עובדי חברת צים בחיפה חוו חוויה רב חושית עם מתנדבי נגישות ישראל צפון-נ.י.צ והגבירו מודעות לקבלת השונה

עובדי צים חוו הגברת מודעות לנושאי הנגישות וקבלת השונה: מתנדבי נגישות ישראל צפון-נ.י.צ. בניהולם של ד"ר רויטל שורץ-סבירסקי וגיורא לב, פעלו בחודש האחרון בפני שלוש קבוצות של עובדי צים במת"ם בחיפה והעבירו להם הדרכה להגברת המודעות לנושאי הנגישות וקבלת השונה, על ידי הרצאות והתנסות חווייתית.

עובדי צים מתנסים בכסאות גלגלים (צילום: מתנדבי נ.י.צ שהיו במיזם)
עובדי צים מתנסים בכסאות גלגלים (צילום: מתנדבי נ.י.צ שהיו במיזם)

העובדים נחשפו לסיפורם האישי של מתנדבי ומנהלי נ.י.צ. כאנשים עם מוגבלויות שונות אשר התמודדו עמן בהצלחה – רכשו מקצוע, עבדו שנים רבות, הקימו משפחות ומתנדבים בחיי היום יום על מנת להפיץ את בשורת הנגישות.

מתנדבי נגישות ישראל צפון בצים (צילום: מתנדבי נ.י.צ שהיו במיזם)
מתנדבי נגישות ישראל צפון בצים (צילום: מתנדבי נ.י.צ שהיו במיזם)

במקביל התנסו העובדים במוגבלויות השונות, ולו להרף עין – ביצוע מטלות שונות בכיסוי עיניים כגון כניסה לחדר והתמצאות במרחב, התנסות באטימת אוזניים או שימוש בכיסאות גלגלים במסלול מכשולים שכיחים בחיי יום-יום. המתנדבים ליוו את העובדים בהתנסויותיהם במסירות ובמקצועיות.

הרצאה בפני עובדי חברת צים בנושא נגישות וקבלת השונה (צילום: מתנדבי נ.י.צ שהיו במיזם)
הרצאה בפני עובדי חברת צים בנושא נגישות וקבלת השונה (צילום: מתנדבי נ.י.צ שהיו במיזם)

היתה זו חוויה מרגשת לשני הצדדים; לדבר בפני העובדים הרגישים והקשובים ולהקשיב לדברי המשוב המעניינים בהם בטאו את תחושותיהם לאחר ההתנסות: "מאתגר", "קשה", "מתסכל", "גורם לך להעריך את מה שיש ולא לקבל מאומה כמובן מאליו", "להבין עד כמה הצורך בנגישות הינו צורך אלמנטרי".

התנסות בעיוורון - הרצאה בפני עובדי חברת צים (צילום: מתנדבי נ.י.צ שהיו במיזם)
התנסות בעיוורון – הרצאה בפני עובדי חברת צים (צילום: מתנדבי נ.י.צ שהיו במיזם)

 

לסיכום האירוע, מסרה ד"ר רויטל שוורץ סבירסקי לחי פה:

קבוצת מתנדבי נ.י.צ. התקבלו במאור פנים ובחמימות מחבקת על ידי הנהלת "צים" וצוות העובדים. ניכר היה כי בצים מייחסים חשיבות רבה לנושא הנגישות וקבלת השונה, לצד שילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה הנורמטיבית.

אני קוראת לכל מנהלי הארגונים והמפעלים בצפון לנהוג באופן דומה ולקדם פעילות חווייתית לעובדיהם אשר תמחיש בדרך התנסות מה עובר על אדם עם מוגבלות בחיי יום-יום.

מנהלים בארגונים שמעוניינים לתאן פעילות דומה, מוזמנים לפנות אליי: ד"ר רויטל שורץ-סבירסקי, מנהלת נגישות ישראל צפון-נ.י.צ., 054-3322135"

לא ניתן להגיב