חתולה נשכה נערה שטיילה עם כלב בקרית ביאליק וגרמה לה לחתכים עמוקים ברגליים

הנערה טופלה במרפאת הכללית ולאחר מכן היא הופנתה ללשכת הבריאות, לקבלת סדרת חיסונים נגד כלבת

חתולה נשכה ילדה עם כלבה – הפעם זו לא התחלה של בדיחה אלא אירוע מצער שארע לנערה תושבת קרית ביאליק, כאשר הותקפה על ידי חתולה עם גורים.

למרכז לבריאות הילד של כללית בקריון הגיעה נערה בת 15 שסבלה משריטות עמוקות ונשיכות שנגרמו על ידי חתולה זועמת. מסתבר כי בעת שטיילה בערב עם הכלב שלה בגן ציבורי בקרית ביאליק, אוחזת את כלבה ברצועה, פרצה מבין השיחים חתולה ותקפה את אותה מספר פעמים. החתולה השתוללה ותקפה אותה שוב ושוב, כשהיא לא מרפה.

פציעה כתוצאה מתקיפת חתול (צילום: הכללית)

הנערה הגיעה חבולה וכואבת לטיפולו של צוות המרכז לבריאות הילד: ד”ר חנן בבילסקי מנהל המרכז והאחיות חנה פרנס- מנהלת הסיעוד במרכז ואוליביה סובה שטיפלו בפציעות.

ד”ר חנן בבילסקי (צילום: דוברות הכללית)

הצוות מצא שנגרמו לנערה שריטות עומק ונשיכות עמוקות, בחומרה בלתי צפויה מחתולה. הם העניקו טיפול למניעת זיהום והרופא אף הורה ליטול אנטיביוטיקה. האם ובתה מדגישות בהערכה את הטיפול המקצועי והחומל שניתן להן על ידי צוות כללית. בתום הטיפול בפצעים, היא הופנתה ללשכת הבריאות, לקבלת חיסון נגד כלבת. שם, בשל התפרצות הכלבת הוחלט על מתן סדרה של שבעה חיסונים נגד כלבת בכתף וכן באיזור הפציעה.

פציעה כתוצאה מתקיפת חתול (צילום: הכללית)

 

זו היתה חוויה טראומטית לנערה, כי מדובר בגן חשוך כשההתנפלות של החתולה היתה בלתי צפויה ומפחידה, המשפחה מודאגת וחוששת מאד מפני הכלבת, כי רק יום קודם לכן קיבלו הודעה שנשלחה לבעלי כלבים על כך שיש התפרצות כלבת ולכן חשוב לנקוט אמצעי זהירות. בסיור חוזר באיזור, בניסיון להבין מה ארע, מצאו בני המשפחה שמדובר בחתולה שהמליטה לאחרונה ושומרת על גוריה בסבך השיחים, יתכן שזו הסיבה לכך שהתנפלה על הנערה ללא כל התגרות מצידה. היא הדגישה כי דיווחה לרשויות, אך בחרה לספר על המקרה גם לתקשורת, כי חשוב להתריע מפני הסכנה ובתקווה שינקטו פעולות כך שלא יהיו אירועים נוספים בהם חתול או כלב רחוב תוקף  ופוצע, תוך חשש להידבקות בכלבת.

צוות מרכז בריאות הילד משמאל לימין דר חנן בבילסקי והאחיות, חנה פרנס, אוליביה סובה ואנה גופמן
תגובות
בטעינה...
מירית הנדסה – עתלית – רחב
צוערים לשלטון המקומי – רחב
קניון שער הצפון – מתחלף – רחב
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב
משתלות יגור – רחב
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB

הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB