חדשות חיפה
film izle

קצת על שיטת פלדנקרייז – למה ומדוע? למי מתאים? ומיהי המדריכה?

מאת: אפרת ברק
שמי אפרת ואני פיזיותרפיסטית 18 שנה ומורה מוסמכת בשיטת פלדנקרייז 4 שנים. אני עוזרת לאנשים לשפר תפקוד לקוי עקב כאב, פציעה או מחלה ממקור אורטופדי או נוירולוגי. אחרי שלמדתי את שיטת פלדנקרייז קבלתי עוד כלים מקצועיים ולמדתי להשתמש בצורה טובה יותר בכלים מעולם הפיזיותרפיה ואני מאוד נהנית מהשילוב בין שני המקצועות.
בקצרה על שיטת פלדנקרייז – היא מבוססת על הבנת ההתפתחות המוטורית שלנו מינקות והבנת דפוסי התנועה שרכשנו במשך החיים מהנטיות שלנו שמקורם מ- החינוך שקבלנו, התרבות שבה גדלנו והשפעתם על הגוף שלנו. בשיטה יש שילוב של הסתכלות כוללנית על הגוף, תנועה מגוונות ותרגול מתון ללא מאמץ שמביא לתוצאות מצוינות.
את השיטה פיתח משה פלדנקרייז שרצה ללמד אנשים כדבריו – להפוך את הקשה לאפשרי ואת האפשרי לקל – מהיכולת לשבת ישיבה מזרחית בקלות, לבשל ארוחה או לשבת מול המחשב ללא כאבי גב ועד היכולת לבצע תרגול מאתגר בצורה איכותית וללא פציעה.

דוגמאות בהם נתקלתי:
חווה, בת 80 שהגיעה לקבוצה בגלל כאבים והגבלה ובתנועה בברך עקב קיצורי גידים, התרגול שנעשה במתינות בכיווני תנועה מגוונים מאפשר לאזורים מוגבלים יותר להצטרף לתנועה ולאזורים שנוטים לעבודת יתר לנוח וכך המפרקים יכולים לנוע ולהתחמם בהדרגה וללא טראומה ומתח השרירים מתאזן ומאפשר תנועה מותאמת, וכך הברך הנוקשה השתחררה בהדרגה והגברת הפסיקה ללכת עם מקל בו נעזרה.

נטלי, בת 40 הגיעה לטיפול עקב כאבי גב וסיפרה שקשה לה להתמיד בתרגול כי היא עייפה מידי בסוף היום למאמץ כזה. הסברתי לה שתרגול ללא מאמץ (מתיחות חזקות ועבודה נגד התנגדות גבוהה)מאפשר הקלה מהירה ויעילה מכאבי מפרקים , היא גילתה שהיא אוהבת לעשות ספורט כשהוא מתאים לקצב שלה. כשהתמידה בתרגול לא סבלה מכאבי גב, בהמשך אפשר לשלב גם ספורט יותר מאתגר כמו פילטיס, יוגה וכו’ כך שומרים על המפרקים וגם מפתחים את הכושר ושני המרכיבים תורמים לתפקוד טוב ללא כאבים.


שיעורי פלדנקרייז מתקיימים בסטודיו InMotion במועדים הבאים:
ימי שני 10:30 בהדרכת אפרת
ימי חמישי 7:30 בהדרכת אפרת
ימי ראשון 21:00 בהדרכת רוית
ימי חמישי 17:00 בהדרכת רוית

השיעורים מועברים על ידי אפרת ברק BsC, פיזיותרפיסטית ומורה מוסמכת בשיטת פלדנקרייז ורוית אלפא מדריכה נפלאה בעלת ניסיון רב וכמובן מורה מוסמכת לשיטה. הקבוצה קטנה עם יחס אישי והנחיה איכותית, או באופן פרטני.

במהלך חודש ספטמבר יקבלו לקוחות הפילאטיס שיעור פלדנקרייז ניסיון מתנה!

נשמח לראותכם!

 


 נפגשים בסטודיו InMotion

הסטודיו נמצא במעלה הכרמל, בקצה רחוב מרגלית

כתובת: מרגלית 4 חיפה

תגובות
בטעינה...