פתרון נוח לחוששים מזריקה: חיסוני שפעת בשאיפה ללא הזרקה

פלומיסט - חיסון שפעת בתרסיס לאף מחסנת ילד במרכז בריאות הילד במחוז חיפה וג"מ

על אף שהחורף עדיין לא כאן, בכללית מחוז חיפה וגליל מערבי כבר למעלה ממאה אלף מבוטחים קיבלו את החיסון במהלך החודש הראשון למבצע. עם זאת, יש מי שנמנע מהחיסון רק בשל החשש מזריקה, בעיקר ילדים אך גם מבוגרים. על רקע זה, הוחלט לחדש השנה גם את מתן החיוסנים בתרסיס פלומיסט. החיסון ניתן כתרסיס לאף לגילאי שנתיים עד 49 ואושר לשימוש על-ידי ה-FDA ומשרד הבריאות בישראל.

בכללית מציינים, כי החיסון אינו מתאים לסובלים ממחלות דרכי נשימה חסימתית (אסתמה בפרט) ולסובלים ממחלות הפוגעות במערכת החיסונית או החיים בסביבתם הקרובה של חולים אלה.

ד”ר חנן בבילסקי מרכז רפואת הילדים של כללית במחוז ומנהל המרכז לבריאות הילד בקריות, מדגיש: “הצורך במתן פתרון ידידותי יותר לילדים חשוב, כי ילדים, בעיקר רכים, נמצאים בקבוצת סיכון לפתח סיבוכים קשים לשפעת והוכח כי חיסון מפחית בעשרות אחוזים את התחלואה בילדים ואת האשפוזים בעקבותיה. החיסון מהווה גם חיסון סביבתי, כי ילדים הם מקור ההדבקה לכלל המשפחה, גם לסבים ולסבתות שאף הם בקבוצת סיכון בשל גילם. מניעת ההדבקות מונעת גם הפסד ימי לימוד, נזק כלכלי להורים ואובדן ימי עבודה”.

עלות מנת חיסון לילדים מבוטחי “כללית מושלם” בגילאי 2-18 הינה 10 שקלים בלבד, למבוגרים, בגילאי 18-49 בעלות 49 שקלים. הזכאות לחיסון ללקוחות מושלם בלבד.

המרפאות שבהן ניתן לקבל את חיסון הפלומיסט הינן: מרפאת בונן, מרפאת אבן סינא כללית, מרפאת נוה דוד, מרפאת יוליוסבורג, מרפאת קרית שפרינצק, מרפאת קרית אליעזר, מרפאת דר’ רש, מרפאת בנימין בראון (רוממה), מרפאת רמת הנשיא, מרפאת טירת כרמל מערב, מרפאת טבעון, מרפאת יקנעם, מרפאת קרית עמל, מרפאת תל חנן, מרפאת שכון עמידר עכו, מרפאת עכו קוטב הצפון, מרפאת כרמיאל, מרפאת סח’נין ראשונית, מרפאת עראבה, מרפאת תמרה, מרכז בריאות משגב, מרפאת שפרעם, מרפאת כפר יאסיף, מרפאת מעלות, מרפאת געתון (נהריה אזורית), מרפאת מכר ג’דיידה, ומרפאת שלומי.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

מירית הנדסה – עתלית – רחב
תאטרון חיפה – רחב
שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90
הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
כללית  – מיון לייד הבית – רחב
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב

הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB