שירים מרגיעים, דמיון מודרך ומדיטציות בזמן העירוי במחלקה הראומטולוגית בלין

עירוי (צילום: דוברות כללית)

מיזם חדש, הושק במרכז רפואי לין של כללית בחיפה בסיוע “רוש – מושיטה יד”,  במסגרתו מקבלים מטופלי מחלקת הראומטולוגיה, בניהולה של ד”ר דבי זיסמן, אשר סובלים מדלקות פרקים, זאבת (לופוס) ועוד, אוזניות וחיבור לאפליקציה ייעודית שבאמצעותן הם יכולים להירגע במהלך הטיפול לצלילי מוסיקה, להרפות בעזרת דמיון מודרך ומדיטציות.

מדובר במטופלים, בגילאי 30-60, אשר סובלים מכאבים חריפים ומקבלים בעירוי טיפול ביולוגי, שמחייב אותם לשכב או לשבת בכורסת הטיפולים, כשהם מחוברים לעירוי משך 3-4 שעות בכל טיפול. בשעות אלו של שכיבה ללא מעש, מחוברים לעירוי, צפות לא מעט חרדות ומתעוררים מתח, עצבנות וחשש מכאב.

אותם מטופלים לכאורה, יכלו להאזין למוסיקה מהטלפון הנייד שלהם, אך בפועל לא עשו זאת, עד שבלין התחילו בפרוייקט האוזניות של רוש. לכל מטופל ניתנת ערכת אוזניות אישית והסבר כיצד לסרוק אפליקציה, באמצעותה ניתן להתחבר לפלייליסט של אתר רוש מושיטה יד, שבו שירים מרגיעים ואופטימיים והנחיה לביצוע דמיון מודרך ומדיטציות.

מאיה ווין, אחות אחראית באתר העירויים של כללית לין מסבירה: “האזנה למוסיקה תורמת להשקטת הרעשים הרגשיים והפתחתת החרדות. כמו כן, המטופלים החלו לתרגל דמיון מודרך ולעשות מדיטציות. כל המתנסים בשירות דיווחו כי ההאזנה באוזניות תורמת לחווית הטיפול ומקלה על העברת שעות הטיפול המתישות”.

המיזם, מרומם את רוחם, של כ-70 מטופלים, ולאור הצלחתו מתכנן צוות כללית בלין, יחד עם רוש מושיטה יד, להרחיבו וליישמו במחלקות נוספות , כמו מכון  הכימותרפיה.

(צילום: דוברות כללית)
(צילום: דוברות כללית)
עירוי (צילום: דוברות כללית)
עירוי (צילום: דוברות כללית)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

מירית הנדסה – עתלית – רחב
מירית הנדסה – עתלית – רחב
משתלות יגור – רחב
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב
כללית  – מיון לייד הבית – רחב
הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB

הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB