דודו בזק – דובר המועדון: “להחזיר את הכבוד לאוהדים” | מכבי חיפה פותחת עונה

אודי דהן בראיון מיוחד עם דודו בזק לרגל פתיחת עונה - מכבי חיפה בכדורגל - 2018-2019

רוצים להחזיר להם את הגאווה

ביום שבת 27/07/2018, באצטדיון סמי עופר שבחיפה, בשעה 19:00, תפתח מכבי חיפה, רשמית, את עונת 2018/19. מכבי חיפה חוזרת למגרש, לאחר עונה שתיזכר כאחת מהקשות ביותר שחווה המועדון בתולדותיו. מכבי מתייצבת למשחקה הרשמי הראשון העונה, לעיני אוהדיה המאוכזבים, שלמרות 7 שנים קשות, הפתיעו גם את המועדון עצמו, בכך שמעל ל-11,000 מנויים חידשו את המנוי והבטיחו את מקומם לעונה הקרובה. גם השנה, אצטדיון סמי עופר יהיה האצטדיון העמוס ביותר מבין מגרשי הכדורגל בארץ. הציפייה היא לכמות של 15,000 מנויים פלוס מכירת כרטיסים.

11 אלף מאמינים (תמונה האתר הרשמי)

 

ישבתי לשיחה עם דובר המועדון, דודו בזק לראיון פתיחת עונה וקיבלתי תמונה ברורה יותר בנוגע למסקנות מהעונה החולפת וכן בנוגע למטרות שהציבה הנהלת הקבוצה לעונה הקרובה.

דודו בזק דובר מועדון מכבי חיפה(תמונה האתר הרשמי)

 

כיצד הצוות המקצועי מסכם את העונה החולפת ומה המסקנות שהוסקו?

אי אפשר לספר סיפורים ואין מה לתרץ, העונה האחרונה היא כשלון ענק ואי אפשר לסכם זאת אחרת.אף אחד במודעון לא חשב שאלו יהיו התוצאות וכך תראה העונה.

המסקנה היא שמכבי חיפה, טעתה במשך שנים רבות בכך שלא בנתה קבוצה, אלא עשתה מהפכות וכל פעם החליפה סגלים שלמים. לפעמים  מעל ל 15 שחקנים בקיץ אחד.

השנה, החליטו שלא לחזור על אותן טעויות והחליטו להשאיר את מרבית הסגל עם שיפורים כאלו ואחרים. כך שלא יהיה שינוי של יותר מ 40 אחוז בסגל בעונה אחת.צוות האימון, ברשות מו אלאך מאמינים מאוד במרבית הסגל הקיים, וחושבים שיש פוטנציאל באופן אישי לכל שחקן ושחקן. צוות האימון הבין שבעונה האחרונה, לא ידעו לחבר את השחקנים ולגבש אותם לקבוצה.

איך אתה מסביר את ההיענות המדהימה של האוהדים, שלמרות העונות הכושלות, לא מאכזבים ומחדשים מנויים, תוך הבעת אמון בקבוצה – בכל עונה מחדש וגם השנה?

לנו כמועדון זה לא ברור מאליו בכלל. המספרים דומים מאוד למספרים של עונה שעברה. למרות הירידה הקטנה, אנו מאמינים שכמות המנויים תגיע ל 15000. הקהל שלנו זה הנכס של המועדון, ואנו מרגישים חוב ענק לכל אוהד ואוהד. אחת המטרות המוצהרות של המועדון לעונה הקרובה, היא להחזיר את הגאוה לאוהדים שלנו ולהחזיר להם את שמחת החיים הם סבלו מספיק.

 

מהן המטרות אותן הציבה הנהלת המועדון לשנים הקרובות?

מי שיגיד לך שמכבי חיפה רצה לאליפות פשוט לא – ריאלי. מכבי חיפה אחרי עונה קשה מאוד. כרגע המטרה שלנו היא להחזיר את הגאווה למועדון, להחזיר את מכבי חיפה למסלול הניצחונות ולהחזיר את מכבי חיפה להיות פקטור משמעותי בצמרת ליגת העל.

פליאוף עליון הוא לא המטרה, המטרה היא להיות גורם בצמרת. להגיע למשחקים חשובים כמו משחק על מקום באירופה ולא על השארות בליגה, כפי שהיה בעונה הקודמת. בעונה הבאה, נשחק בשינוי של עוד 40 אחוז מהסגל, ולאחר עונה טובה, בעזרת השם, נוכל להגיד שמכבי חיפה רצה על כל התארים, כפי שהיה בשנים עברו. אבל מי שמצפה למכבי חיפה של עונת 93/94 ייצטרך להמתין טיפה.

 

החולצה החדשה לעונת 2018/19 (תמונה – האתר הרשמי)

לסיכום:

מכבי חיפה, השיקה היום את החולצה החדשה לעונה הקרובה. המועדון החזיר את הלוגו של וולוו כפי שהיה בעבר, אולי במועדון אומרים משנה סמל משנה מזל.

מכבי חיפה, לפני עוד עונה שתרשם בספרי ההיסטוריה. הקהל, המועדון והשחקנים מקווים שסוף סוף העונה תזכר כעונה טובה, ולא עוד כותרות של העונה הגרועה בהיסטוריה של המועדון.

בשבת הקרובה, נוכל לראות אם הצוות באמת הצליח לחבר בין השחקנים ולממש את הפוטנציאל האישי של כל שחקן ושחקן.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.