מנכ”ל עמותת אור ירוק ליהב: “פעל להגברת הבטיחות להולכי הרגל”

מעבר חציה מסוכן - התמונה באדיבות אור ירוק

מנכ”ל עמותת אור ירוק, ארז קיטה, פנה לאחרונה לראשי הערים ובהם ראש עיריית חיפה יונה יהב, בבקשה להציב את שיפור בטיחות הולכי הרגל כיעד מחייב וליישם אמצעים ופתרונות הולמים לבעיה חמורה זאת. וזאת בעקבות הנתונים הקשים מהם עולה כי רק מתחילת שנת 2018 נהרגו 38 הולכי רגל, המהווים 28% מכלל ההרוגים בתאונות הדרכים.

בפנייתו לראש עיריית חיפה הוא קרא לפעול בנושא ולהציב פסי האטה במקומות בהם יש ריכוז של ילדים ואזרחים ותיקים כמו: בתי ספר, גני משחקים, בתי אבות, מועדוני יום וכו’. וציין כי מהלך זה יביא למיתון וריסון הנסיעה באזורים אלו ולהקטנת הסיכוי להתרחשות תאונות דרכים.

 868 הולכי רגל נפגעו בתאונות דרכים בחיפה בחמש השנים האחרונות מתוכם 23 נהרגו

בפנייתו ציין קיטה, כי הנתונים מצביעים על כך שמרבית הולכי הרגל נפגעים בתחום העירוני, לכן נדרשת מראשי הערים התייחסות ממוקדת ופתרון לבעיה.  בחיפה נפגעו בחמש השנים האחרונות (2013-2017) 868 הולכי רגל בתאונות דרכים, מתוכם 23 הולכי רגל נהרגו ו-156 נפצעו באורח קשה.

עוד ציין במכתב, כי ישראל נמצאת בין המדינות בהן שיעור הולכי הרגל מכלל ההרוגים הוא הגבוה ביותר בהשוואה לממוצע באירופהה, והוסיף כי בין האוכלוסיות הפגיעות בקרב הולכי הרגל בולטות שתי קבוצות: הילדים והאזרחים הוותיקים, ומסביר כי מדובר בשני קהלים בעלי מאפיינים ייחודיים אשר מובילים בין היתר לחומרת פגיעה גבוהה יחסית לשאר האוכלוסיות.

על פי נתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלמ”ס בעשור האחרון (2008-2017) נפגעו ברחבי הארץ מעל 32,600 הולכי רגל בתאונות דרכים, מתוכם 1,138 נהרגו ולמעלה מ-5,700 נפצעו באורח קשה.

מעיריית חיפה נמסרה לחי פה התייחסות לפנייתו של קיטה:

“ראש העירייה הודה למנכ”ל העמותה על פנייתו והוסיף כי האמור במכתב היא מדיניות העירייה המבוצעת ומיושמת על ידה בפועל”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.