כיפה של אוזניה נתקעה בעומק תעלת אוזנה של מתאמנת וגרמה לה לכאב חריף| הכיפה שוחררה בהתערבות רפואית

הוצאת גוף זר על ידי ד"ר נחום מרום
כיפה של אוזניה שנתקעה בעומק תעלת אוזנה של מתאמנת מבלי שתשים לב גרמה לה לכאב חריף| הכיפה שוחררה בהתערבות רפואית

לחדרו של מנהל מחלקת אף אוזן וגרון במרפאה היועצת של כללית, ד”ר נחום מרום, נכנסה אישה שדיווחה על כאב אוזן חריף. בשיחה עמה הסתבר שהכאב החל לאחר ששבוע קודם לכן התאמנה במכון כושר. היא פנתה תחילה לטיפול רפלקסולוגי שהקל מעט על הכאב, אך לא באמת סייע.

האישה סיפרה כי התאמנה בחדר הכושר תוך כדי האזנה למוסיקה באוזניות שהצמידה לאוזנה ועל כן התעורר אצל ד”ר מרום, חשד שמדובר בגוף זר שחדר לאוזנה. בעזרת אילונה דימנשטיין – מנהלת הסיעוד במרפאה, שלף ד”ר מרום מאוזנה של המטופלת כיפה של אוזניה שהייתה תקועה בעומק תעלת אוזן ימין.

“למזלה של המטופלת, היא לא ניסתה להכניס אזניות חדשות לאוזניה, כי אז האוזניה שחדרה כגוף הזר עלולה הייתה לחדור עוד יותר בעומק תעלת האוזן” מציין, ד”ר מרום ומוסיף, מצב שהיה מסכן את קרום התוף הדק העדין באוזן וכמובן היה מקשה על שליפתו. כמו כן, עלול להתפתח זיהום באוזן”.

ד”ר מרום מדגיש כי צריך להיזהר משימוש באזניות עם כיפה פן יתקעו באוזן ומציין שאם חלילה קורה אירוע כזה, יש לפנות בדחיפות לעזרת רופא, עדיף רופא אף אוזן וגרון ולהימנע מכל ניסיון לשלוף לבד גוף זר מהאוזן.

צוות אף, אוזן וגרון בכללית, לשוב ממליץ להימנע מחיטוט יתר באוזניים בעזרת קיסמים, שלא אחת נשברים או שצמר הגפן ניתק מהם וחודר לאוזן

ד”ר מרום מציין כי במרפאתו יש כבר אוסף של חפצים זרים ששלף מאוזני מטופלים, שאחד היותר מוזרים בהם עכביש שעיניו הציצו בעת שבדק את האוזן באוטוסקופ ואז מיהר לשלוף אותו מעומק אוזנו של המטופל.

הוצאת גוף זר מהאוזן - ד"ר מרום, המטופלת והאחות אילנה דימנשטיין
הוצאת גוף זר מהאוזן – ד”ר מרום, המטופלת והאחות אילנה דימנשטיין
הכיפה של האוזנייה
הכיפה של האוזנייה

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

ספורטן – כללי – רחב
מירית הנדסה – עתלית – רחב
משתלות יגור – רחב
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב
אונ’ חיפה – לימודי חוץ – רחב
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב

הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB