עיריית חיפה מלבני –  מובייל

עונת שיא בתחלואת השפעת שגורמת לקריסה בחדרי המיון והמחלקות הפנימיות

פלומיסט - חיסון שפעת בתרסיס לאף מחסנת ילד במרכז בריאות הילד במחוז חיפה וג"מ

משרד הבריאות הודיע כי תחלואת השפעת ודלקת הריאות השנה חריגה, דבר היוצר עומס על המערכת והתשתיות. על כן המשרד נוקט במספר רב של צעדים על מנת לייצב את הלחץ על מערכת האשפוז וקורא לציבור לגשת ולהתחסן בהקדם האפשרי נגד השפעת. לצד קריאת המשרד גם מומחי כללית קוראים למי שטרם התחסן נגד שפעת לנצל את מנות החיסון האחרונות שנותרו במרפאות ולהגיע להתחסן.

על פי נתוני משרד הבריאות עד כה עונת השפעת הנוכחית מתאפיינת בשיעורי תחלואה גבוהים מעל לממוצע הרב שנתי.

במשרד הבריאות, מציינים כי הם ערים לעומסים ופועלים להקל על המצוקה ולווסת את ריבוי המטופלים ככל הניתן. אך לצערם מערכת האישפוז סובלת ממחסור במיטות אשפוז וכוח אדם לאור תוספת של 200 מיטות אשפוז כלליות בלבד מדי שנה. במשרד וגם הנהלות בתי החולים והעובדים המסורים במערכת עושים ככל הניתן על מנת לתת את השירות הטוב ביותר הניתן במסגרת המשאבים הנתונים למערכת.

רק לאחרונה הוסיף משרד הבריאות  למערכת, מעבר למיטות האמורות, מעל 200 תקני אחיות ו-600 תקני רופאים ועשרות תקני עוזרי רופא.

משרד הבריאות עוקב מקרוב אחר התמודדות הצוותים המקצועיים בשטח, הפועלים במסירות ובסבלנות למתן שירותי רפואה בימי העומס ועושים ככל הניתן כדי להקל על המצב במיונים ובפנימיות. אנו מקווים שבימים הקרובים נמשיך לראות הקלה בעומסים.

מומחי כללית למי שטרם התחסן נגד שפעת לנצל את מנות החיסון האחרונות שנותרו במרפאות ולהגיע להתחסן

על רקע זה קוראים מומחי כללית למי שטרם התחסן נגד שפעת לנצל את מנות החיסון האחרונות שנותרו במרפאות ולהגיע להתחסן. המומחים מדגישים כי חשוב במיוחד לחסן ילדים, עבורם גם קיים חיסון מיוחד בשאיפה וללא הזרקה (חיסון פלומיסט).

“בשבועות האחרונים אנו עדים להתפרצות השפעת. הדבר בא לידי ביטוי גם בחדרי המיון והמחלקות הפנימיות הקורסים תחת ריבוי מקרים של סיבוכי המחלה, כגון דלקות ריאות”
ד"ר לילך דולב
ד”ר לילך דולב

סגנית המנהלת הרפואית של כללית במחוז, ד”ר לילך דולב: ” בשבועות האחרונים אנו עדים להתפרצות השפעת. הדבר בא לידי ביטוי גם בחדרי המיון והמחלקות הפנימיות הקורסים תחת ריבוי מקרים של סיבוכי המחלה, כגון דלקות ריאות. רצוי אמנם להתחסן בתחילת עונת השפעת, אך השפעת עוד כאן לתקופה ולכן מומלץ מאד להזדרז ולהספיק להתחסן כנגדה, אם טרם קיבלתם חיסון. בעיקר נכון הדבר באשר לאנשים בקבוצות הסיכון: מבוגרים בני 65 ומעלה, חולים כרוניים, נשים הרות וילדים עד גיל 12″.

“החיסונים כוללים השנה 4 זנים, בניסיון לכסות את מקבלי החיסון בפני מגוון רחב של וירוסים מחוללי השפעת. המחקרים כולם מראים כי שיעור התחלואה ובעיקר הסיבוכים והאשפוזים בקרב מי שחוסן צונח בעשרות אחוזים. לדאבוננו, הציבור מחזיק במיתוסים בלתי מבוססים כביכול מי שמקבל חיסון עלול לחלות. העובדה היא שבהזרקה מדובר בווירוסים מומתים שאין להם יכולת לגרום למחלה, אלא לעודד את מערכת החיסון בגוף לפתח נוגדנים למחלה. חבל שבשל מידע שגוי אנשים אינם מתחסנים וכתוצאה מכך מסכנים עצמם בחשיפה למחלה מאד לא נעימה ואף מסוכנת. לדאבוננו, כבר אירעו השנה מספר מקרי מוות כתוצאה משפעת”.

 

פלומיסט - חיסון שפעת בתרסיס לאף מחסנת ילד במרכז בריאות הילד במחוז חיפה וג"מ
פלומיסט – חיסון שפעת בתרסיס לאף מחסנת ילד במרכז בריאות הילד במחוז חיפה וג”מ

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.