ג’ודו: ענבל שמש החיפאית זכתה במדליית ארד באליפות אירופה עד גיל 23, שנערכה בהונגריה

הג'ודוקא הצעירה מאגודת מכבי חיפה סיימת במקום השלישי באליפות שנערכה בהונגריה והגיבה לחי פה על הזכיה והעתיד

היא לא עוצרת!… לאחר שרק לפני שבועיים זכתה ענבל שמש במדליית ארד בגביע אירופה בספרד, מוסיפה הג’ודוקא הירוקה עוד מדלייה לארון שלה, כשהיא קוטפת את  המקום השלישי (עד 63 ק”ג) באליפות אירופה עד גיל 23, שנערכה בסוף השבוע האחרון בגיור, הונגריה. לאחר מדליות הזהב וההישגים הנפלאים של הג’ודוקאים הישראליים בשבוע שעבר באבו דאבי, שוב מוכיחה ענבל כי יש עתיד ורוד (או ירוק) לג’ודו הישראלי כשהיא רק בת 21.דרכה של ענבל בתחרות

בסיבוב הראשון גברה שמש על טיה טינטור הסרבית באמצעות ווזארי, ובשלב רבע הגמר הפסידה למישל חואירזיל הגרמנייה. בבית הניחומים גברה הספורטאית הירוקה באיפון על לאורה פאזיליו מקוסובו. בקרב על מדליית הארד גברה שמש בדרבי ישראלי על פז לייבל, בעזרת יתרון עונשים בתוך ניקוד הזהב.

לאחר הזכייה, התראיינה ענבל שמש לחי פה ודיברה על החוויות מהתחרות והתכניות לעתיד:

עבר עליי יום קשה, דברים לא התחברו כמו שרציתי אבל אני שמחה שהצלחתי להתעלות על עצמי ולסיים על הפודיום גם ביום כזה. זוהי מדליה שלישית שלי באליפות אירופה ובעצם השלמתי סוג ״רצף״ של מדליות באליפויות אירופה.

יש לי מדליה באליפות אירופה לקדטים (עד גיל 18 ), באליפות אירופה לגוניור (עד גיל 21) ועכשיו גם באליפות אירופה עד גיל 23.

עכשיו אני עם הפנים קדימה לצבירת נקודות לקריטריון האולימפי. אני רוצה להודות למאמנת האישית שלי – מיכל האס, למאמני נבחרת ישראל ולאיבון בוניש שליוותה אותי בתחרות וכמובן למועדון המדהים שלי מכבי חיפה כרמל ולעומד בראשו – רועי שווץ, שתמיד תומך ומוצא דרך לעזור. תודה נוספת ליוסי כהן מנכ”ל נקסט אורבן על התמיכה.

רועי שווץ, מנכ”ל אגודת מכבי חיפה כרמל:

אני גאה בענבל בכל הישג שלה שתמיד עושה אותו בחן אך במלחמה קשה. ענבל יודעת תמיד לשמור על דרך ארץ וזוכרת לכבד את כולם כבני אדם. תודה גדולה ליוסי כהן הספונסר שעוזר לנו בתמיכה בענבל וכמובן למיכל האס המאמנת האישית שלה ומנהלת מחלקת הג’ודו של האגודה”.
ענבל שמש עם שני הרשקו, מאמן נבחרת ישראל (צילום: איגוד הג’ודו הישראלי)

No Fields Found.

ענבל שמש שוב על הפודיום הפעם בהונגריה (צילום: European Judo Association)
ענבל שמש שוב על הפודיום הפעם בהונגריה (צילום: European Judo Association)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.