הילדים של מרקו • מאמן מכבי חיפה בונה על שחקני הבית מול הזהובים של אבוקסיס

בלבול, הביא את המקום השני למרות הכל (צילום: הנק פוגל)

לפני שבוע וחצי, חזר מרקו בלבול לאמן במקום שהוא מכיר הכי טוב – מכבי חיפה. את קריירת האימון בכפר גלים הוא התחיל בתור עוזר לא רשמי של אברם, חווה אליפויות עם מספר מאמנים שעבד לצידם בתחילת המילניום והיה גם ברגעים הקשים, כשנקרא לדגל באמצע עונת 2014-2015 והוציא את המקסימום מהקבוצה. נכון לעכשיו, בין כל המאמנים שעברו ב”סמי עופר”, הוא המאמן עם אחוזי ההצלחה הגבוהים ביותר לאחרונה (למרות שגם הם לא גבוהים במיוחד).

בתור שחקן בית שגדל במועדון, למרקו מאוד חשובים הבסיס וה-D.N.A של השחקנים, חלק הרימו גבה שראו את השינויים שעשה בהרכב במשחקים מול מרמורק ואשדוד, כששם את רוב הזרים על הספסל ונתן את המפתחות בעיקר לשחקני הבית הצעירים של המועדון – סינטיהו סלליך, עאיד חבשי, שון וייסמן, עמית זנטי, נטע לביא, מוחמד עוואד ועופרי ארד, שבמשחק האחרון מול אשדוד היה המצטיין בהגנה והוכיח שמקומו בהרכב על פני שחקני הרכש הישראלים והזרים הבינוניים.

שון וייסמן מכבי חיפה 01/09/2018 (צילום: ירון כרמי)
שון וייסמן  (צילום: ירון כרמי)

 

לעצור את הסחף במכבי חיפה

בלבול הגיע על מנת לעצור את הסחף והתוצאות הרעות שמכבי הפגינה מתחילת העונה, הוא לא הבטיח תארים, לא הבטיח שפתאום נראה כדורגל יפה ומבריק או קבוצה אטרקטיבית, המטרה היא יצירת בסיס שמורכב משחקנים עם זיקה למועדון, המשכיות לשני המשחקים האחרונים והתקדמות בטבלה.

מרקו יודע כדורגל, מעודכן בכל מה שקורה ארצית ובין לאומית כשבעבר שימש כסקאוט בקבוצת ווסטהאם הלונדונית וגם בילה תקופות בסרביה ובתאילנד, כעוזרו של אברהם גרנט. הוא בא כדי לעבוד בשקט, לבנות תשתית לעתיד טוב יותר והוא יודע שהתשובה לכך היא להחזיר עטרה ליושנה – רק דרך שחקני הבית של המועדון. אומרים על בלבול שהוא מעופף ויש לא מעט סיפורים על ההתפזרות שלו, אך נראה שנוח לו שיחשבו שהוא כזה ואולי זה גם סוד ההצלחה שלו, לבוא כאנדרדוג.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:
מרקו בלבול. (צילום: הנק פוגל)

המשחק מול בני יהודה

מחר, תארח מכבי חיפה ב”סמי עופר” (20:30), את הקבוצה של יוסי אבוקסיס משכונת התקווה, הקבוצה השנייה בטיבה בליגה אחרי מכבי ת”א. בני יהודה, גם מתבססת על צעירים כשרונים דוגמת מאוויס צ’יבוטה, ירדן שועה, שי קונסטנטין ומתן בלטקסה, שחקנים שהביאו העונה את בני יהודה למקום בו היא נמצאת בזכות.

 

ניצחון משעמם מול אשדוד

המשחק האחרון באמצע השבוע מול אשדוד היה משעמם להחריד, הקבוצה נתנה רבע שעה טובה באיצטדיון הי”א ולאחר כיבוש שער היתרון, נעלמה כהרגלה בחודשים האחרונים, אבל השיגה 3 נקודות חשובות וזה מה שחשוב כרגע בדרך אליה הירוקים רוצים לצאת.  “סמי עופר”, לא האיר פנים למכבי, במיוחד העונה, כשהמאזן העונה עומד על 5 הפסדים, 2 תוצאות תיקו וניצחון 1 בודד. תוסיפו לזה את הסטטיסטיקה העגומה מול הזהובים – מעולם מכבי חיפה לא ניצחה את בני יהודה ב”סמי עופר”, כשמכבי לא כבשה יותר משער אחד ב-7 המפגשים האחרונים, אבל את בלבול זה לא מעניין כרגע, הוא בא לעבוד וזו תהיה גם הדרשה שלו בחדר ההלבשה – אין יותר כוכבים, שמות לא ישחקו פה תפקיד, מי שיעבוד ויאכל את הדשא באימונים ישחק.

חבשי וארד, אמורים להמשיך להיות מעוז ההגנה החבולה, נטע לביא, בעונתו הטובה ביותר עד כה, ינסה להחזיק את הקישור האחורי, שכבר זמן רב לא היה מחובר וסלליך, עוואד ו-וייסמן. יצטרכו לשמור על יציבות בחוד כדי לתרגם את זה למספרים ושערים. מחר, זה הזמן של שחקני הבית של מכבי להוביל את הירוקים חזרה לקדמת הבמה.

סינטיהו סלליך מכבי חיפה 01/09/2018 (צילום: ירון כרמי)
סינטיהו סלליך  (צילום: ירון כרמי)
עיאד חבשי מכבי חיפה 01/09/2018 (צילום: ירון כרמי)
עיאד חבשי. העתיד של העורף של מכבי? (צילום: ירון כרמי)
שון וייסמן מכבי חיפה 01/09/2018 (צילום: ירון כרמי)
שון וייסמן. למרות ההחמצות באשדוד, בונים עליו בחוד (צילום: ירון כרמי)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.