יואב רמתי: הצלחה בבחירות למועצת העיר חיפה תהיה 3 מנדטים לבית היהודי | בחירות 2018

רמתי הוא מועמד הבית היהודי למועצת העיר. הבית היהודי יציג בבחירות הקרובות מצע במגוון נושאים על מנת להיות חלק מניהול העיר לאחר הבחירות ולקבל קולות לא רק מהציבור הדתי.

ספורטן – כללי – רחב

מועמד הבית היהודי למועצת העיר, יואב רמתי, רוצה לראות את סיעתו עם 3 מנדטים בבחירות הבאות. רמתי נבחר לעמוד בראש הסניף המקומי לאחר שחבר המועצה שי בלומנטל פרש. במהלך אוגוסט יבחנו בבית היהודי את כלל המתמודדים לראשות העיר ויחליטו האם להכריז במי הם תומכים לראשות העיר. כזכור, בבחירות האחרונות בשנת 2013 קיבלה הרשימה מנדט אחד, אבל הרשימה הייתה קרובה לשני מנדטים. באותן בחירות, המועמדים ב-3 המקומות הראשונים ברשימה היו דתיים, וכעת נבחנת האפשרות להציב במקום ריאלי גם מועמדים חילוניים, על מנת למשוך קהלים נוספים.

רמתי מסר לחי פה:

“לפי תקנון הסיעה, מועצת הבית היהודי תאשר עד סוף חודש אוגוסט את הרשימה המלאה של המועמדים למועצת העיר. במועצה הנוכחית היה לנו מנדט אחד ואנחנו נראה כהצלחה בבחירות הקרובות אם יהיו לנו 3 מנדטים. אנחנו מתכוונים להציע מצע מסודר, שכולל אג’נדה במגוון תחומים ואני מאמין שנזכה לתמיכה גדולה גם בקרב הציבור הדתי וגם בקרב הציבור החילוני שיהיה שותף לשינוי, שאנחנו נביא לעיר.”

קניון שער הצפון – מתחלף – רחב

אחד הנושאים החשובים בעיניו של רמתי הוא נושא התחבורה. לטענתו, התכנית לבנות מטרונית בנווה שאנן, ברחוב חניתה, היא תכנית הרסנית לשכונה והוא מתכוון לפעול על מנת שלא תצא מהכוח אל הפועל:

“בשביל להבין למה המטרונית תהיה אסון ברחוב חניתה, צריך להכיר את נווה שאנן ואת מה שקורה ברחוב עצמו. רחוב חניתה הוא רחוב מישורי, שיש בו הרבה חנויות. תושבי השכונה מגיעים ברגל או עם הרכב, עושים קניות וחוזרים הביתה. המשמעות של בניית מטרונית ברחוב היא שחצי מהחניות יבוטלו לטובת בניית המסלול למטרונית. זו תהיה מכת מוות לעסקים ברחוב ופגיעה בתושבי השכונה. אני לא מתחיל אפילו לדבר על מה שיקרה לתושבים ולבעלי העסקים במהלך תקופת בניית המטרונית.

מסלול מטרונית ברחוב הרצל (צילום – ירון כרמי)

 

רחוב חניתה הוא רחוב שוקק חיים, ילדים, משפחות ואוכלוסייה מבוגרת באים והולכים, קונים ונפגשים, אסור לשתק את זה לכמה שנים בשביל מטרונית. נקודה נוספת ומשמעותית מאוד היא גודש התנועה. אם בצומת הרחובות חניתה וטרומפלגור תהיה פאזה נוספת של הרמזור בגלל המטרונית המשמעות תהיה פקקי תנועה לא הגיוניים. אם נוסיף לכך את הפרויקט שמוקם בין הרחובות חניתה והבריכה, שיוסיף 270 יח”ד ומאות כלי רכב, אנחנו מקבלים גודש תנועה שיפגע באיכות החיים משמעותית. כבר היום בשישי בצהריים כשעולים מהגרנד ברחוב שמחה גולן לרחוב חניתה יש פקקים, מה יקרה אם נוסיף לזה את המטרונית? כמובן, גם בתחילת רחוב חניתה, במפגש עם רחוב טבנקין יהיה צריך לעשות שינוי וגם זה ישפיע על הנסיעה ברחוב”.

רמתי אומר שצריך למצוא חלופה למטרונית בחניתה על מנת לא לפגוע המרכז המסחרי ואיכות החיים בשכונה והוא סבור שניתן להעביר את המטרונית דרך רחוב אבא הילל סילבר ולא דרך רחוב חניתה ולצמצם משמעותית את הנזק. על מנת למצוא באמת את החלופה הטובה ביותר הוא היה רוצה לראות פנייה מסודרת ליועץ תנועה שייתן את הדעת על הנושא ויציע לעירייה את הטוב ביותר עבור נווה שאנן.

הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
תגובות
בטעינה...
צוערים לשלטון המקומי – רחב
תאטרון חיפה – רחב
כללית  – מיון לייד הבית – רחב
הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
עיריית חיפה – רחב
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב

האקדמית גורדון – הרשמה – רחב