רס”ן אור שהין מחיפה הוא בין מצטייני קצין הקשר והתקשוב הראשי

בכ”ו באלול תשע״ח, 6 ספטמבר 2018, התקיים טקס מצטייני ראש השנה של אגף התקשוב וההגנה בסייבר. הטקס התקיים בראשות ראש האגף, אלוף ליאור כרמלי וקצין הקשר והתקשוב הראשי, תא”ל יריב ניר. המצטיינים, קיבלו את אות ההצטיינות על מסירותם לתפקיד ותפקודם היוצא דופן.

בין מצטייני קצין הקשר והתקשוב הראשי, רס”ן אור שהין, תושב חיפה. אור משרת כמפקד השלמה חילית בבסיס ההדרכה 7.

הוא בן 36 נשוי לשירן, אב לבניה בן 5 והללי בת 4.

אור התגייס בנובמבר 2000 והחל את דרכו הצבאית במסלול ייעודי לקצונה קרבית, המכשיר את הצוהרים להיות קציני קשר גדודיים. את טירונות ה- 03 עבר בבסיס סיירים בבית הספר לשריון.

אחר כך, המשיך לקורס הכשרת היסוד בבה”ד 7- בסיס גדעונים דאז, וסופח ליחידת אגוז במשך שלושה חודשים.

את דרכו הצבאית המשיך ועבר קורס מפקדי כיתה של אגף המבצעים בביסל”ח (בית הספר למפקדי כיתות ומקצועות חיל הרגלים). הוא צלח את בה״ד אחת וגם את ההשלמה החיילית, בסופה שובץ להיות קצין הקשר הגדודי של גדוד 450.
משם, קודם למפקד פלוגת הפעלה ותקשורת באוגדת עזה והיה לקצין אגף מבצעים. במהלך תפקיד זה אירעה מלחמת לבנון השנייה.

אור מילא תפקידים רבים נוספים ביניהם, קצין קשר חטיבתי של חטיבה 261 וקצין הקשר החטיבתי של החטיבה המרחבית צפונית באוגדת עזה במהלכו אירע מבצע עופרת יצוקה.

הוא יצא לקורס הכשרה בחיל הנחתים של ארצות הברית וחזר למלא את התפקידים הבאים, קצין קשר באוגדה וקצין אג״ם (אגף מבצעים) חטיבתי בפלחי״ק (פלוגת חיל הקשר) של חטיבת גבעתי במהלך מבצע עמוד ענן.

רס"ן אור שהין (צילום: דובר צה"ל)
רס”ן אור שהין (צילום: דובר צה”ל)

תפקיד מיוחד מוסף שעשה היה חונך תקשוב באמ״ח (מפקדת אמון חטיבות). שהיא יחידה המאמנת את הצבא ומהווה סמכות מקצועית לחטיבות הצה״ליות.

לאחרונה סיים לימודים אקדמאים באוניברסיטת חיפה.

לחי פה הוא מספר:

“חזרתי לצבא לתפקיד לו ייחלתי, מפקד קורס תקשוב– השלמה אחודה. כמפקד השלמה אני עובד עם דור העתיד של קציני התקשוב בצה”ל ומחנך אותם להיות קציני תקשוב מקצועיים ומבצעיים שמצד אחד מסייעים למפקד ולמאמצי הגדוד ומאידך מציפים פערים מבצעיים תקשובים במסגרת נוהל קרב. מצטיין הוא אדם שקודם כל שואף למצוינות כלומר חותר להיות תמיד מצוין ונותן את כל כולו לטובת תפקידו ומשימותיו תוך מגמת שיפור”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.