מאות משתתפים במחאת גמלאי המשטרה ושב"ס ביניהם חברי הכנסת חזן, סעד ובוקר

ח"כ חזן: "השר כחלון אוטוטו מסיים לא רק את הקדנציה כנראה גם את הקריירה". ח"כ סעד: "אין יותר צודק ממאבק זה".

מחאת גמלאי המשטרה (צילום: סמר עודה - כרניתנג'י)

מאות השתתפו הבוקר (ב') במחאת גמלאי המשטרה ושירות בתי הסוהר מול ביתו של שר האוצר משה כחלון בחיפה. בין המשתתפים שנשאו דברים ח"כ נאוה בוקר, ח"כ סאלח סעד וח"כ אורן חזן.

מחאה זו מתקיימת כחלק מהמאבק המתמשך ושביתת הרעב הנכנסת ליום ה- 41 אותה מובילים גיל רוטר ושוש נובל ופעילים נוספים. כל זאת בדרישה לקבל את הזכויות המגיעות להם על פי חוק ולפי החלטת בית משפט משנת 2006 ותוספת של 7.3%.

ח"כ סעד: "אמרתי לכחלון אל תתבזה בית הדין יזרוק אותך מהמדרגות"

ח"כ סאלח סעד:

"במשך חיי הפוליטיים עברתי הרבה תפקידים ואני מכיר הרבה מאבקים, אבל אין יותר צודק ממאבק גימלאי השמטרה והשב"ס. את זה אמרתי לשר האוצר האטום ולחברי הממשלה שאין להם אוזן קשבת. השוטרים הגמלאים והסוהרים ואנשי מג"ב הם אלה ששמרו על המדינה הם לא שמרו על קואליציה או אופוזיציה הם שמרו על כולנו וחובה על ממשלת ישראל היום קודם כל להצדיע להם על הכל ולשמור עליהם. אני במקומם היתי מתבייש לעמוד ולהאבק על תוספת של 7 % שבית הדין מילא קבע".

"איזה תירוץ יש לממשלה ולשר האוצר?  אמרתי לכחלון אל תתבזה, בית הדין הארצי יזרוק אותך מהמדרגות כמו שקרה בתביעה של המוסד. תקרא להם תעשה את זה בגאווה ותשלם להם. אל תחכה להתבזות אל תחכה שיזיעו ברחובות או לשבות רעב כמו גיל ששובת רעב שבועות ארוכים. חובה על הממשלה ועלינו לשמור על גמלאי המשטרה והשב"ס. נאבקתי אתכם ואמשיך להאבק אתכם בכל ההפגנות".

ח"כ חזן: "בכנסת ישראל לא חסר כסף"

ח"כ אורן חזן:

"לא צריך להסביר לי כמה המאבק שלכם צודק אני התחייבתי לכם שאני לא אצביע בעד תקציב המדינה אם לא ישלמו את התוספת ולא הצבעתי. אני חושב שהשר כחלון לא הבין שאוטוטו מסיים לא רק את הקדנציה כנראה גם את הקריירה. אני קורא לראש הממשלה שבסדרי העדיפויות לא רק שצריך להגיד תודה ולהחזיר תודה לאלה ששירתו אלא צריך לתת גב וגיבוי מלא לאלה שמשרתים, להשוות ולהעלות את השכר – את ה 7.3% או שתשלמו בכסא שלכם".

"בכנסת ישראל לא חסר כסף אני אומר את זה כחבר בועדת הכספים מה שרואים מכאן לא רואים משם כל הסיפור הוא סדרי עדיפויות. תשנו את סדרי העדיפויות  כי ביישתם אותנו מספיק כאשר הגשתם ערעור על החלטת בית משפט. כשבית משפט קובע שצריך לפנות בתים מפנים, כשבית משפט קובע להרוס הורסים כשבית משפט קבע שצריך לשלם לשוטרים לסוהרים וגמלאים תשלמו".

שכנתו של כחלון  לחי פה:

"ארבעה שבועות אני רואה את השובתים שחלקם שובתים רעב.אף אחד לא מתייחס אליהם. יש חוק במדינה הממשלה והשר כחלון מפרים אותו בכוח ובזלזול דורסים את האנשים הפשוטים. איפה האנשים שיעזרו לאנשים האלה 12 שנה רומסים אותם".

 

לא ניתן להגיב