המירוץ “לבית” – אצטדיון סמי עופר עדין לא מבצרן של החיפאיות | לקראת הדרבי החיפאי שייערך הערב

דרבי ראשון לעונה - מי תכבוש את הבית ראשונה ?

פסל השלום בכניסה לאצטדיון סימי עופר

אצטדיון סמי עופר, אומנם האצטדיון היפה והמפואר בישראל, אך לצערן של החיפאיות, הוא אינו “מבצרן” ,כפי שנהוג לומר על אצטדיון ביתי. סמי עופר, אינו מאיר פנים למכבי והפועל חיפה, אשר עברו לאצטדיון זה, לאחר הריסת האצטדיון המיתולוגי “קרית אליעזר”. כל קבוצת כדורגל, אשר רוצה להיות בצמרת, חייבת לשמור על “הבית”, חייבת להשיג כמה שיותר ניצחונות בביתה, וליצור הרתעה, שתגרום לקבוצות היריבות לפחד ולהגיע למשחק חוץ מול קבוצה ביתית.

אוהדי מכבי חיפה 01/09/2018 (צילום: ירון כרמי)
אוהדי מכבי חיפה 01/09/2018 (צילום: ירון כרמי)

מכבי והפועל חיפה, אינן קבוצות ביתיות בעליל, התוצאות מדברות בעד עצמן ומוכיחות שסמי עופר, אומנם אצטדיון מושלם מכל הבחינות, אך התוצאות אינן מגיעות בבית. לעתים יש הרגשה כי אצטדיון זה דווקא נותן מוטיבציית – יתר לקבוצות האורחות, והן מתעלות על עצמן דווקא במגרש זה, לעיני רבבות צופים (במקרה של מכבי כמובן).

הבית גדול עליהם?

אצטדיון סמי עופר – המספרים

מכבי עם 78 משחקי בית מתוכם ניצחה ב-35 בלבד, הפסידה 28 משחקים וסיימה 15 בתיקו. הפרש השערים שלה עומד לזכותה 82:111. לעומתה, הפועל שיחקה 74 משחקים בסמי עופר, ניצחה והפסידה בכמות שווה (27) וסיימה ב-20 ללא הכרעה. הפרש השערים שלה שלילי (97:95). הנתונים עגומים למדי ומראים באופן חד משמעי ,שסמי עופר עדין לא הפך לאצטדיון ביתי, מפחיד אשר גורם לקבוצות להפסיד כבר בדרך למגרש.

רק לשם השוואה, אצטדיון “טרנר” של הפועל באר שבע, הינו ההיפך הגמור, כאשר הקבוצה הביתית עם הפסד אחד, במסגרת הליגה, מיום פתיחת האצטדיון ועד היום (כ שלוש וחצי שנים!!!)

דרבי ראשון לעונה

הדרבי החיפאי הראשון של כולם

הערב, שבת 1/12/2018, אצטדיון סמי עופר ייתקיים הדרבי הראשון:

  • הדרבי הראשון של אלי גוטמן כמאמנה של מכבי חיפה.
  • הדרבי הראשון של שרון מימר כמאמנה של הפועל חיפה
  • הדרבי הראשון לעונה זו !

מבחינת שתי הקבוצות, זהו משחק חשוב מאוד, זאת לאחר פתיחת עונה גרועה של שתי החיפאיות. אצל מכבי חיפה, התרגלנו לזה כבר 8 שנים, אבל דווקא אצל הפועל חיפה זה לא היה צפוי. זאת לאחר העונה המדהימה, שהייתה להפועל בעונה שעברה, שבסופה גם זכתה בגביע המדינה.

נכון שעזבו אותה המון שחקני מפתח שהיו מהמובלים בעונה שעברה, אך הזכייה בגביע, וההישגים מהעונה שעברה היו אמורים לתת פוש רציני לעונה זו. מה שלא קרה ואף החמיר, עם עזיבתו המפתיעה של המאמן ניר קלינגר, ש”ברח” לביתר ירושלים בהיותו תחת חוזה אצל יואב כץ, שלא רצה לשחררו.

אלי גוטמן נוטע תקוות במכבי חיפה

אצל מכבי חיפה, יש אווירה של שינוי, יש תחושה של משהו חדש. אך לצערי גם תחושה זו מוכרת ומרגישה דומה, כמו בכל פעם שהחליפו מאמן, או כשעשו “מהפכה”. הפעם אומרים במכבי חיפה, שהתחושות הן באמת אמיתיות ויש על מה להסתמך. אין ספק  שאלי גוטמן הוא מאמן בכיר, בעל נסיון ורואים שיש לו מוטביציית שיא להצליח. מרגישים את זה באימונים ובשפת הגוף של השחקנים. ניתן גם היה לראות זאת, בנצחון המשחק הראשון שלו כמאמן. שהשחקנים נראו אחרת, שחקו אחרת ,והתחושה של האוהדים במגרש היא שמשהו חדש וטוב קורה מול עיניהם.

אין קסמים בכדורגל (למעט אייל ברקוביץ) ומכבי חיפה אינה מרשימה. ישנן המון בעיות בלא מעט עמדות במגרש, ועדין היא תלויה ביכולת אישית של החלוץ, מוחמד עוואד והברקה כזו או אחרת, של שחקני הרכש סומא ומנדז’ק. השינוי שגוטמן כן יכול לעשות, הוא בפן המנטלי והעמידה במגרש. מה שהיה לוקה בחסר ובולט מאוד, בתקופת המושבה ההולנדית, שהשתלטה על מכבי חיפה עד לפני כחודש ימים.

הפועל חיפה מדשדשת סביב הקו האדום

אצל הפועל חיפה, שנמצאת צמודה לקו האדום, שרק הפרש שערים מפריד בינה לבין המקום שממנו יורדים ליגה. ניצחון בדרבי, ייתן לה כח ואנרגיות מחודשות לעונה, שעד כה נראה שהולכת למקום לא טוב. ניצחון ייתן גם אוויר למאמנה החדש, שלפי הפרסומים עדין לא התרגל לבוס החדש שלו. אין ספק שהפסד לא יוסיף לבבות למערכת היחסים בינהם.

סמי עופר יהפוך לבית מכבי?

 

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.