האם טירת הכרמל בדרך למהפך? | כפיר עובדיה מול אריה טל | שעות ההצבעה, רשימת הקלפיות, אודות המועמדים ועוד…

ביום שלישי תושבי טירת הכרמל יבחרו בים ראש העיר המכהן אריה טל ומועמד ש"ס לראשות העיר כפיר עובדיה. האם נתעורר ביום רביעי עם ראש עיר וותיק או חדש? תלוי את מי שואלים.

ביום שלישי ה-13 בנובמבר, 2018 תושבי טירת הכרמל יגיעו בפעם השנייה לקלפיות על מנת לבחור את ראש העיר הבא שלהם: ראש העיר המכהן אריה טל או המועמד לראשות העיר מטעם ש”ס כפיר עובדיה.

הסיבוב השני בבחירות לרשויות המקומיות ייערך בשעות 22:00-13:00.

רשימת הקלפיות שיפתחו להצבעה בטירת כרמל בסיבוב השני:

רשימת קלפיו בטירת כרמל - סיבוב שני - 13 בנובמבר 2019 - אריה טל מול כפיר עובדיה (מתוך פרסומי משרד הפנים)
רשימת קלפיו בטירת כרמל – סיבוב שני – 13 בנובמבר 2019 – אריה טל מול כפיר עובדיה (מתוך פרסומי משרד הפנים)

 

המועמדים – אריה טל מול כפיר עובדיה

אריה טל

אריה טל נבחר לראשונה כראש עיר בשנת 1993. היא כיהן 10 שנים כראש עיר והוחלף על ידי אריה פ’רגון בשנת 2003. בשנת 2009 הוא חזר לכהן כראש עיר והוא ממלא את התפקיד עד היום. ללא ספק, טל יכול להצביע על הישגים בקדנציות האחרונות.

אריה טל, ראש עיריית טירת כרמל (צילום: ירון כרמי)
אריה טל, ראש עיריית טירת כרמל (צילום: ירון כרמי)

 

בשנים האחרונות נבנות שכונות חדשות בכניסה הדרומית לטירת הכרמל וכשהבנייה תסתיים כמות התושבים בטירת הכרמל עתידה להכפיל את עצמה מ-20,000 ל-40,000 תושבים.

עיריית חיפה רחב
גלי כרמל – טירת כרמל – מאי 2018 (צילום – ירון כרמי)

טירת הכרמל תשנה את פניה בגלל שלשכונות החדשות עוברים גם משפרי דיור, כלומר תושבים וותיקים מטירת הכרמל, שרוצים לגור באזור החדש אבל גם הרבה מאוד תושבים מערים אחרות, שהשכונה החדשה, הקירבה למת”מ, לחיפה ולים קוסמת להם. באזור החדש ניתן למצוא לא מעט חיפאים לשעבר שמאסו בארנונה הגבוהה ובזיהום האוויר, לכאורה, והחליטו לעבור לגור בטירת הכרמל.

בסיבוב הראשון התמודדו שישה מתמודדים. מול טל וכפיר התמודדו גם דוד שחר, אפרת דוד, מועמד הבית היהודי וראש העיר לשעבר אריה פרג’ון ועו”ד שוש צמרת בינר. פרג’ון ושחר הודיעו שהם מעבירים את תמיכתם לטל ואילו אפרת דוד הודיעה שהיא תומכת בעובדיה ותכהן כסגניתו אם ינצח בבחירות.כפיר עובדיה

לטענת תומכיו של עובדיה,  יש תמיכה גדולה בו בקרב האוכלוסיה החילונית בטירת הכרמל, בגלל שהוא מציע פוליטיקה חדשה ושקיפות ומעוניין לשים את התושב במרכז ולתת לכלל תושבי טירת הכרמל את המענה העירוני המהיר והמיטבי.

המועמד לראשות העיר כפיר עובדיה

העובדה שד”ר עינת קליש רותם ניצחה את ראש העיר המכהן יונה יהב בעיר הסמוכה חיפה רק עשתה אותם יותר נחושים בכך שהתושבים רוצים שינוי והם רוצים לראות ביום שלישי בלילה את אותה תוצאה גם בטירת כרמל.

בסיבוב הראשון עובדיה קיבל 24% מהקולות, הוא מכהן כיו”ר ישיבת “שאגת אריה” ומכהן כחבר מועצה. במהלך הקדנציה הוא שימש כסגן ראש העיר, אבל הוא סיים את תפקידו לפי תום הקדנציה והמשיך כחבר מועצה. עכשיו הוא מעוניין להפוך את העיסוק המוניציפאלי לעיסוק העיקרי שלו ולעשות שינוי בקשר בין העירייה לתושבים. עובדיה הוא בן 36, נולד וגדל בטירת הכרמל, נשוי ואבא ל-5 ילדים.

אריה טל קיבל בסיבוב הראשון 35%. הוא מועמד הליכוד ובשבועות האחרונים הגיעו לטירת הכרמל חברי כנסת ושרים כדי להביע את תמיכתם בו. טל מתגאה גם בתנופת הבנייה בטירת הכרמל, אבל גם בשיקום השכונות הוותיקות, בניית גני שעשועים לילדים ובבית הספר הצומח והייחודי אבנר ברז’ני לצד מוסדות החינוך הוותיקים בטירת הכרמל. ביום שלישי נראה האם העשייה הזו תבטיח לו כהונה נוספת כראש עיריית טירת הכרמל או שכמו שקרה בערים רבות בצפון הארץ התושבים שלחו הביתה ראשי עיר וותיקים וקיבלו בברכה אנשים צעירים שהבטיחו משהו חדש.

דבר אחד בטוח. אחוז ההצבעה בטירת הכרמל, גם אם יש שבתון וגם אם לא, הוא מאוד גבוה, וביום שלישי הקרוב נוכל לראשות שוב חגיגה דמוקרטית בטירת הכרמל, שבמהלכה רוב בעלי זכות הבחירה בעיר יגשו למשש את זכותם ובשעות הקטנות של הלילה יהיה לטירת הכרמל ראש עיר וותיק או חדש.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.