נקודת פתיחה: מכבי חיפה הוציאה נקודה ממכבי נתניה במסגרת גביע הטוטו

אודי דהן מסכם את המשחק: "עוד עונה ארוכה לפנינו "

ניסוי כלים ראשון

בפעם הראשונה, מאז סיום העונה, מכבי חיפה קיימה ניסוי כלים ראשון, מול קהל אוהדיה. אמש, במסגרת גביע הטוטו, מכבי חיפה סיימה בתוצאת תיקו אחת מול מכבי נתניה. השנה, משחקי גביע הטוטו מתקיימים לפני תחילת העונה, וזאת בשביל לתת  לקבוצות, כמה שיותר משחקי טרום עונה, להכנת הקבוצות טוב יותר. ההרכב שעלה אתמול, לא יהיה ההרכב שייפתח את העונה. לראשונה ראינו את הבלם איעד חבשי משתלט על מרכז ההגנה, והוא היה מהבולטים שבקבוצה.

צוות האימון – מחפשים את ההרכב המושלם (צילום- יוסף הירש)

שינוי צורת המשחק

מה שכן בלט מאוד במשחקה של מכבי חיפה, הינה שיטת המשחק והנעת הכדור לעומק. לא כפי שהיה בעונה שעברה, שהכדורים עברו מההגנה לשוער וחזרה, מה שהרתיח את מרבית האוהדים וגרם למשחק להיות שבלוני ומשעמם. מכבי חיפה, כרגיל, הגיעה למספר רב של מצבים, אך כמו בשנה שעברה, הרבתה להחמיץ ורק בדקה ה-77 כבשה שער, מרגליו של ניקיטה רוקאביצה.

מי שהרבה להחמיץ ויכל לכבוש לפחות שני שערים, הינו הקשר אופיר מזרחי, שבעט לא פעם בצורה שלומאלית וחלשה לכיוון השער. החלוץ החדש, מיכיל קרמר, פתח בהרכב והגיע למספר הזדמנויות קורצות, אך גם הוא החמיץ את כולן. אפשר לראות ניצוצות של חלוץ, אבל בסופו של דבר הוא יישפט בכמות הגולים שיבקיע ולא בכמות ההזדמנויות. שחקן נוסף שבלט, הינו מוחמד עוואד, שהיה בכל מקום במגרש, גם הוא הגיע גם הוא להמון הזדמנויות שאותן הוא  החמיץ.

אופיר מזרחי לא הפסיק להחמיץ(צילום – יוסף הירש)

הסגל לא סופי ויעבור עוד שינויים

הצוות המקצועי הושיב על הספסל מספר שחקני הרכב שהיו בשנה שעברה, ונתן לשחקני הסגל הרחב לשחק ולהוכיח את עצמם. הרבה שחקנים ישוחררו ויגיעו חדשים. קשר-אמצע אמור להצטרף בימים הקרובים, וכמו כן מקווים לסיים את הפרשת עידן ורד, ושהשחקן יחתום בקבוצה בימים הקרובים. שחקן נוסף שאמור להגיע הינו שחקן לעמדת המגן השמאלי.

מיכיל קרמר יישפט לפי כמות הכיבושים (צילום – יוסף הירש)

הקבוצה סובלת שוב ממספר ניצול המצבים הנמוך אליהם היא מגיעה, ושוב חוטפת שערים שאינם מחוייבם במציאות. אתמול, מכבי חיפה שוב חטפה שער מרהיב ככול שיהיה מרגליו של ערן לוי המוכשר, גול שאסור לקבל בטח שלא מכזה מרחק ובטח שלא בדקה כזו. כשאתה כובש, אתה מצליח להרוג את המשחק, ולשבור את היריבה אם מכבי חיפה לא תתחיל לכבוש ולנצל מצבים, התסריט של שליטה מדומה במתרחש במגרש ולבסוף לרדת מנוצחים, כנראה שיחזור על עצמו גם השנה.

ניקיטה רוקאביציה נכנס כמחליף וכבש(צילום – יוסף הירש)

אפשר להיות אופטימים

למכבי חיפה, נכון לעכשיו, יש סגל טוב. במידה שיבוצעו מספר שינויים קטנים, הקבוצה יכולה לרוץ יפה למעלה. הבעיה היא מנטלית והכל בראש. סגל המאמנים חייב להחדיר אמונה בשחקנים, שהם טובים ושהם מסוגלים לנצח כל קבוצה.  רק דרך אמונה והחדרת מוטיבציה הבטחון יעלה, והשחקנים יתחילו להראות מה שהם יודעים. האוהדים צריכים להבין שאין קסמים בכדורגל, העונה שעברה הסתיימה בבושת פנים, והשנה צריך להרים את כולם חזרה. זה ייקח זמן והרבה סבלנות מצד כולם.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.