עשרות הפגינו מול ביתו השר כחלון בהובלת הירוקים של חיפה

(צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

הירוקים של חיפה בראשותו של אביהו האן ובהשתתפות פעילים ותושבים מחו הערב (ב') מול ביתו של שר האוצר משה כחלון, על מנת לנסות לגרום לו לבטל את שלוש התוכניות שיוגשו  לאישור בועדה המחוזית לתכנון ובניה – חיפה ביום שני הבא.

 בין הדברים שאמר האן לכחלון במחאה: החיפאים רוצים חיים אחרים, רוצים לנשום אוויר נקי שרמת התחלואה שלהם תהיה כמו בכל מקום אחר בישראל ואפילו פחות. ואתה השר כחלון צריך לדאוג שזה יקרה.

האן אמר לכחלון, רק לפני שנה אישרת הגדלה של 5% בבז"ן, אנחנו רואים את התוצאות ואת הועדה המחוזית שתתכנס בשבוע הבא ותאשר לבז"ן תהליך של הקמת שתי תחנות כוח ולבנות תשתית להגדלת כל התעשייה הפטרוכימית בתוך מתחם בז"ן כולל מתקנים נוספים לזיקוק הקונדנסטים שיגיעו ישר מאסדת הגז שהולכת להבנות בחוף דור.

בשבוע הבא יוגשו לאישור שלוש תוכניות הראשונה פארק נמלי ישראל שיכלול מכולות וחומרים מסוכנים, משאיות כדי שהסינים יעשו מליארדים על חשבון הבריאות שלנו. השנייה עורף הנמל שיוקם באזור הכי רגיש של נחל קישון- לאזור הזה מתכננים לשים מכולות ומכוניות ועל מנת להוציאה לפועל יצטרכו לחסל ולכרות את חורשת האקליפוטים המנדטורית. ותוכנית בז"ן עם שתי תחנות הכוח הנוספות וזה לא הדבר היחיד שיהיה פה.

האן, ביקש מהשר כחלון לפתוח את דו"ח מקנזי בפני הציבור ולהתחיל ליישם את מה שנכתב בו.  בהמלצות הדו"ח נכתב כי יש להוציא את בז"ן מחיפה וכי ניתן לעשות זאת תוך שבע שנים.

 

ירון חנן הוסיף ואמר: אביהו האן ומוטי בליצבלאו נסעו באמצע קמפיין הבחירות למשרד ראש הממשלה ונועדו עם המועצה הלאומית לכלכלה והם אלה שהפעילו את חסרת מקנזי העולמית ופרסו בפניהם את כל ההצעות איך לעשות ואפשר לסגור את בז"ן. דו"ח מקנזי קובע שמתחם בז"ן יכול להיסגר תוך שבע שנים בלי שום נזק לכלכלת ישראל. אף מכונית לא תישאר בלי דלק ואף טורבינה לא תפסיק להסתובב, הכל יעבוד ומדינת ישראל תוכל להתקיים. מדוע תושבי חיפה והילדים צריכים להיות חולים?

 

 

(צילום: סמר עודה כרנתינג'י)
(צילום: סמר עודה כרנתינג'י)
(צילום: סמר עודה כרנתינג'י)
(צילום: סמר עודה כרנתינג'י)
(צילום: סמר עודה כרנתינג'י)
(צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

לא ניתן להגיב