54 בוגרים סיימו את לימודיהם בפנימייה הצבאית בטקס מרגש במעמד שר הביטחון בחיפה

שר ביטחון אביגדור ליברמן מעניק סיכות לבוגרי הפנימייה הצבאית בחיפה (צילום - דוברות משרד הביטחון)

30 אחוזים מהבוגרים צפויים להתגייס לחטיבת הצנחנים, 20 אחוזים לטיס וכ-15 אחוזים ליחידות מיוחדות

בטקס סיום מרגש של בוגרי מחזור ס”ד (מחזור דורי), בפנימייה הצבאית בחיפה, העניק שר הביטחון, אביגדור ליברמן, סיכות לבוגרים. מחזור ס”ד הינו המחזור הראשון שמסיים חוק לימודיו מאז עברה הפנימיה מצה”ל לאחריות משרד הביטחון.

סיום מחזור ס"ד בפנימייה הצבאית בחיפה (צילום - דוברות משרד הביטחון)
סיום מחזור ס”ד בפנימייה הצבאית בחיפה (צילום – דוברות משרד הביטחון)

עוד כיבדו את הטקס בנוכחותם, מפקד פו”מ תא”ל אודי בן מוחה, ראש האגף הביטחוני חברתי במשרד הביטחון תא”ל (מיל’) משה צין ובכירים נוספים ממשרד הביטחון. לטקס הגיעו כ-1,000 אורחים ביניהם בוגרי הפנימיה לדורותיהם, לרבות מחזור היובל – י”ד, בוגרים שסיימו לימודיהם לפני חמישים שנה, שוחרים לעתיד ועוד.

מחזור ס”ד –מחזור דורי, ע”ש רב אלוף יעקב דורי, מונה 54 בוגרים, מתוכם 12 בוגרות, כ-30 אחוזים מתוכם צפויים להתגייס לחיל הצנחנים, 20 אחוזים לטיס [!] וכ-15 אחוזים ליחידות מיוחדות.

דוברות משרד הביטחון

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר בטקס:

“עם כניסתי למשרד הביטחון אחת מהסוגיות הראשונות שנחתו על שולחני עסקה בשאלת סגירת הפנימיה בחיפה. ביקשתי לשקול את הנושא שנית, מאחר שהבנתי את חשיבות המשך פעילותה של הפנימיה. למען האמת לא היו לי התלבטויות. ביטלתי את ההחלטה והעברתי את האחריות על הפנימיה למשרד הביטחון. לפני שנה הושלם המעבר, ואז אמרתי: שהפנימייה הצבאית בחיפה היא מוסד חינוכי מפואר, שגידל וטיפח לוחמים, מפקדים ואזרחים שהשפיעו, משפיעים וימשיכו להשפיע על מדינת ישראל, על צה”ל ועל החברה הישראלית כולה”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.