שירות פורץ דרך בכללית: בדיקות  גרון, אוזניים, דופק, לב, ריאות, עור והאזנה לקולות בטן, באופן עצמי וללא צורך להגיע למרפאה

מכשיר חדשני בשם טייטו (Tyto) לביצוע בדיקות עצמיות  של גרון, אוזניים, דופק, לב, ריאות, עור והאזנה לקולות בטן, בבית המטופל ושידורן און-ליין לרופא מוצע למבוטחי הכללית. זאת אחרי הפיילוט שנמשך כארבעה חודשים ורשם הצלחה גדולה וכלל מטופלים אשר התנסו במכשיר הטייטו ודיווחו כי ההפעלה העצמית של מכשיר הינה פשוטה וידידותית, והרופאים אשר לקחו חלק בבדיקת המערכת דיווחו כי הנתונים שהתקבלו דרך המכשיר היו באיכות גבוהה וסייעו להם בהערכת מצב המטופל.

בעזרת המכשיר החדשני שנרכש על ידי הלקוח באופן חד פעמי, ניתן לשדר לרופא און ליין, בעזרת אפליקציה ייעודית, תמונות של האוזן, הגרון ותוצאות הבדיקות השונות.

בכללית מציינים, כי נרשמה התעניינות רבה במכשיר וכי למעלה מאלף איש רכשו אותו זמן קצר לאחר שהוצע למבוטחים. ומסבירים, כי, המכשיר מתאים לכלל הלקוחות ובעיקר מהווה מענה יעיל להורים לילדים קטנים, אשר יוכלו לקבל שירות רפואי בבית, ללא צורך להגיע עם הילד החולה למרפאה.

הטייטו לא רק חוסך בעבורם זמן יקר ולוגיסטיקה במציאת פתרונות לילדים האחרים במשפחה, אלא גם מפחית חשש שהילד ייחשף לתחלואה נוספת בעת שימתין במסדרון עם חולים אחרים. כמו כן, נחסכת מהילד חוויה מאיימת לעתים של בדיקה על ידי אדם זר בעבורו, בעוד כאן ההורה הוא הבודק. הטייטו נוח גם בעבור אנשים שמתקשים להתנייד.

 מנהל מרחב חיפה וגליל מערבי, אלי כהן:

“השירות החדש, שהינו ביטוי נוסף לרוח החדשנות בכללית, הינו בעל ערך מוסף בעיקר במחוז חיפה וגליל מערבי, שבו יש ישובים רבים מרוחקים ואז האפשרות להימנע מנסיעה לחדר מיון במצבים של מחלות חום, כאבי גרון והאפשרות לאבחון מרחוק בסיוע כלי יעיל כמו הטייטו, הינו משמעותי ביותר ומהווה הקלה של ממש עבור תושבי האיזור להם נותן המחוז שירות”.

סמנכ”ל וראש חטיבת הקהילה בכללית ציפי שדה:

 “אנו מובילים מהפכה נוספת בתחום הרפואה הדיגיטלית, הודות לניסיון הרב שצברנו בהפעלת שירותי און-ליין בתחום רפואת המשפחה, הילדים והעור”.

מנהל שירותי און ליין בכללית פרופ’ חזי וייסמן:

“מכשיר הטייטו מאפשר ביצוע בדיקה בצורה אמינה ובטוחה, כאשר המטופל והרופא נמצאים בשני מקומות שונים. אנו בעידן חדש שבו נקודת הטיפול נמצאת בכל מקום וניתן לתת שירות וייעוץ רפואי מכל מקום ובכל מקום, בלי להיות תלויים בצורך להגיע למרפאה ובשעות פעילותה. השירות יינתן כאשר לרופא ישנה גישה לתיק הרפואי של המטופל והייעוץ יהיה מתועד בתיק הרפואי. כמו כן, במקרה הצורך ניתן יהיה להנפיק מרשמים דיגיטליים והפניה לבדיקות נוספות”.

ראש אגף רפואה מקוונת בכללית ליאור וולף:

 “מכשיר Tyto הוא קפיצת מדרגה חכמה בשירותי הרפואה מרחוק של כללית. חוסך זמן להורים העסוקים של היום וגם למטופלים מבוגרים, שלא תמיד קל להם להגיע למרפאה”.

עלות מכשיר טייטו ללקוחות כללית – 450 ₪ והוא ניתן עד 6 תשלומים ללא ריבית. ניתן לבצע רכישה באמצעות אתר כללית און ליין בלבד (יש צורך בסיסמה). ניתן לאיסוף בנקודות איסוף חבילות הפזורות ברחבי הארץ, או באמצעות שליח בתוספת של 33 ₪ בלבד.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.