יו”ר וועד עובדי עיריית חיפה: “אם לא תהיה התפתחות דרמטית כדי לנסות לגשר על הדברים נשבית את עיריית חיפה ביום שני הבא על פי חוק”

בניין עיריית חיפה (צילום: ירון כרמי)

שביתה צפויה בעיריית חיפה

ארגון עובדי עיריית חיפה צפוי להשבית את כל פעילותה של העירייה וזאת על פי חוק שכן וועד עובדי עיריית חיפה הכריז על סכסוך עבודה וטרם הושגו הסכמות בעניין.

יו"ר ועד עובדי עיריית חיפה דוד וקנין (צילום: אלבום אישי)
יו”ר ועד עובדי עיריית חיפה דוד וקנין (צילום: אלבום אישי)

בשיחה עם חי פה אמר יו”ר וועד העובדים דוד וקנין: “אנחנו בשלבים של חוסר תקשורת עם הנהלת העירייה וכרגע, מבחינתי, יש חוק והחוק אומר שאחרי 15 יום מהכרזת סכסוך עבודה, אם לא תהיה התפתחות דרמטית ופגישות, כדי לנסות ולגשר על דברים, אני משבית את כל פעילות העירייה ביום שני הבא (28/1/19). אני לא מבקש הטבות שכר, אני מבקש דברים שמגיעים לעובדים – דרגות, תקינות ומכרזים שהם דברים לגיטימיים הם כתובים בהסכמים קיבוציים”.

עוד הוסיף וקנין ואמר: “דבר ראשון – העובדים התקבלו לאגף התברואה וכדי לפטר אותם מהעבודה צריך לערוך להם שימוע. דבר שני – העיר חיפה נמצאת ברמת ניקיון לא מספקת כך ע”פ דו”ח חברה חיצונית שבדקה את רמת הניקיון של העיר וציינה כי על מנת שהעיר חיפה תגיע לרמה סבירה של ניקיון צריך לגייס 100 עובדים נוספים, אז אם צריך עוד 100 עובדים למה מפטרים 24 את זה לא הבנתי. יש לנו מחסור בעובדים ידניים שמנקים את רחובות העיר. בכל הארץ המדד הוא שלכל 800 ק”מ יש עובד ניקיון, אצלנו בחיפה כמעט לכל 2,500 ק”מ יש עובד. עם פערים כאלה העיר לא תהיה נקייה”.

“הדרישה שלי היא להשלים את החסר, במיוחד באגף התברואה ומבקש כוח אדם למטלות שהוספו בעירייה. זה הבית שלי ואני אעשה הכל כדי לשמור עליו”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.