ישראל דנציגר עוזב את תפקידו כמנכ”ל המשרד להגנת הסביבה

מנכ”ל המשרד להגנת הסביבה, ישראל דנציגר, הודיע היום  (א’ 30/12/18) כי הוא עוזב את תפקידו. דנציגר, המכהן כמנכ”ל המשרד להגנת הסביבה מספטמבר 2015, הגיע לשירות הציבורי לאחר קריירה מוצלחת כיזם ומנכ”ל היי-טק, וכן כשותף בהקמה וניהול של מספר עמותות וארגונים הפועלים למען ילדים, נוער ומשפחות בסיכון וכן לקידום תעסוקה בפריפריה החברתית כלכלית.

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר לחי פה: דנציגר, הוביל יחד עם השר להגנת הסביבה מהלכים אסטרטגיים בתחומים מרכזיים במדינה, שהביאו ויביאו להצלת מאות חיי אדם וימנעו אלפי חולים בכל שנה. בין היתא מהפכת התחבורה הנקייה; מהפכת האנרגיה הבריאה כולל הפחתת השימוש בפחם והתייעלות אנרגטית, הפחתת זיהום אוויר במפרץ חיפה וסגירת מכל האמוניה ועוד.

זאב אלקין – השר להגנת הסביבה

השר להגנת הסביבה, זאב אלקין: 

“אני מודה לישראל דנציגר על העבודה המשותפת שנעשתה בשנתיים וחצי האחרונות. ביחד הצלחנו להפוך את המשרד להגנת הסביבה לשחקן חשוב ומשמעותי במשק, ולגורם משפיע בחברה הישראלית, ואני מאחל לישראל הצלחה בהמשך הדרך”

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:
ישראל דנציגר - צילום לשכת העיתונות הממשלתית
ישראל דנציגר – צילום לשכת העיתונות הממשלתית

 ישראל דנציגר: 

“אני שמח על ההזדמנות, בהובלת השר זאב אלקין, להביא את המשרד בשנים האחרונות להתמקדות במניעה והפחתת זיהומים וסיכונים, וכן בהצלת חיים ושיפור הבריאות תוך צמצום פערים כלכליים וחברתיים. יזמנו מהלכים אסטרטגיים משמעותיים ששמו את המשרד להגנת הסביבה במרכז העשייה הממשלתית. הובלנו מהלכים אסטרטגיים בתחומים מרכזיים במדינה, שהביאו ויביאו להצלת מאות חיי אדם וימנעו אלפי חולים בכל שנה. כל זאת, תוך מתן עדיפות לאלו שידם אינה משגת. בכלל זה: מהפכת התחבורה הנקייה; מהפכת האנרגיה הבריאה כולל הפחתת השימוש בפחם והתייעלות אנרגטית; אסטרטגיית פסולת חדשה לישראל תוך שיפור הטיפול ומניעת זיהומים וסיכונים מפסולת; נדל”ן ופיתוח בריא; הפחתת זיהום אוויר במפרץ חיפה וסגירת מכל האמוניה; הגברת הפיקוח והאכיפה;  שיפור השירות של המשרד להגנת הסביבה באמצעות תוכנית טרנספורמציה דיגיטלית ועוד”.

עוד ציין דנציגר, כי המעבר מההיי-טק להנהגה ציבורית הצליח, ובכוונתו להמשיך ולשרת ציבור ולהתמקד בעשיית טוב לכל תושבי מדינת ישראל.

תגובת איגוד ערים להגנת הסביבה – מפרץ חיפה לעזיבתו של מנכ”ל המשרד להגנת הסביבה:  איגוד ערים מפרץ חיפה מודה למנכ”ל היוצא של המשרד להגנת הסביבה, ישראל דנציגר, על תרומתו לקידום המאבק לצמצום זיהום אוויר וניקוי מפרץ חיפה ועל השקעת המשאבים בנושאים אלו. האיגוד מוקיר את שיתוף הפעולה עם המשרד שהתקיים וממשיך להתקיים בנושאים רבים ומורכבים בתחום הגנת הסביבה ומקווה כי בהמשך דרכו ימשיך דנצינגר להשקיע מנסיונו ויכולותיו לקידום הגנת הסביבה ועתידו הנקי של מפרץ חיפה.

 

 

ד”ר רויטל גולדשמיד (צילום – ירון כרמי)

ד״ר רויטל גולדשמיד, מנהלת מרכז מחקר סביבתי חיפה, מסר בתגובה לעזיבתו של דנציגר:

“בתקופת כהונתו של דנצינגר, התחזקה בנו התחושה של ניתוק משרדי הגנת הסביבה מהמתרחש בשטח. ראינו איך מפוזרות תוכניות עם שם מפוצץ וללא שום התקדמות ביצועית, כמו התוכנית הלאומית לאויר נקי בחיפה אשר לא עומדת ביעדיה, איך המשרד להגנת הסביבה בראשותו של דנצינגר, מקדם הקלות על היתרי פליטה למפעלים מזהמים, איך בתקופת כהונתו של ישראל , הגנת הסביבה נותן גושפנקא למאות חריגות חוק במפעלים מזהמים וכן התעלמותו של המנכ”ל מהצורך הדחוף להצבת נציגים של הגנת הסביבה במועצת הנפט במיוחד בימים בהם מקודמים תהליכי אנרגיה בארץ שהולכים להשחית את הסביבה הימית. כמו במקרה של אבי גבאי, אנו חוזרים ורואים איך פרסונות פוליטיות משתמשים במשרד הגנת הסביבה בתור מקפצה פוליטית ולא נוהגים בשליחות אמיתית במשרד שלקיומו יש השלכה עצומה על איכות חייהם ובריאותו של הציבור”.

מאיגוד ערים להגנת הסביבה – מפרץ חיפה נמסר בתגובה לעזיבתו של מנכ”ל המשרד להגנת הסביבה:
“איגוד ערים מפרץ חיפה מודה למנכ”ל היוצא של המשרד להגנת הסביבה, ישראל דנציגר, על תרומתו לקידום המאבק לצמצום זיהום אוויר וניקוי מפרץ חיפה ועל השקעת המשאבים בנושאים אלו. האיגוד מוקיר את שיתוף הפעולה עם המשרד שהתקיים וממשיך להתקיים בנושאים רבים ומורכבים בתחום הגנת הסביבה ומקווה כי בהמשך דרכו ימשיך דנצינגר, להשקיע מניסיונו ויכולותיו לקידום הגנת הסביבה ועתידו הנקי של מפרץ חיפה”.

 

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.