פרוייקט פורץ דרך לשיפור אופן ניהול הקבלה והטיפול בחולים המגיעים למלר”ד בבתי”ח

בתמונה החוקרות: חוה ברניב, איילה בן-ארי ומור סבאן
מירית הנדסה – עתלית – רחב

פרויקט פורץ דרך שנועד לשפר את אופן ניהול הקבלה והטיפול בחולים המגיעים למחלקות לרפואה דחופה (מלר”ד) בבתי החולים, באמצעות אלגוריתם ממוחשב, המבוסס על פרמטרים חווייתיים קליניים פותח ע”י אחות חוקרת מצוות בקרת בתי חולים של כללית במחוז חיפה וג”מ, חוה ברניב, יחד עם החוקרות איילה בן-ארי ממחלקת מחשוב בהנהלה ראשית בכללית ומור סבאן מהפקולטה לסיעוד באוניברסיטת חיפה וברמב”ם.

הפרויקט המאפשר מתן תעדוף למטופלים במהלך השהייה בבית החולים לפי אלגוריתם המשקלל בדיוק רב מספר רב של מדדים, ובהתאם מעניק למטופל ציון המשקף את מידת הדחיפות שלו מיד עם הגיעו לחדר המיון וקובע בהתאם את מיקומו בתור, הוצג ע”י ברניב, בכנס הקיימות בבריאות ובזכותו הוענק לה יחד עם שותפותיה פרס הצטיינות.

אונ’ חיפה – לימודי חוץ – רחב

ברניב, מסבירה: “הציון המוענק למטופל ומשקף את מידת הדחיפות שלו וקובע בהתאם את מיקומו בתור הינו דינמי ומשתנה בהתאם לשינויים שחלים במצב הרפואי עד לשחרור. האלגוריתם המתוחכם תורם לייעול התהליך ומונע טעויות אנוש אפשריות ובכך מצילה חיים. מדובר בטכנולוגיה המוכרת לנו מעולם השיווק הדיגיטלי שבו חברות התקשורת הענקיות מנתחות באמצעות אלגוריתמים אפיונים של צרכנים ומזרימות להם מידע התואם את איפיוני הצריכה, העניין והאישיות שלהם. הפעם נרתמת הטכנולוגיה למען בריאות המטופל ברפואת חרום”.

הכנס החשוב שנערך במעמד שר הבריאות ובכירי המשרד, הינו מפגש הפסגה השנתי השישי של קהילת הבריאות בישראל, בו נוכחים ומציגים אנשי ציבור, בכירים ומובילי דעה ממערכת הבריאות, האקדמיה, התעשייה, המגזר השלישי וכן יזמים ומובילי חדשנות. הוא מהווה במה לדיון ציבורי סביב קיימות מערכת הבריאות, חדשנות ויזמות בריאות בישראל.

בכללית מציינים, כי עבודתן של החוקרות שעתיד להביא לפריצת דרך בתחום הטיפול בחדרי המיון ולמנוע טעויות רפואית, בדיקות מיותרות ונפילה בן כיסאות של מטופלים, עוררה עניין רב וזכתה במקום שלישי בתחרות ובמקום ראשון במסלול הציבורי. עתה פועלות החוקרות לאיתור בתי חולים, בהם ייושם הפיתוח בפועל.

הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB
תגובות
בטעינה...
תאטרון חיפה – רחב
תאטרון חיפה – רחב
כללית  – מיון לייד הבית – רחב
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב
קניון שער הצפון – מתחלף – רחב
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB

הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB