השר דוד אזולאי הלך לעולמו הערב בביתו בקרית שמואל – חיפה בגיל 64

הרב דוד אזולאי ז”ל

השר לשירותי דת הרב דוד אזולאי,  תושב קרית שמואל-חיפה הלך לעולמו הערב (ג’) בגיל 64, לאחר מלחמה ממושכת במחלה קשה.

הרב דוד אזולאי, נולד במרוקו ב-5 במאי 1954ובשנת 1963 עלה עם משפחתו ממרוקו. הוא כיהן כחבר כנסת משנת 1996 ברציפות וכיהן כיו”ר וועדת הפנים והגנת הסביבה. והוועדה לפניות הציבור. אזולאי חוקק שורה של חוקים שעיצבו את ספר החוקים של מדינת ישראל ובהם: חוק הרשות הארצית לכבאות והצלה ועיגן את מעמדם של לוחמי האש. חוק הפוליו המאפשר פיצוי לנפגעי פוליו. אזולאי, עמד בראש וועדה מיוחדת שקבעה את מעמדם של בני הפלשמורה- ביתא ישראל השוהים במחנות באתיופיה הוועדה שבראשותו קיבלה את ההחלטה להעלות את שארית הפליטה מאתיופיה.

השר דוד אזולאי ז"ל (צילום: איחוד הצלה כרמל)
השר דוד אזולאי ז”ל (צילום: איחוד הצלה כרמל)

בין השנים 2001-2003 כיהן אזולאי כסגן שר הפנים,  ובממשלה ה-34 כיהן כשר לשירותי דת. אזולאי היה אחד מחברי הכנסת האהודים ביותר במשכן הוא היווה גשר בין דתיים לחילוניים ובין יהודיים לערבים.

עו”ד עודד פלוס מנכ”ל המשרד לשירותי דת ספד לשר היום:

“פטירתו של השר אזולאי היא אבידה קשה לעם ישראל איבדנו היום שר ומורה דרך שבעבודתו הציבורית פעל למען כלל העם. מעמדו של המשרד שודרג הודות לפעילותו בממשלה ובכנסת. בכהונתו המשרד לשירותי דת רשם הישגיים רבים בתחומי הכשרות הקבורה שיפור השירות במועצות הדתיות”.

במותו הותיר אזולאי, אחריו אישה וארבעה ילדים בנו הוא ח”כ ינון אזולאי.

מאיחוד הצלה כרמל נמסר:

“בצער רב ובכאב גדול הצטערנו לשמוע על פטירתו של השר הרב דוד אזולאי ז”ל. השר אזולאי שירת נאמנה את אזרחי ישראל למעלה מעשרים שנה בעשייתו הציבורית והיה לעמודי התווך בסיוע ל ‘איחוד הצלה’ מאז קום הארגון. בשם רבני הארגון, ההנהלה והמתנדבים שולחים אנו תנחומים למשפחתו הרוממה ולבנו ח”כ הרב ינון אזולאי מתנדב ‘איחוד הצלה’ שמסייע רבות לארגון. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים”.

השר דוד אזולאי ז"ל (צילום: איחוד הצלה כרמל)
השר דוד אזולאי ז”ל (צילום: איחוד הצלה כרמל)
השר דוד אזולאי ז"ל (צילום: איחוד הצלה כרמל)
השר דוד אזולאי ז”ל (צילום: איחוד הצלה כרמל)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.