14 טובעים חולצו בים אחד מהים הסוער בחיפה

תחנת הצלה 6 בחוף הסטודנטים (צילום - ירון כרמי)

הים הסוער מאתגר את מצילי חיפה:

מספר רב של טובעים חולצו היום בחוף הסטודנטים באזור הלא-מוכרז, על ידי מצילי תחנה 6. החוף הלא מוכרז דרומית לתחנת ההצלה מספר 6 בחוף דדו, מאופיין בזרמי פריצה חזקים, בורות ומערבולות בקרבת החוף. למרות שילוט האזהרה והסכנה שברחצה ללא פיקוח מציל, שוב ושוב בוחרים מתרחצים להיכנס לים ולסכן את עצמם.

גם היום פעל מערך ההצלה בחופי חיפה במקצועיות גבוהה, הרבה מעבר לגבולות החוף המוכרז ובמספר רב של אירועים זינקו המצילים ע״ג אופנוע ים וביצעו הצלות של מתרחצים.

רוחצים בים סוער ללא פיקוח מציל בחוף הסטודנטים – לאחר סגירת תחנת ההצלה – 30/6/2018 (צילום – ירון כרמי)

בשעות הצהריים, חולצו ארבעה בחורים שנסחפו מאזור הגזלן הדרומי.
זמן קצר לאחר מכן חולצה קבוצה של ארבע בחורות אילמות בשטח שממול לקיוסק מרקי.
בהמשך היום חולצו שלושה בחורים נוספים שנסחפו מול הקיוסק של שלום.
בשעות אחר הצהריים שוב זוהתה טביעה באזור מרקי, לים זינקו מצילים משתי תחנות הצלה והצליחו לחלץ נערה בת 17. לאחר טיפול רפואי ראשוני היא שוחררה לדרכה.
בשעה 18:15 בוצעה ע״י המצילים הצלה נוספת של גולש בסמוך לחוף זמיר, הצלה שהמחישה הלכה למעשה את חשיבות החלטת עיריית חיפה להאריך את שעות שרותי ההצלה עד השעה 19:00.

בשעה 19:30, כמחצית השעה לאחר סגירת תחנות ההצלה, טבעו שני בחורים נוספים בחוף הכאמל. הם חולצו בסיוע פקחי עיריית חיפה ומטופלים בשעה זו על ידי מד”א.

 

איך יודעים אם הים מסוכן לרחצה?

כנסו לדף המטאורולוגי של חי פה, המשדר נתונים בזמן אמת מהים. במרכז הדף תמצאו את גובה הגלים. כאשר גובה הגלים מעל 60 ס”מ – הים סוער. 

סוער או לא – אנו שבים וקוראים למתרחצים לרחוץ אך ורק בחופים מוכרזים ובשעות מתן שרותי ההצלה.

אופנוע הים של צוות המצילים בסוכה 6 בחוף הסטודנטים (צילום – ירון כרמי)

הגיבו כאן לכתבה