לשכת הבריאות בחיפה בין הלשכות שבהן נרשמו הכי פחות מקרי חצבת

חצבת (shutterstock)

בעקבות העלייה המתמדת של מקרי החצבת בארץ שהגיעו עד ל-1041 מקרים נכון ליום 5/11, כאשר אחוז המקרים הגבוה ביותר נרשם בירושלים עם 838 מקרים ואחריה צפת עם 219 מקרים, חיפה נמצאת בתחתית הטבלה במקם השביעי יחד עם רחובות עם 17 מקרים. עלייה של 10 מקרים חדשים מ-11/10 ונכון ל- 5/11.

בעקבות המצב התקיימו במהלך השבוע התייעצויות ודיונים בנושא ואף נבחן נושא הורדת גיל החיסון לתשעה חודשים בעקבות בהלת ההורים לתינוקות מתחת לגיל שנה שנה ופנייתם לטיפות החלב בשאלה אם ניתן לחסן את התינוקות שלהם מחשש להידבקות.

עיקרי הצעדים עליהם הוחלט במשרד הבריאות עד כה:

  1. המשך מבצע חיסון למניעת חצבת בירושלים הכולל פתיחת תחנות טיפת חלב עד שעות הערב לביצוע חיסון. המבצע בתיאום עם קופות החולים והגורמים העירוניים. המבצע עד כה העלה ב”כיסים” הלא מחוסנים את שיעור ההתחסנות  מ-55 אחוזים ללמעלה מ- 80 אחוזי התחסנות.
  2. ניידת ייעודית  לחיסון האוכלוסייה, הפועלת בתוך שכונות מטרה על מנת לחסן בתוך השכונות עצמן.
  3. תיאום עם גורמים רלוונטיים בקהילות בהן יש שיעורי כיסוי נמוכים יחסית.

 

  1. איוש ותוספת תקני אחיות במחוז ירושלים ותגבור בכוח אדם נוסף וסטודנטים/יות לסיעוד.

 

  1. גיבוש הנחיות להגבלת כניסת מבקרים לא מחוסנים למחלקות רגישות בבתי החולים. מחלקות כגון: פגיות, טיפול נמרץ, אונקולוגיה והמטו-אונקולוגיה.

 

  1. בחינת נושא הגבלת כניסות למוסדות חינוך למי שאינו מחוסן ועלול לסכן את האוכלוסייה.

 

  1. בשל יעילות החיסון המוגבלת בגיל הזה, והצורך לחזור על החיסון בגיל שנה, התקבלה ההחלטה שלא להוריד את גיל החיסון ולהשאירו כפי שהוא בגיל שנה בכל רחבי הארץ, זאת למעט מוקדי התפרצות ספציפיים שייקבעו בהתאם לשיקול הדעת של רופאי המחוזות במשרד הבריאות.
בנוסף האיגוד הישראלי לרפואת ילדים שמטרתו לשמור על בריאות ילדי ישראל ולקדמה בכל דרך אפשרית הוציא דף מידע לציבור בנושא החיסון נגד חצבת.

המידע במלואו בקובץ המצורף:

[pdf-embedder url=”https://haipo.co.il/wp-content/uploads/2018/11/דף-מידע-מניעת-חצבת.pdf” title=”דף מידע – מניעת חצבת”]

 

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.