. רובה מסוג קרלו ואקדח מסוג תופי.

נשק (צילום דוברות המשטרה)
נשק (צילום דוברות המשטרה)

החשודים נעצרו בשבוע שעבר במסגרת פעילות יזומה של המשטרה כנגד החזקה ושימוש בנשק לא חוקי. שני החשודים אחים בני 45 ו-26 זיהו את שוטרי תחנת חיפה עת שהגיעו לבית בשכונה וניסו להימלט אך נעצרו כעבור זמן קצר. במהלך החיפוש בבית ובסביבתו, איתרו השוטרים את הנשקים ועצרו את החשודים שמעצרם הוארך שלוש פעמים.

היום כאמור הורתה שופטת בית משפט השלום בעיר, מריה פיקוס בוגדאנוב לשחרר את החשודים בתנאים מגבילים מחוץ לעיר חיפה ובערבות צד ג בסך 5000 ש”ח וערבות עצמית בסך 5000 ש”ח כל אחד ו3000 ש”ח הפקדה עצמית.

חמודי מסרי

בא כוחם של החשודים עוה”ד חמודי מסרי, מסר לחי פה: “לאור החלטת השופטת מאתמול לאחר שהחשודים הוחזקו במעצר למשך יותר משמונה ימים לא היתה ברירה אלא להורות על שחרורם מאחר והמשטרה לא הצליחה להוכיח שהחשודים החזיקו באותו רובה וגם באקדח. לטענת המשטרה החשודים נעצרו בעקבות סכסוך וקשר לאירוע שקדם לתפיסת הנשקים שבו מעורבים צמרת עבריינים, משפחות פשע וארגון פשיעה. אותו סכסוך התקוטטות של מספר אנשים ופציעתם והיתה אמורה להיות תגובה ומכאן החזקת הנשקים”.

“המשטרה טענה בהתחלה שיש חשד סביר ששני החשודים החזיקו בנשק. המשטרה הגיעה בעקבות פעילות משטרתית ובאותה פעילות שמעו זריקת קרטון ובחיפוש שנערך באותו קרטון ותכולתו נמצא אותו רובה אוטומטי מסוג קרלו ושמעו את החשודים מדברים ביניהם שיש עוד כלי בחדר המדרגות ובחיפוש שנערך בחדר המדרגות נתפס עוד אקדח ומאז הם מוחזקים במעצר וניסו ליחס להם את החזקת הנשקים. אתמול בית המשפט הסכים להאריך את מעצרם בפעם השלישית עד היום תוך ציון שאם המשטרה לא תחזק את הראיות נגד החשודים ולא תגיע לחקר האמת ניתן להורות על שחרורם. היום הם שוחררו להמשך חקירה בתנאים מגבילים מחוץ לעיר חיפה”.

נשק (צילום דוברות המשטרה)
נשק (צילום דוברות המשטרה)
נשק (צילום דוברות המשטרה)
נשק (צילום דוברות המשטרה)

הגיבו כאן לכתבה