בשורה לתושבים: משרד הבריאות הגביל את הסכום לתשלום עבור הפקת רשומות רפואיות דיגיטליות בקופת חולים לעשרה שקלים בלבד

סגן שר הבריאות ליצמן (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)
תאטרון חיפה – רחב

אם עד היום שילמתם סכומים גבוהים עבור קבלת סיכום רפואי או שחרור מאשפוז במועד שלא בתום הביצוע. (48 שקלים עבור תדפיס מחשב מתוך רשומות מידע,  ומ-107 שקלים עבור איתור והעתקת מסמכים של עד עשרה עמודים  ומ-113 שקלים עבור העתקת סרט וידיאו, אקו, או צנתור – 113 שקלים), מעתה תשלמו 10 שקלים בלבד עבור הפקה של רשומה דיגיטלית אחת הנוגעת לחמש השנים ו-50 שקלים בלבד עבור הפקה של  מספר רשומות יחד. זאת, בזכות התקנות שאושרו השבוע בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות ביוזמת משרד הבריאות.

במשרד הבריאות מציינים, כי התמחור המוזל יחול על אנשים פרטיים ועל באי כוחם שהם קרובי משפחתם בלבד. אך חברות הביטוח, שעל פי דיווחי הקופות מהוות כ-90% מאלו שפונות לקבלת רשומות רפואיות, ימשיכו לשלם את המחיר המלא עבור הפקת המידע.

עיריית חיפה – רחב

עוד מציינים, כי בעקבות החשש ממצב שבו חברות הביטוח יבקשו לקבל את המסמכים דרך המבוטחים כדי להימנע מתשלום מלא, נקבע כי משרד הבריאות וקופות החולים יבצעו מעקב אחרי יישום התקנות וידווחו על כך לוועדת הבריאות של הכנסת אחת לשנה, תוך שימת דגש על סוגיה זו. אם יימצא כי אכן יש זליגה של מידע לחברות הביטוח, יינקטו צעדים בהתאם להתמודדות עם התופעה.

 באשר לרשומות שאינן ממוחשבות נקבע כי צוות של משרד האוצר ומשרד הבריאות יגבש מתווה חדש לתמחור שלהן שישקף את עלויות הפקתן. הצוות יפעל בשיתוף עם קופות החולים.

 עו”ד טל נשרי ממשרד הבריאות הבהירה, כי המחירון שנקבע לא יחול על מערכת הבריאות הפרטית ואמרה:

“יש חשיבות מאוד גדולה לתקנות האלו, כדי שהאזרחים יוכלו לממש את זכותם לקבלת המידע”.

 סגן שר הבריאות יעקב ליצמן:

“מדובר בתיקון חברתי בהוזלה מהותית לטובת כלל מבוטחי קופות החולים. אין כל היגיון בתשלום מיותר בעבור שירות פשוט שהינו חלק בלתי נפרד מההליך הרפואי בקופת חולים. תודתי ליו״ר ועדת בריאות ורוחה ח”כ אלי אללוף שהשלים את המהלך עוד טרם פיזור הכנסת”.

יו”ר הוועדה ח”כ אלי אלאלוף:

“בשנים האחרונות ישנה מהפכה אמיתית בכל הנוגע לשירותים הדיגיטליים בקופות החולים. אני מברך את משרד הבריאות ואת נציגי הקופות על שיתוף הפעולה למען הציבור גם בתהליך זה”.

 מנכ״ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב:

״זהו מהלך של צדק חברתי לטובת ציבור החולים. אני שמח על שיתוף הפעולה שקיבלנו מכולם וההבנה שצריך לתקן את הסוגיה”.

האקדמית גורדון – הרשמה – רחב

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

מירית הנדסה – עתלית – רחב
עתידים – עמותה – רחב
שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
הסטודיו – אירועי החודש
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB

האקדמית גורדון – הרשמה – רחב