בשורה לאזרחים ולציבור החולים: מהיום 1/1/19 מחירי תרופות מרשם ירדו ב-6.9% בממוצע

בית מרקחת מרפאת רמת הנשיא. (צילום -דוד חורש)
מירית הנדסה – עתלית – רחב

הרפורמה לשינוי מודל הפיקוח על מחירי תרופות אותה הובילו סגן שר הבריאות ח”כ יעקב ליצמן, ושר האוצר משה כחלון, יוצאת לדרך:  מהיום 1/1/19 תרופות המרשם בעלות הפטנט המפוקחות לפי חוק פיקוח על מצרכים ושירותים ירדו בשיעור ממוצע של 6.9% לעומת המחיר הנוכחי. כך הודיע אמש (שני) המפקח על המחירים במשרד הבריאות, ודים פרמן.

 ודים פרמן, מציין כי מודל הפיקוח החדש מבחין בין תרופות מקור (ללא תחרות) ותרופות “גנריות”-ללא פטנט (עם תחרות), במטרה לאפשר לאזרחי ישראל נגישות לתרופות יקרות אשר אין להן תחרות ובשל כך נמכרו במחיר גבוה. המודל גובש על מנת להוריד מחירים של תרופות אלו. יחד עם זאת, מודל הפיקוח החדש הוריד את עומס הרגולציה מעל תרופות “גנריות” אשר מחירי המחירון שלהן אינו משקף את מחירן בשטח.

עיריית חיפה – רחב

סגן שר הבריאות ח”כ יעקב ליצמן: “זו בשורה חברתית חשובה שמקלה על אזרחי ישראל וציבור החולים”.

 שר האוצר משה כחלון: “המהפכה החברתית כלכלית שאנחנו מובילים בארבע השנים האחרונות מורגשת במערכת הבריאות שהשתפרה בשנים אלו בזכות העלאת תקציבי הבריאות והגדלת סל התרופות. רפורמת התרופות היא לא רק רפורמה שמורידה מחירים, אלא רפורמה שעושה צדק. למאות אלפי חולים וחולות שמתקשים לעמוד במחירי התרופות תהיה שנה מעט קלה יותר. אנחנו מאחלים לאותם החולים בריאות ואריכות ימים”.

 מנכ”ל משרד הבריאות, משה בר סימן: “טוב כי מחירי התרופות הם נושא בפיקוח ואנחנו שמחים לבשר לקראת פתיחת השנה האזרחית על הוזלה נוספת למטופלים”.

 

הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

קייטנות בחיפה
ספורטן – כללי – רחב
כללית  – מיון לייד הבית – רחב
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב
משתלות יגור – רחב
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב

הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB