פעילות גופנית אירובית משפיעה חיובית ובאופן מובהק על תוצאות הטיפול בכאבי צוואר ומפחיתה כאבי ראש

צוות הפיזיותרפיסטיות של כללית

כך עולה מעבודת מחקר קליני של הפיזיותרפיסטית אמירה דאהר, ממכון  הפיזיותרפיה של הכללית בקרית טבעון אותו הציגה בכנס השנתי של העמותה לפיזיותרפיה בישראל.

בכנס השנתי של העמותה לפיזיותרפיה בישראל שנערך לאחרונה ובו השתתפו מאות פיזיותרפיסטים מכל רחבי הארץ, בלט צוות הפיזיותרפיה של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי בניהולה של ציפי קנול, אשר הציג מחקרים ומקרים.

 

הפיזיותרפיסטית אמירה דאהר, הציגה את עבודת הדוקטורט שלה שהינה מחקר קליני אקראי מבוקר שכלל 139 נבדקים ונערך במכוני הפיזיותרפיה של הכללית במחוזות,

אמירה דאהר

הצפון וחיפה וגליל מערבי. המחקר בדק השפעת פעילות גופנית אירובית על כאבי צוואר כרוניים והראה כי יש השפעה חיובית מובהקת של פעילות גופנית אירובית על תוצאות הטיפול בכאבי צוואר בטווח הבינוני והארוך בלבד. מכאן המסקנה שחשוב שמטופלים עם כאבי צוואר יתמידו בפעילות גופנית לאורך זמן על מנת לקבל תוצאות.

כמו כן, בטווח הארוך, לאחר חצי שנה, שיעור הדיווח על כאבי ראש בקרב מטופלים אלו היה נמוך יותר בקבוצה שקיבלה פעילות גופנית אירובית לעומת קבוצת הביקורת, שלא עסקה בפעילות אירובית.

דפנה ליבנה (צילום – דוברות כללית)

הפיזיותרפיסטית דפנה לבנה, סגנית מנהלת המכון לפיזיותרפיה במרכז רפואי לין, העבירה הרצאה בנושא: טיפול פיזיותרפי במחלת סקלרודרמה.

דפנה הציגה תיאור מקרה של מטופלת שסובלת ממוגבלות תפקודית של הגפיים העליונות עקב המחלה, תוך שהתייחסה לדילמה של אפשרויות הטיפול במחלה רב מערכתית, לאור חוסר בספרות מקצועית בנושא. בהרצאתה הוצג הטיפול שהשיג תוצאות כה יפות שאף המטופלת עצמה נדהמה לראות את התקדמותה בסרט שתועד בהסכמתה את שלבי הטיפול בה. ההישג החשוב נרשם גם תודות לשיתוף הפעולה בין המטפלים השונים, החשוב כל כך בעת בטיפול בבעיות רב מערכתיות, כמו מחלה מורכבת זו.

קרן לוי

הפיזיותרפיסטית קרן לוי, אחראית שירות הפיזיותרפיה במכון שיקום נוירולוגי של כללית בקרית ביאליק הציגה עם ד”ר הדס אופק, תיאור מקרה בו חל שיפור ניכר תודות לטיפול עם ליקוי תחושתי בגפה לאחר אירוע מוחי

תגובות
בטעינה...
ספורטן – כללי – רחב
מירית הנדסה – עתלית – רחב
כללית  – מיון לייד הבית – רחב
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב
הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB
הסטודיו – אירועי החודש
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB

הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB