מחאה ? דווקא עכשיו…חכו רגע! | אוהדי מכבי חיפה אינם רגועים

קהל מכבי חיפה (צילום - אודי דהן)

מחזור שני – מחאה ראשונה!!!

עונת 2018/19 רק החלה ואוהדי מכבי חיפה אינם רגועים. מכבי חיפה, אומנם הפסידה במחזור הראשון של העונה, למכבי תל אביב 2:0, אך ללא ספק, מכבי חיפה נראתה טוב יותר ממכבי ת”א, ברוב שלבי המשחק. המצב עוד היה אופטימי, עד לטעות חסרת האחריות, של החלוץ הזר החדש, מיכיל קראמר, שגרמה להרחקתו בכרטיס אדום. ואם לא די בכך, החלוץ ספג עונש הרחקה של שלושה משחקים נוספים.

מיכיל קרמר בטעות קשה (צילום – יוסף הירש)

הביקורת של האוהדים והפרשנים לא איחרה לבוא, ולרגע נדמה היה כאילו שכולם כולל כולם חיכו בפינה, על מנת להסתער, בחוסר פרופורציה על הנהלת מכבי חיפה, כאילו שהסתיימה כבר העונה.

מו אלאך עושה מה שהבטיח (צילום-האתר הרשמי)
מו אלאך עושה מה שהבטיח (צילום-האתר הרשמי)

יעקוב שחר ומו אלאך עומדים במילה שלהם 

אוהדי מכבי חיפה, וכן גם התקשורת המלווה את הקבוצה, מתעקשים שלא להקשיב לראשי המועדון, יעקב שחר הנשיא ומו אלאך המנהל הטכני/מקצועי. יעקב שחר חזר ואמר במהלך עונה שעברה, כי אינו מוכן להשתגע, ואינו מוכן להוציא כספים שחורגים מעבר לרף התקציבי שהוא קבע.

את מסגרת התקציב ראינו, הלכה למעשה, במהלך העונה, כאשר שחקנים כמו האסלבנק (קריית שמונה), אולסק (נתניה), דיאה סבא (נתניה) ומנור סולומון (מכבי פתח תקווה), אשר הוצעו למכבי חיפה, בסכומים גבוהים מאוד, לא הגיעו בסופו של דבר למועדון.

מו אלאך המנהל הטכני/מקצועי של הקבוצה, אמר בסוף עונה שעברה ובתחילת עונה זו, ותחת כל עץ רענן, שאין הוא מתכוון לשנות את הסגל של הקבוצה וכי השינויים יהיו מינוריים. כפי שניתן לראות בפתיחת העונה, זה מה שקרה בפועל. לפיכך, ההתלהמות של הקהל, דווקא עכשיו, אינה מוצדקת, הן מהסיבה שדווקא במשחקי גביע הטוטו, ובמשחקי האימון שנערכו עד כה, הקבוצה רק מנצחת ואף עלתה לגמר גביע הטוטו והן מהסיבה שלמרות ההפסד במחזור הראשון, הקבוצה הראתה רצון, השחקנים נלחמו והראו שהם שינו את הגישה שלהם ונכונים להילחם על כר הדשא ולא נראו נרפים, או חסרי אונים, כפי שנראו במרבית משחקי העונה שעברה.

 למרות הביקורת, מכבי חיפה עלתה לגמר גביע הטוטו (צילום-האתר הרשמי)
למרות הביקורת, מכבי חיפה עלתה לגמר גביע הטוטו (צילום-האתר הרשמי)

כל דבר בעתו

רוצים למחות כנגד המועדון?  תעשו זאת בפגרה, אל תקנו מנויים, תארגנו מחאות וכל מה שבא לכם. אבל בטח שלא במחזור שני, בטח שלא מתי שהשחקנים צריכים לצידם את הקהל התומך, כדי להסתכל קדימה בתקווה.

אוהדי מכבי חיפה מסרו לחי פה: “אין ספק שהמחאה היא לא נגד השחקנים, הרי אנחנו רוצים שהשחקנים יצליחו וייתנו הכל על המגרש. המחאה שלנו היא נגד התנהלות המועדון, שאיבד מכוח ההרתעה שלו, איבד מהיכולת להתחרות, ואולי גם מהרצון להתחרות.”

אוהדי מכבי חיפה ובצדק, רואים עצמם כראויים לקבוצה הכי חזקה ,תחרותית ואיכותית שיכולה להיות. רובם עוד מתרפקים על העבר, וחולמים בלילה על כוכבים כמו אייל ברקוביץ, חיים רביבו וראובן עטר.

חייבים להתעורר

אוהדי מכבי חיפה, צריכים להתעורר ומהר. התקופה של השחקנים הללו נגמרה. נשיא המועדון אינו חפץ בהבאת כוכבים בעלויות מטורפות. מה שנשאר אלו השחקנים הקיימים, שבחיים לא יצליחו להראות יכולת טובה, כל עוד ירגישו שהקהל שלהם אינו מאמין בהם. השחקנים שנמצאים היום בסגל המועדון, צריכים להילחם, מול שאר הקבוצות בליגה ולא נגד הקהל שלהם. המלחמה השנייה מיותרת ומתישה ובטוח שאינה תורמת ליכולתם של השחקנים על כר הדשא. כל עוד השחקנים, יראו לחימה, רצון ויכבדו את הסמל, מגיע להם את כל העידוד שבעולם מהקהל.

צל”ש או טר”ש

בשבת, 1/9/2018, ב-18:45, יעלו השחקנים למחזור השני, מול הקבוצה מאשדוד. יש על השחקנים לחץ אטומי, והפחד מהפסד או תיקו מרחף על ראשם. כדורגל משחקים באהבה ומתוך רצון לנצח ולהצליח ואי אפשר להצליח שיש לך כל הזמן סכין על הצוואר, מהקהל הביתי.

אם השחקנים רוצים שקט בשבוע הקרוב, עליהם לנצח מחר את אשדוד ולהציג יכולת טובה. במידה ולא, כנראה שעדיף להם לצאת בחופשה בחו”ל כי כאן לא ייתנו להם שקט.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.