טיפולי שיניים חינם לילדים ובני נוער עד גיל 18 | החל מהיום (06/01/19)

סגן שר הבריאות ח”כ יעקב ליצמן: “זהו צדק חברתי ותיקון עוול היסטורי למען ילדי ישראל"

סגן השר החלטת ממשלה טיפולי שיניים

הרחבת רפורמת טיפולי השיניים של סגן שר הבריאות ח”כ יעקב ליצמן עד לגיל 18 אושר הבוקר (ראשון 6/1/18) פה אחד.

עד היום ניתנו טיפולי השיניים מגיל 8 ועד לגיל 16. עם אישור הממשלה, ההחלטה נכנסת לתוקף מיידי ורפורמת טיפולי שיניים חינם לילדי ישראל מתרחבת עד גיל 18. מדובר במהלך רחב היקף אותו יזם סגן השר ליצמן, עוד בכניסתו לתפקיד בשנת 2015. בהתאם לכך, החל מהיום 6 לינואר 2019, זכאים ילדים ובני נוער עד גיל 18 לטיפולי שיניים מניעתיים ומשמרים במסגרת סל שירותי הבריאות, באמצעות קופות החולים. במסגרת הרפורמה, טיפולי שיניים יינתנו  ללא השתתפות עצמית או בהשתתפות עצמית בסכום של 24 ₪ לטיפול, ולא יותר מ 49 ₪ לביקור.

את השירות ניתן לקבל בקופות החולים בהן מבוטחים הילדים, במרפאות הקופה או במרפאות הקשורות איתה בהסכם.

סגן שר הבריאות ח”כ יעקב ליצמן: “אני חש סיפוק עצום על שהצלחתי להגיע ליעד אותו הצבתי עם כניסתי לתפקיד במשרד הבריאות. התחלנו את רפורמת השיניים לילדים מגיל 8 ועלינו שנה אחר שנה עד לגיל 18. בזה תם בהצלחה מהלך חברתי לאומי אותו יזמתי למען ילדי ישראל מכל האוכלוסיות ללא הבדל ואפליה. אני מברך על הירתמות כל חברי הממשלה להעביר את הרפורמה, ולהזכירכם בתחילת הדרך עברנו קשיים ומהמורות אך לא הרפיתי”.

“זהו צדק חברתי ותיקון עוול היסטורי למען ילדי ישראל. טיפולי השיניים היו במשך כל השנים הוצאה גדולה ומיותרת בכיסם של כל אזרחי ישראל וכיום הם ניתנים ללא עלות במסגרת סל שירותי הבריאות הממלכתי בקופות החולים”.

מנכ”ל משרד הבריאות מר משה בר סימן טוב: “אני גאה לומר כי החל מהיום, הורים לא ידרשו עוד לשבור קופת חיסכון עבור בריאות השן לילדיהם. נושא חשוב זה הוא אבן דרך בדרכנו לקיים חברה שבה ערכי הבריאות נגישים, זמינים ושווים לכל כיס”.

סגן השר החלטת ממשלה טיפולי שיניים
סגן השר החלטת ממשלה טיפולי שיניים
סגן השר החלטת ממשלה טיפולי שיניים
סגן השר החלטת ממשלה טיפולי שיניים

 

 

 

 

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.