התזמורת בכרמלית – כמו אירופה | שת"פ בין הפילהרמונית הצעירה של המרכז למוסיקה ירושלים לבית ספר רעות לאומניות בחיפה | בראשון ה 09/12/18

הפילהרמונית הצעירה ממרכז למוסיקה ירושלים יחד עם תלמידי בית ספר רעות חיפה יופיעו בכרמלית החדשה

תלמידי רעות לאומנויות ינגנו בכרמלית עם התזמורת הפילהרמונית הצעירה

בראשון הקרוב, ה-09/12/18 תתארח בחיפה התזמורת הפילהרמונית הצעירה של המרכז למוסיקה ירושלים וינגנו יחד עם תלמידי בית הספר רעות לאומניות חיפה בכרמלית החדשה. ההגעה של הפילהרמונית הצעירה היא חלק ממסע הופעות בן שלושה ימים, המתחיל בעיר חיפה.


במסגרת שיתוף פעולה ראשון מסוגו בין עירית חיפה ועמותת ההורים והבוגרים של בית
הספר "רעות" לאמנויות, תשולב פעילות תזמורת הפילהרמונית הצעירה בחיי העיר
המתעוררת.

עיריית טירת כרמל – רחב

הרכב מיוחד של התזמורת הצעירה, יחד עם תלמידי בית ספר רעות, ינגן במתחם תחנת "כיכר פריז" של הכרמלית בעיר התחתית ביום ראשון ה-09/12/18, בשעה 15:00. כמו כן, יבקרו חברי התזמורת בגן החיות הלימודי של חיפה. בערב ראשון, ב-20:00 ,יתארחו חברי התזמורת כאורחי כבוד באודיטוריום, שם יתכבדו בהדלקת נר שמיני.

התזמורת מונה 120 נגנים מצטיינים עד גיל 18 אשר נבחרים בקפידה באודישנים בכל
הארץ. כיום, יותר מעשרה מחברי התזמורת הם מחיפה והסביבה. ייצוג זה עולה משנה לשנה.

תחנת הכרמלית - כיכר פריז (צילום: ירון כרמי)
תחנת הכרמלית – כיכר פריז (צילום: ירון כרמי)

שילוב תלמידי בית הספר רעות בעשייה התרבותית בחיפה

במפגש שהתקיים ביום שלישי, 04/12/18,  בו השתתפו סגן ראש עיריית חיפה, כבוד הרב דובי חיון, מחזיק תיק התרבות החדש בעיריית חיפה, שמר ברוך, יו"ר עמותת ההורים והבוגרים של בית הספר רעות לאמנויות ואייל טל, יו"ר ועד ההורים השש-שנתי רעות לאמנויות, הונחו בין היתר קווי יסוד לשיתוף פעולה פורה בין עיריית חיפה ועמותת ההורים והבוגרים של בית הספר, בכל הנוגע לשילוב הפעילות האמנותית והתרבותית של התלמידים בעשייה העירונית.

בין היתר התגבשה ההבנה כי שיתוף פעולה ראשון מסוגו זה, מהווה פתח לפעילויות משותפות רבות נוספות שיתואמו כבר בתקופה הקרובה.

הרב דובי חיון מסר לחי פה: "זהו צעד קטן וראשון המדגיש את חיזוק התרבות המקומית וטיפוח הדור הצעיר. בכוונתנו לחזק זאת ובחג הפסח הקרוב לשים הרכב בכל רציף. כולם יוצאים מורווחים מכך. זוהי תחילתה של רוח חדשה בעיר"

יו"ר סיעת מרצ בחיפה הרב דובי חיון
יו"ר סיעת מרצ בחיפה הרב דובי חיון

שמר ברוך, יו"ר עמותת ההורים והבוגרים של בית הספר רעות בחיפה, מסר לחי פה:

"אני מברך על שיתוף הפעולה החדש עם עיריית חיפה, לקידום התרבות בעיר חיפה ולקידומם של ילדי העיר. בשנתיים האחרונות אנו משתדלים לעודד את תלמידי החטיבה והתיכון ברעות להתמודד ולהשתתף במפעלים תרבותיים ברמה העירונית הארצית והבינלאומית והם מייצגים את בית הספר ואת העיר ברחבי הארץ והעולם, בכישרון רב".

לילני רעות מנגנים בכרמלית (צילום: דוברות עיריית חיפה)
 בצילום: נגני החלילים בתזמורת הפילהרמונית הצעירה: שלי גלעד ואביתר ברוך תלמידי כיתה י"ב במגמת מוזיקה בי"ס רעות(צילום עיריית חיפה)
תלמידי רעות מנגנים בכרמלית(צילום עיריית חיפה)
 בצילום: נגני החלילים בתזמורת הפילהרמונית הצעירה: שלי גלעד ואביתר ברוך תלמידי כיתה י"ב במגמת מוזיקה בי"ס רעות(צילום עיריית חיפה)

לא ניתן להגיב