סיכום ותמונות: השרפה על צלע ההר בכרמל המערבי בחיפה, מציר פרויד צפונה

צילום שרה איקו

תמונות וסרטים שצילמו קוראי חי פה במהלך השרפה שהתחוללה ביום ה', 6/9/2018


בשעה 15:57 : הוכרזה שליטה

(עדכון מאת לוחמי האש, מחוז חוף)

תמונת מצב עדכנית לשריפה בחיפה: טרם הוכרזה שליטה מלאה באירוע, אולם כוחות הכיבוי תוך הסתייעות בטייסת אלעד אשר ביצעה סבבים רבים של הטלת חומרים מעכבי בעירה (נראים היטב בתמונה האחרונה בצבע אדום) הצליחו להשלים קו אשר בלם את קצב התפשטות האש . העשן אשר אפף את האזור נמוג וכעת ימשיכו הצוותים הרבים הפזורים בשטח בפעולות להשגת כיבוי סופי. תא השטח נאמד בכ 50 דונמים ובתוכם במרכז השטח השרוף פזורים עדין מוקדי בעירה.

 

 

צילום שרה איקו

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

ששה צוותים של כב"ה פועלים בשעה זו לכיבוי שריפה משתוללת על צלע ההר במעלה שמעל בסיס תובלה בטירת כרמל לכיוון פרויד. מדובר כב"ה מחוז חוף אורי צ'ובטרו נמסר כי הוזעקו מטוסים בכדי לסייע בבלימה, ונכון לרגע זה לא מדובר באירוע מסכן.

צילום שרה איקו

עדכון כב"ה לשעה 14:25

"כוחות כיבוי קרקעיים גדולים ממשיכים בשעה זו במאמצים לכיבוי השריפה על צלע ההר. ברב שטח השריפה חלה רגיעה משמעותית וניכר כי מאמצי הכוחות נושאים פרי. יחד עם זאת, עדין קיימים מוקדים בוערים בתוואי השטח. מטוסי הכיבוי מטייסת "אלעד" מבצעים יעפים ומטילים חומרים מעכבי בעירה בכדי להשלים את קו הבלימה.  גם בשלב זה, אין הנחיות מיוחדות לתושבים- יש אירוע מטופל אשר מקבל מענה מבצעי מיטבי".

השרפה על המורדות המערביים של הכרמל – 6/9/2018 (צילום: רותי קליין-שיינין)
השרפה על המורדות המערביים של הכרמל – 6/9/2018 (צילום: רותי קליין-שיינין)
השרפה על המורדות המערביים של הכרמל – 6/9/2018 (צילום: רותי קליין-שיינין)
צילום : אורני קמחי

עדכון כב"ה נכון לשעה: 13:38

נכון לרגע זה 12 צוותים פועלים במקום. סגן מפקד תחנת חיפה סגן טפסר איציק סוויסה ,מסר כי 8 מטוסים מטייסת הכיבוי ע"ש אלעד ריבן מסייעים לכוחות הכיבוי הקרקעיים. 4 מטוסים עוסקים בתקיפה ישירה של חזית האש ו4 נוספים מטילים חומר מעכב בעירה ומסייעים ביצירת קו בלימה במפנה לכיוון רמת אלמוגי. טרם הושגה שליטה.

עדכון משטרת חיפה נכון לשעה 14:45

"כוחות משטרה פרוסים במספר גזרות סמוך לחיפה ונפתח חפ"ק אחוד בפיקוד מפקד תחנת טירת הכרמל, בשת"פ כלל גופי החירום, לשם ריכוז דיווחים, ניתוח ממצאים, קבלת החלטות אופרטיביות והעברת הנחיות למערכי השטח. טרם הושגה שליטה, אולם אין סכנה לבתים וכן הצירים הנושקים ומנהרות הכרמל פתוחים לתנועה . אין פינוי בתים בשלב זה. תצפיות פרוסות בשטח ובמקום פועלים 17 צוותי כיבוי ו- 10 מטוסי כיבוי, בהכוונת מסוק משטרתי".

מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל פרסה כוחות סמוך לבסיס הצבאי בטירת כרמל. בשלב זה אין סכנה לבתים ואין פינוי תושבים, כוחות מקצועיים של כב"ה פועלים במקום והוקפצו מטוסי כיבוי. שוטרי תנועה במקום ולפי שעה צירי התנועה פתוחים".

עדכון משטרת חיפה:

"כוחות משטרה נוספים הוקפצו לטירת הכרמל וטרם הושגה שליטה, כאשר השריפה מתפשטת לכיוון כללי שכונת רמת בגין. נפתח חפ"ק אחוד ברח' הזוהר ושטח כינוס לקליטת כוחות (במידה ויצטרכו) הוגדר באצטדיון סמי עופר. במסגרת הטיפול המבצעי, מסוק משטרתי הוקפץ לשם קבלת חוזי עלי למתן תמונת מצב עדכנית מהשריפה".

מעיריית חיפה נמסר:

"חפ"ק עיריית חיפה חבר לכוחות הכיבוי והמשטרה. כצעד של זהירות מונעת לבקשת הגננת ברמת אשכול הנחה ראש העיר על פינוי גן הילדים בשכונה. בעירייה קוראים לתושבים להישאר קשובים ומדגישים כי בשלב זה אין כל הנחיות נוספות".

איגוד ערים:

משתוללת כעת שריפה במורדות הדרומיים של חיפה. נכון לעכשיו לא הושגה השתלטות על האש. איגוד ערים נמצא בקשר מול משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה, ובמידה ויש צורך האיגוד יפרסם הנחיות נוספות לתושבים.

 

צילום : גילה זמיר
צילום: דוברות משטרת ישראל
שריפה במורדות הכרמל צילום: איל רפאלי
שריפה במורדות הכרמל צילום: איל רפאלי
שריפה במורדות הכרמל צילום: איל רפאלי
שריפה במורדות הכרמל צילום: איל רפאלי

 

צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

 

לא ניתן להגיב