מי יציג את הגנים להורים? מבוכה בעיריית חיפה – יו”ר ועד העובדים בעירייה הודיע לסייעות לא להגיע ליום הפתוח לגני העירייה

מחזיקת תיק החינוך בעירייה סיגל ציוני: צר לנו על על כל ניסיון לפגוע ולעשות שימוש ציני בילדים ובהורים מסיבות בלתי עינייניות ובלתי מקצועיות

הסייעות בגני העירייה קיבלו הודעות מיו”ר ועד העובדים בעירייה לפיהן הן מתבקשות לא להגיע ביום רביעי, 16/01, ליום הפתוח. היום הפתוח אמור היה לא להיערך כיון שהגננות בגני העירייה הן עובדות משרד החינוך ועל פי הסכם העבודה שלהן, הן לא מתוגמלות על עבודה בשעות אחה”צ, ולכן לא עובדות בשעות אלה ולא יגיעו ליום הפתוח.

בעיריית חיפה נרתמו לפתרון המשבר והסדירו את העניין כך שהסייעות יציגו את הגנים להורים, בהיעדרן של הגננות. לחי פה נודע כי בהנחיית קליש גייסו תקציב מיוחד לתגמול הסייעות ליום הזה ויצאו לדרך ופרסמו את היום הפתוח. והנה, היום, הודיע וועד העובדים כי גם הסייעות לא יגיעו. אם כך, המשבר עדיין בעיצומו.

אנו נמתין כדי לראות כיצד יתמודדו בעיריית חיפה עם המשבר החדש שנוצר, כאשר נותרו כ-40 שעות לפתרון הבעיה. נעדכן כאן.

ההודעה לסייעות

ברקע לדברים: הורים רבים פנו לעירייה על מנת להביע מחאה על כך שהם אמורים לרשום את הילדים לגן עירייה בלי לראות את הגננת והסייעות והגן עצמו לפני הרישום. על אף שהסיבה, שבגללה הימים הפתוחים היו אמורים לא להיערך לא הייתה קשורה לעירייה, ראש העיר עינת קליש רותם ומחזיקת תיק החינוך סיגל ציוני ניסו לפתור את הבעיה ולדאוג לכך שבכל זאת יתקיימו ימים פתוחים ובסופו של דבר הוחלט על קיום יום פתוח אחד בכל הגנים בתאריך 16/1/2019 (יום רביעי הקרוב) במשך שעתיים (17:00-19:00).

כעת מתברר שהיום הפתוח יתקיים כמו שתוכנן אבל יו”ר ועד ההורים מעוניין שהסייעות לא יגיעו ולא ייקחו בו חלק.

אם לא די בכך, אז ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בעירייה, כשאחת הטענות היא שמספר הסייעות בגני העירייה צומצם. במידה ולא יושגו הבנות בין ההסתדרות לעירייה בשבועיים הקרובים, בעוד שבועיים העובדים יוכלו לפתוח בשביתה.

מחזיקת תיק החינוך בעירייה סיגל ציוני מסרה לחי פה:  ראש העיר ומערכת החינוך עשתה ותמשיך לעשות את כל המאמצים הן תקציבית והן תפעולית על מנת לספק מענה ופתרון יצירתי ולאפשר להורים להתרשם מהגנים. צר לנו על על כל ניסיון לפגוע ולעשות שימוש ציני בילדים ובהורים מסיבות בלתי ענייניות ובלתי מקצועיות.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.