כ-40 תוכים שהוצעו למכירה בחנות חיות בחיפה הוחרמו והועברו למתקן מוגן

כ-40 תוכים שהוצעו למכירה בחנות חיות בחיפה הוחרמו והועברו למתקן מוגן

חשד לעבירות בגין צער בעלי חיים בחנות חיות הממוקמת בלב העיר חיפה: כ-40 תוכים שהוצעו למכירה בחנות בכלובים צפופים וללא טיפול ווטרינרי הוחרמו ע”י משרד החקלאות ורשות הטבע והגנים והועברו למתקן מוגן של המשרד.

טרם פעילות האכיפה התקיים דיון, בהובלת פרקליטות מחוז צפון ובשיתוף כלל הגורמים (נציגי השירותים הווטרינריים ומפקחי יחידת הפיצו”ח משרד החקלאות בשיתוף רשות הטבע והגנים, עיריית חיפה, המשטרה, רשות המיסים וחברת חשמל) וזאת כיוון שעל אף החרמת בעלי החיים, ביקורות וקנסות שהוטלו על הבעלים בעבר, המעשים חזרו על עצמם והסחר עודנו קיים. על כן, החליטו הגופים לצאת  בשיתוף פעולה הדוק ולפעול במטרה להגן על בעלי החיים.

בביקורת שנערכה במקום, נמצאו 38 תוכים שחיו בצפיפות ולא קיבלו כל טיפול ווטרינרי. עוד עלה כי הבעלים אינם מחזיקים בתעודות המתעדות את מצבם הרפואי של בעלי החיים והחזקתם אינה כחוק. כמו כן, נמצאו במקום שני כלבים שהוחזקו במקום ללא חיסונים ורישיון כנדרש. הזוג, בעלי החנות, ששהו במקום בעת הפעילות, נלקחו לחקירת משרד החקלאות ורשות הטבע והגנים. התוכים שהוחרמו הועברו למתקן מוגן של משרד החקלאות.

ד”ר דגנית בן דב, הממונה על חוק צער בעלי חיים במשרד החקלאות ופיתוח הכפר:

“מניעת בדיקה וטיפול רפואי מבעלי חיים הם בגדר עבירה על חוק צער בעלי חיים. במקרה זה, בעלי החנות לא נרתעו מהמהלכים שננקטו כנגדם בעבר. לכן, שיתוף הפעולה בין כלל הגורמים היה כה חשוב. אנו מקווים כי המשך ההליך המשפטי כנגד השניים יביא לסיום הפרשייה”.

אורי ליניאל, ראש תחום החזקה וסחר בחיות בר ברשות הטבע והגנים:

 ” על פי חוק הגנת חיות הבר, סחר בחיות בר מוגדר כעבירה על החוק, אלא אם כן נעשה בהיתר רשמי ומוסדר מטעם רשות הטבע והגנים. אנו פועלים יחד עם כל גורמי האכיפה על מנת לצמצם לחלוטין תופעות אסורות אלה”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.