חדשות חיפה

אח ואחות החלו ללמוד יחד משפטים וסיימו יחד בהצטיינות

מבזקי וואטסאפ

טקס_סיום_מחזור_2_כרמל_004.jpg

בתמונה: האחים איקה וגיא עמר עם נשיא המרכז האקדמי כרמל פרופ’ נחום ביגר
צילום: מרכז אקדמי כרמל, יחסי ציבור.

איקה עמר בת ה-24 אחיה גיא בן 38 מעתלית, תמיד חלמו להיות עורכי דין. עם השנים הם נרשמו ללימודים במרכז האקדמי כרמל, אך מה שהם לא ידעו – שלאחר שלוש שנים הם יוכתרו כסטודנטים מצטיינים בין מצטייני בית הספר למשפטים.

איקה : “עוד בשיעורי אזרחות בבית הספר המורה שלי אמרה שאהיה שופטת. אחי הבכור, ליאור, שהינו עו”ד ותיק בתחום המקרקעין דרבן אותי להגשים את החלום “.
גיא : בשנים האחרונות במסגרת עיסוקי הנוספים נחשפתי לעבודה עם ומול עורכי דין, בעיקר בדיני החוזים, ותחום זה סקרן אותי “. עד מהרה הבינו השניים שלקשר המשפחתי גם יתרון: “איקה למדה לימודי בוקר ואני למדתי לימודי ערב כך שלא תמיד למדנו אותם קורסים בו זמנית, אבל בכל מקרה נהגנו לעשות סיעור מוחות יחד”. וגם אולי תחרותית..? “ממש לא. ההיפך הוא הנכון . גיא : אני הייתי שמח יותר שאיקה קיבלה ציונים גבוהים ולהיפך . בבית גדלנו וחונכנו על ערכים של משפחתיות , אחווה, שיתוף ועזרה הדדית וזה שעשינו יחד את התואר רק היווה שיתוף פעולה מוגבר בינינו”. ומוסיפה איקה: “גיא הינו בעל ניסיון חיים גדול יותר, הוא הרי גדול ממני בגילו, ואני שאבתי ממנו את נסיון החיים שלו והבאתי לידי ביטוי ניסיון זה בתחום המשפטים”.
האם העובדה שמדובר באח ואחות הובילה אתכם לרצות להצטיין כשכל אחד נותן רוח גבית לאחר להצליח מעל לממוצע? “אנו למדנו כדי להשכיל וכדי לצבור כמה שיותר ידע ומקצועיות בתחום. הציונים היוו את “הבונוס” ואת הגושפנקא להצלחה ולמאמץ שהשקענו, אך זה לא מה שהיווה גורם מכריע בלימודים. אנו שמחים ששנינו מצטיינים. תאר לעצמך איזו גאווה ונחת זה להורינו…” הם אומרים. “מאוד נהנינו מהלימודים במרכז האקדמי כרמל. אנו בהחלט מרגישים שהלימודים עזרו לנו מאוד בהתמחות המעשית, וזאת הודות למרצים הבכירים מהשורה הראשונה”.
השניים כבר נמצאים בעיצומו של קשר לתחום המשפטי. “אנחנו כבר עוסקים בתחום זה, ובימים אלו איקה עומדת לסיים את תקופת ההתמחות לקראת מבחני לשכת עורכי הדין. אני אתחיל בקרוב את ההתמחות. אגב את ההתמחות אנו עושים במשרד של אחינו הבכור עו”ד ליאור עמר בחיפה”. איזו עצה אתם יכולים לתת לסטודנטים חדשים, כיצד להצליח כמוכם? “יגעת ומצאת – תאמין … להגיע ולהיות מוכן לכל ההרצאות , לקרוא פסקי דין ומאמרים, תמיד לנסות לדעת מעבר , ולנסות לחקור את הנושא לעומק.”
בסוף השבוע נקראו השניים, בנו ובתו של מרדכי עמר, לשעבר ראש מועצת עתלית לבמה במרכז הקונגרסים בו נערך טקס הסיום של המחזור השני של בוגרי בתי הספר למשפטים ומנהל עסקים יחד עם שאר המצטיינים. בטקס זה קבלו תעודות הסמכה לתואר ראשון 445 בוגרים בהם גם סטודנטיות וסטודנטים חרדים שלמדו במסגרת “הקמפוס החרדי” של המרכז האקדמי כרמל.

נשיא המרכז האקדמי פרופ’ נחום ביגר שברך את הבוגרים ציין כי עשרה מבין בוגרי המחזור הראשון כבר סיימו תארים שניים באוניברסיטאות שונות. בטקס נשא דברים נשיא איגוד לשכת המסחר בחיפה והצפון ד”ר גד שפר, ממלאת מקום ראש עירית חיפה תא”ל (מיל) חדווה אלמוג וכן יזם המרכז האקדמי אבי ביתן. ביתן ציין כי בקרוב תתחדש בניית שלב ב’ של המרכז, דבר שיהפוך אותו עם סיום הבנייה לאחד הגדולים בצפון. ברכות השמיעו גם דיקן בית הספר למשפטים פרופ’ עמוס שפירא שציין כי למעלה משלושה רבעים מבין בוגרי המחזור הראשון סיימו בהצלחה את מבחני לשכת עורכי הדין, ופרופ’ אורי פזי – דיקן בית הספר למנהל עסקים.

הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
תגובות
בטעינה...