פרשת ייבוא הסמים הגדולה ביותר בשנים האחרונות בה מואשמים האחים בגדדי מדניה מגיעה לסיומה

אונ’ חיפה – לימודי חוץ – רחב

פרשת ייבוא הסמים הגדולה ביותר בשנים האחרונות הגיעה לסיומה היום (ה’) בבית המשפט המחוזי בחיפה.

כזכור בחודש יוני בשנה החולפת נעצרו האחים בגדדי שי, שלומי ושחר, שלושתם בשנות העשרים לחייהם, אנשי עסקים מוצלחים משכונת דניה שעל הכרמל בחיפה, בגין ייבוא כמויות אדירות (24 קרטונים) של סמים קשים  לרבות אקסטזי וקוקאין.

קניון שער הצפון – מתחלף – רחב

מעבודות כתב האישום שהוגש באמצעות עוה”ד ד”ר ערן בר,  עולה כי במהלך שנת 2016,  קשר שחר בגדדי , אם אדם נוסף  לייבא לישראל סמים מסוכנים מסוג MDMA, מתאמפטמאין, קוקאין וקנבוס  ותרופת מרשם מסוג Ketamine  )תרופת מרשם להרדמה כללית ולאלחוש) – קטמין ידוע גם כ”סם אונס”, המנטרל את התנגדותו של קורבן תקיפה מינית וגורם לאמנזיה (שיכחון) של המקרה לאחר מכן. יבוא ושווק של מוצרים המכילים קטמין, מחייבים היתר מאגף הרוקחות של משרד הבריאות.

המשך לקשר ולשם קידומו, יצר שחר קשר עם ספק סמים הפועל ברשת אפלה (darknet) ורכש סמים מסוכנים וקטמין מהספק ושילם תמורתם במטבעות ממוחשבים מסוג ביטקוין .

 עוד עולה כי לאחר העברת התשלום בביטקוין לספק, נשלחו לישראל דרך גרמניה חבילות המכילות סמים מסוכנים וקטמין. חלק מהחבילות המכילות את הסמים הגיעו לאתרי חברת בוקסיט וחלקן נתפסו על ידי רשויות המכס ומשטרת ישראל.

החבילות שהגיעו לאתרי חברת בוקסיט, נאספו על ידי שליחים שהגיעו מטעם הנאשמים, וזאת לאחר שמסרו להם את הקוד לפתיחת התיבות הממוחשבות קודם לכן. בחלק מהמקרים בהם נאספו החבילות מאתר חברת בוקסיט, הנאשמים תצפתו על השליחים בעת שאספו את החבילות מתיבות הבוקסיט הממוחשבות.

 ביום 26/10/17 הגיש בא כוחם של המואשמים עו”ד רונן חליוה ערעור לעליון על החלטת בית המחחוזי בעניין מעצרם של האחים. בעליון קיבל את הערעור בזמנו והחזיר את התיק למחוזי.

היום כאמור ולאחר מלחמה עיקשת מצד צוות ההגנה בראשת עוה״ד רונן חליוה, נאלצה הפרקליטות לתקן את כתב האישום באופן מהותי, ולהסכים לענישה מקילה עם האחים. בהתאם לענישה, ולאחר ניכוי ימי מעצרם שחר ישתחרר מהכלא עוד שלוש שנים, שלומי ישתחרר בעוד ארבעה חודשים, ושי יירצה מספר ימים בלבד.

עו”ד רונן חליוה

עו”ד רונן חליוה מסר לחי פה: “חרף קביעת בית המשפט כי מדובר בענישה מקילה ביותר, וללא הסדר זה היו מוטלים עונשים כבדים ביותר, צריך לזכור שמדובר בשלושה צעירים, אחים, והטרגדיה גדולה”.

הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
תגובות
בטעינה...
ספורטן – כללי – רחב
באנר יפה נוף רכב עם מסנן החל מינואר 2019 – רחב
כללית  – מיון לייד הבית – רחב
שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90
שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90
כללית  – מיון לייד הבית – רחב
שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90

שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90