ברח’ הרצל 78 בחיפה, נמצא אדם ללא רוח חיים כתוצאה מהרעלת פחמן חד חמצני

אמבולנס - ניידת טיפול נמרץ של מד"א -ארכיון (צילום - דוברות מד"א)

הרעלת פחמן חד חמצני

הרעלת פחמן חד חמצני נגרמת כתוצאה משאיפת עשן. לעיתים היא קשה לאבחון וקטלנית, משום שהפחמן החד-חמצני הוא גז חסר צבע וריח. הרעלה זו נגרמת כאשר מדליקים אש או מנגל בתוך חדר סגור.

מדוברות מד”א נמסר לחי פה: “בשעה 07:15 התקבל דיווח במוקד 101 של מד”א במרחב כרמל על 2 גברים מחוסרי הכרה בדירה בחיפה. חובשים ופראמדיקים של מד”א מעניקים במקום טיפול רפואי לגבר כבן 30 במצב קריטי ומפנים לבי”ח רמב”ם גבר כבן 30 כשהוא מונשם. מדובר ככל הנראה בנתינים זרים מהודו שהדליקו מנגל בתוך דירה וסובלים משאיפת חומרים רעילים.”

עדכון לאירוע בחיפה 08:22: חובשים ופראמדיקים של מד”א קבעו את מותו של גבר כבן 35.

חובש בכיר במד”א טל שוסטק סיפר: “כשנכנסו לדירה ראינו 2 גברים כבני 35 שוכבים מחוסרי הכרה בחדרים שונים. סיפרו לנו שהיה מנגל דולק בדירה. ביצענו בדיקות רפואיות ראשוניות ב 2 הגברים, אחד מהם שהיה במצוקה נשימתית חריפה הונשם ופונה לבי”ח כשמצבו יציב ובשני שהיה ללא דופק וללא נשימה ביצענו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות תוך שימוש בתרופות מיוחדות אבל לצערנו כעבור זמן ממושך נאלצנו לקבוע את מותו”.

במד”א שבים ומזכירים כי הרעלת חד תחמוצת הפחמן (co), היא קטלנית. הגז עשוי להיפלט כתוצאה משימוש בתנור גז או במוצרים הפועלים על גחלים. זהו גז חסר צבע או ריח ולא ניתן להבחין בקיומו עד שמתחילים להופיע סימני ההרעלה, לכן חשוב לנקוט בכללי בטיחות ובזמן השימוש יש להקפיד על אוורור נאות, לשם תחלופת אוויר.

רח' הרצל 78 בחיפה
רח’ הרצל 78 בחיפה

מזק”א נמסר: “ברח’ הרצל 78 בחיפה, נמצא אדם ללא רוח חיים כתוצאה מהרעלת פחמן חד חמצני, והשני מפונה במצב קשה לביה”ח רמב”ם.”


דוברות איחוד הצלה – מחוז צפון נמסר: צעיר נהרג וצעיר במצב קשה כתוצאה מחימום ביתם ברחוב הרצל בחיפה.

יצחק שיינברגר חובש באיחוד הצלה סיפר כי בחדרם בו ישנו היה תנור עם גחלים מה שגרם להם לאיבוד ההכרה. יחד עם חובשים נוספים וצוות ניידת טיפול נמרץ ביצענו החייאה על אחד הצעירים שמצבו היה אנוש אך למרבה הצער נקבע מותו. צעיר נוסף פונה במצב קשה לבית החולים כשהוא סובל מכוויות בדרכי הנשימה וללא הכרה.

באגף דוברות והסברה של איחוד הצלה ממליצים וקוראים לחמם את הבית רק באמצעים בטיחותיים ותקניים בכדי למנוע אסונות מיותרים.

 

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.