ישיבת ההזדהות – סיעות מועצת העיר חיפה מכריזות במי יתמכו בבחירות: כמעט כל מה שהיה הוא שיהיה

ההפתעה היחידה היום בישיבה בה הכריזו חברי המועצה על תמיכתם לקראת הבחירות בעוד כחודשיים היא חברת המועצה סיגל ציוני, שהעבירה את תמיכתה מראש העיר יונה יהב למועמדת לראשות העיר עינת קליש רותם

מירית הנדסה – עתלית – רחב

 

הערב, 21/8/2018, נערכה במועצת העיר ישיבת הזדהות, שבה כל אחד מ-31 חברי המועצה הודיע במי הוא תומך בבחירות המקומיות בעוד חודשיים (30/10/2018). מנהל הבחירות עופר שפר הסביר את הנהלים והאופן בו יוגשו הרשימות. הוא עדכן את התאריך לסיבוב השני, במידה ואף אחד מהמועמדים לראשות העיר לא יזכה ב-40% מהקולות הכשרים בסיבוב הראשון – 13/11/2018.

הסטודיו – אירועי החודש

השנה, לראשונה, על מנת לעודד הצבעה בבחירות, יהיה יום שבתון בבחירות. מובן, שבסיבוב השני, אליו יעלו שני המתמודדים לראשות העיר עם אחוז המצביעים הגבוה ביותר, לא יהיה שבתון.


ואלה הן הכרזות התמיכה בחיפה:

 • ראש העיר יונה יהב, מ”מ חדווה אלמוג וחברת המועצה סופי נקש הביעו הזדהות כצפוי עם סיעתו של יהב. סגן ראש העיר שי אבוחצירה וחברי המועצה יוסי שלום ואורי גרינברגר, שחברו לסיעה משותפת עם יהב, הביעו הזדהות עם סיעתם – יש עתיד, צעירי חיפה.
 • סגנית ראש העיר יוליה שטראים, שרצה בסיבוב הקודם מטעם מפלגתו של שר הביטחון אביגדור ליברמן, ישראל ביתינו, מתמודדת הפעם יחד עם שני חברי המועצה הנוספים מסיעתה בסיעה עצמאית.
 • חבר המועצה שי בלומנטל תומך בבית היהודי.
 • חבר המעוצה אלי לנדאו תומך שוב בסיעת הגמלאים.
 • בקרב הליכוד וחברי המועצה מטעם בל”ד אין כל שינוי.
 • כצפוי, שני חברי המועצה של הירוקים, אביהו האן, המתמודד לראשות העיר, וירון חנן, תומכים שוב בירוקים.
 • לפני מספר ימים הודיעה חברת המועצה מסיעתו של ראש העיר יונה יהב, סיגל ציוני, כי בבחירות הקרובות תתמודד ברשימתה של המתמודדת לראשות העיר עינת קליש רותם. מדובר בצעד משמעותי מאוד בגלל שציוני זוכה לתמיכה גדולה בקרב האוכלוסייה הדתית בנווה שאנן, שאליה היא משתייכת, ובנוסף יהב האמין בה מאוד ולאחר שהייתה יו”ר וועד ההורים היישובי נתן לה להקים ולעמוד בראש מנהלת ההורים בעיר. במסגרת תפקיד זה שימשה ציוני “אימא של ההורים והתלמידים” בעיר וזכתה להוקרה רבה על מההורים על ההרצאות בשלוחות של מנהלת ההורים והמענה לכל פנייה של הורה או תלמיד ב-5 השנים האחרונות. ציוני הודיעה בשיבה כי היא תומכת בסיעתה של קליש רותם, חיים בחיפה.
 • לעומת ציוני, חברת המועצה מטעם סיעתה של קליש רותם, טלי משולם איטח, הודיעה כי היא תומכת בסיעתה היא “לב השכונות בראשות טלי משולם איטח”. מיד עם ההודעה על הקמת הסיעה החדשה היא אמרה כי לראשות העיר היא תומכת בקליש רותם, והקימה את הסיעה מתוך מטרה לחזק את שכונות החוף. יש כל מיני הסברים לפיצול הסיעה, אבל מה שאפשר לראות הוא שגם אם זה נעשה משיקול פוליטי כזה או אחר, שיתוף הפעולה וההערכה ההדדית בין השתיים נותר ללא שינוי.
 • בבחירות הקודמות בשנת 2013 קיבלה סיעתה של קליש רותם 3 מנדטים. המנדט השלישי ניתן לחבר המועצה עו”ד בועז גור שעזב את סיעתה והפך לסיעת יחיד, שחברה לקואליציה. היום הודיע גור על תמיכה בסיעתו “מקומי בחיפה”, סיעה שיש לה מקבילות במספר ערים בארץ והוא ראש הרשימה החיפאית.
 • חברת המועצה עו”ד שרית גולן שטיינברג, שבבחירות הקודמות התמודדה בסיעת מהפך בראשותו של יעקב בורובסקי, מתמודדת הפעם בסיעה עצמאית שנקראת “חיפה בשבילנו”.
 • לעומתה, יעקב פיינגולד הכריז על תמיכה בסיעה המקורית, “מהפך בחיפה”.
 • ללא ספק, הסיעה שזכתה לתמיכה הגדולה ביותר היא סיעתו של חבר המועצה ישראל סביון. גם איתי גלבוע וגם עודד דוניץ, שלא מתמודדים הודיעו כי הם מעבירים את התמיכה אליו.
 • חבר המועצה רמי לוי מתמודד עצמאית ולא בסיעת הליכוד בסיעתו “רמי לוי למועצת העיר חיפה”.
 • חבר המועצה בליטנטל תומך באגודת ישראל.
 • חבר המועצה מיכי אלפר בדגל התורה ואהרון כהן מש”ס לא הגיע לישיבה ולא שלח כמתחייב אישור כתוב בו הוא מודיע במי הוא תומך.

לאחר שכל חברי המועצה הביעו הזדהות נקבע כי מי שיהיה יו”ר וועדת בחירות יהיה עו”ד יוסי חכם, שנתן מראש את הסכמתו, ומילא את התפקיד גם בבחירות הקודמות.

הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
תגובות
בטעינה...
תאטרון חיפה – רחב
תאטרון חיפה – רחב
הסטודיו – אירועי החודש
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב
עיריית חיפה – רחב
הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB

הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB