איתמר צ’יזיק מונה ליו”ר דירקטריון חברת איצטדיון סמי עופר, “נביא לפה אמנים מחו”ל ואירועים מהשורה הראשונה”

בישיבת מועצת העיר שנערכה ביום שלישי האחרון (04/12/18), אושר מינויו של איתמר צ’יזיק ליו”ר דירקטריון חברת האיצטדיון “סמי עופר”.

צ’יזיק התמודד בבחירות האחרונות מטעם רשימתו של דוד עציוני והיה במקום הרביעי ברשימתו למועצת העיר, לאחר שוויתר על המקום השני והשלישי לטובתם של יעקב פיינגולד ותמי ברק, צעד שבסופו של דבר עלה לו בכניסה למועצת העיר.

דוד עציוני ואיתמר צ'יזיק בכנס בחירות - מרכז הקונגרסים - 18/3/2018 (צילום: ירון כרמי)
דוד עציוני ואיתמר צ’יזיק בכנס בחירות – מרכז הקונגרסים – 18/3/2018 (צילום: ירון כרמי)

אותה מועצה, כאמור, אישרה את מינויו של צ’יזיק ליו”ר דירקטריון חברת האיצטדיון, המתקן המפואר, אשר במסגרת תפקידו במכבי, היה צ’יזיק מיוזמיו של הפרויקט העירוני ופעל רבות להקמתו.

אצטדיון הכדורגל על שם סמי עופר בחיפה (צילום: החברה הכלכלית לחיפה)
אצטדיון הכדורגל על שם סמי עופר בחיפה (צילום: החברה הכלכלית לחיפה)

אודות איתמר צ’יזיק

צ’יזיק, אל”מ במילואים, ששירת בחיל המודיעין במשך 27 שנה, וכיהן כמנכ”ל א.ת.ו.ס “אמנות, תרבות וספורט” בחיפה 12 שנה ובשנים 2002 עד 2016 שימש כמנכ”ל מכבי חיפה בכדורגל, היה ועדיין חבר בוועדות של ה־ECA  ארגון המועדונים הגדולים באירופה ומי שהיה פעיל בפרויקט הקמת אצטדיון עופר, הודיע במסיבת העיתונאים על החלטתו להיות שותף בעשייה למען העיר חיפה ותושביה וכי במהלך השנה האחרונה סקר את העיר חיפה בכל ההיבטים, אנשים, כלכלה, תעשייה מסחר וחינוך. הלך לכל הרבדים וחקר אותם כדי ללמוד את העיר. אם כי לדבריו הוא רחוק מלדעת הכל ולהכיר את הכל.

ציזיק בשיחה עם חי פה לאחר המינוי

לאחר המינוי, התפנה צ’יזיק וסיפר לחי פה על תכניותיו לאיצטדיון “סמי עופר” ומה הוא מתכוון לייצר בו בעתיד :

התפקיד הזה הוא סגירת מעגל בשבילי, הייתה לי אפשרות גם לבחור בתפקידים אחרים. העליתי את רעיון פרוייקט האיצטדיון כבר ב 1995 מול עמרם מצנע היה ראש הראש העיר דאז ובסופו של דבר החלום התגשם, אך בחלקו, כי לא מומשו כל התכניות שהיו אמורות להיות באיצטדיון ואני כאן כדי להשלים זאת.

את השטחים שלא מומשו ב”סמי עופר”, אני רוצה להפוך לתמהיל של פעילות תרבותית – מסחרית לכיוון של מרכז בילוי שלא היה עוד אף פעם בחיפה – מרכז עם בתי קפה, מסעדות, פאבים, זמרים ואמנים שמופיעים כל ערב בשילוב עם מועדוני הכדורגל של חיפה.

כמו כן, נביא אמנים בסדר גודל בינלאומי ואירועי ספורט בינלאומיים. הרעיון להפוך את האיצטדיון למרכז תרבות וספורט שיהיה פעיל כל השבוע ולא רק מתי שיש משחקי כדורגל. אני רוצה להקים מתקני ספורט נוספים כמו אולם רב תכליתי או בריכת שחייה אולימפית שעד היום לא קיים דבר כזה בעיר.

 

לסיום, לצ’יזיק שמזוהה כל השנים עם מכבי חיפה, יש מסר חשוב להעביר לאוהדי הספורט בעיר:

חשוב לי להבהיר שלא תהיה פה איפה ואיפה ביחס בין מכבי להפועל חיפה, מה שחשוב זה התושב החיפאי ולא תהיה פריבלגיה לאגודה אחת על פני אחרת, כולם ייהנו משירותי האיצטדיון באופן שווה.

איתמר צ’יזיק (צילום: מיכה בריקמן)

.

הגיבו כאן לכתבה