אישום נגד רוצחו של אלי דהן מנשר שחוסל באזור התעשייה בעכו

זירת הרצח (צילום- דוברות המשטרה)

פרקליטות מחוז חיפה- פלילי  הגישה היום (ב’)  לבית המשפט המחוזי בעיר  כתב אישום נגד כאיד קשאש, בן 31  מעכו בגין רצח  אלי  דהן,  בן 39 שחוסל בתחילת חודש יולי באזור התעשייה בעכו.

מעובדות כתב האישום שהוגש באמצעות עוה”ד  עילית אפשטיין, ובני פסקל,  עולה כי ביום  29.5.18, פנה הנאשם (כאיד קשאש) אל אחמד בקאעייה, תושב עכו העתיקה  וביקש ממנו כי ישיג עבורו רכב גנוב, זאת על מנת שישתמש ברכב הגנוב לשם ביצוע הרצח. ביום 30.5.18, בשעות הערב, מסר בקאעייה, ואדם נוסף את הרכב הגנוב לקשאש, כאשר שניהם יודעים כי הרכב גנוב, תמורת 3000 שקלים – 2000 לבקאעייה ו-1000 ש”ח לאדם הנוסף.

במסגרת הקשר לרצח ולצורך קידומו, קבע  קשאש עם דהן, להיפגש בלילה שבין 2-3.6.18 סמוך לאזור התעשייה הדרומי של עכו, באמתלת שווא של קידום עסקת סמים. סמוך למועד הפגישה המתוכננת בין השניים, נסע קשאש ברכב הגנוב יחד עם שני אנשים, שזהותם אינה ידועה, כשהם מצוידים בשני כלי נשק, לתוך אזור התעשייה. בשעה 01:23 לערך עצר ברחוב הרכבת, שם יצאו השניים מהרכב והתחבאו מאחורי משאית כשברשותם הנשקים.

בהמשך, נסע קשאש מהמקום וכעבור מספר דקות חבר אל דהן, ואדם נוסף , אשר המתינו ברכבם  במתחם “דבאח” הסמוך לצומת עין המפרץ. קשאש, הנחה אותם לנסוע אחריו, תוך שהוא משוחח עם המנוח דהן, בטלפון, עד אשר הגיעו לזירה שם המתינו על פי התכנון שני האחרים עם הנשקים.

עם ההגעה לזירה,  עצר קשאש, את רכבו  בצד הכביש ומאחוריו נעצר רכבו של דהן, ממנו הוא יצא וניגש לעבר רכבו של קשאש. בשלב זה, יצאו שני האחרים ממקום מחבואם, אחד מהם ירה באדם הנוסף שישב ברכבו של דהן, ומיד לאחר מכן המשיכו להתקדם וירו בדהן, מספר קליעים בכוונה להמיתו. מיד לאחר מכן נמלטו קשאש ושני האחרים מהזירה ברכב.

דהן, נפגע משבעה קליעים, לרבות בראשו, בגבו ובחזהו ומותו נגרם בעקבות מעבר קליע דרך הראש. 

הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להורות על מעצרו של הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו .

בד בבד הוגשו לביהמ”ש המחוזי גם בקשת מעצר וכתב אישום כנגד אחמד בקאעייה בן 26, תושב עכו העתיקה, בגין גניבת רכב ושידול לגניבת רכב, קשר לפשע – גניבת רכב, מתן אמצעים לביצוע פשע.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.