ירי מקלעים כבדים מול חופי חיפה

(חי פה) - תושבי חיפה שמעו הלילה, 11/7/24, 22:50,...

רכבת הלילה לחיפה לא עוצרת בתחנה

(חי פה) - תושבים המתגוררים בשכונות בת גלים וקריית...

יאיר וויטסון בן ה-13, תושב חיפה מצא טבעת בת כ-1,800 שנה בכרמל

(חי פה ארכיאולגיה) טבעת בת כ-1,800 שנה, שעליה חריתה...

נסראללה מאיים: "נשגר טילים למושבות חדשות שלא היו מטרות בעבר"

(חי פה) - כותרות ודיווחים מהתקשורת בעולם הערבי, נכון...
באנר חזית הים רחב
באנר חברה כלכלית 100724
באנר גורדון 240624
באנר מוזאוני חיפה 140724
באנר מוזאוני חיפה 140724
באנר קריית ביאליק ותיקיםרחב 140724
באנר קריית אתא קיץ 2024
פרסום בחי פה - רחב - מונפש

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

דוד חבוב מחיפה • מלאך הילדים המיוחדים

דוד חבוב מנהל בהתנדבות את מועדון השייט לילדים בעלי...

מתקן שמייצר רעש בלתי נסבל הוצב בכרמל צרפתי • ״ככה אי אפשר להמשיך״

דיירים שמתגוררים בבניינים הסמוכים לאולם קריגר בכרמל הצרפתי טוענים שלפני מספר ימים הוצב ליד אולם קריגר מתקן שמייצר רעש בלתי נסבל ברוב שעות היום.

"לפני כשבוע הוצב מתקן ליד אולם קריגר", מספרת אחת הדיירות וממשיכה: "אנחנו מאוד סובלים מהרעש שהמתקן הזה מייצר. דיברתי עם דיירים מבניינים סמוכים וגם הם שומעים את הרעש ולא מסוגלים לשאת אותו. אנחנו לא יודעים בדיוק למה הוצב המתקן או מה המטרה שלו, אבל ממה שהבנו אולי זה קשור למיזוג האוויר באולם או שמדובר בתקלה. ככה או ככה, הרעש הזה הוא בלתי נסבל, ואם לא מספיק הרעש במהלך היום, הרעש הזה נמשך גם בשעות הלילה. דיירים לא יכולים לפתוח חלונות בבית, בגלל שהרעש כל כך חזק. במקרה פגשנו את מנהל האיזור של האכיפה העירונית. הבנו ממנו, שנעשתה פנייה לתברואנית של איכות הסביבה. בינתיים סביבת המגורים שלנו הפכה למקום רועש וטורדני, כמו באיזור תעשייה.״

״אנחנו דורשים להפסיק לאלתר את האירועים באולם קריגר״

הדיירים דורשים טיפול מיידי, שיפסיק את מטרד הרעש: "אנחנו מצפים שגוף מוסמך מטעם העירייה יגיע מצויד במונה של דציבלים ויפעל במהירות לסילוק המכונה. עד אז אנחנו דורשים להפסיק לאלתר את האירועים באולם קריגר, כדי לשמור על שלוות הדיירים. פנינו גם לעירייה וקיבלנו תשובה שהנושא בטיפול וכן בטיפול המשרד לאיכות הסביבה. אנחנו באמת לא יודעים מה אפשר עוד לעשות, אבל בטוח שככה אי אפשר להמשיך".

יש לציין, שאחד הדיירים דיבר עם אחד העובדים באולם, והוא אמר לו שמדובר ביחידת קירור חיצונית, שהוצבה במקום כתחליף למזגנים שהתקלקלו.

מהו רעש בלתי חוקי?

התקנות למניעת מפגעים (מניעת רעש) התשנ"ג-1992 קובעות מתי רעש הוא לא סביר ויש למנוע אותו ומתי הרעש הוא בעוצמה סבירה ואפשר להמשיך ולהשמיע אותו. יש רעשים שניתן להשמיע בשעות מסוימות ולא באחרות ולעומתם יש רעשים שנחשבים ללא חוקיים בכל שעות היום. החוק והתקנות מתייחסים גם לגרימת רעש באופן כללי, וגם לגרימת רעש ממקורות ספציפיים כמו אזעקות רכב, שיפוצים ותיקונים ומזגנים. רעש בניגוד למה שנקבע על פי החוק מהווה רעש בלתי חוקי. יש מקרים, שבהם על מנת לדעת האם עוצמת הקול חוקית או לא צריך לבצע מדידה, שתקבע את עוצמת הדציבלים.

אתו"ס: הצ׳ילר שמקרר את אולם קריגר קרס

מחברת אתו"ס, החברת לאמנות, תרבות וספורט, שבבעלות עיריית חיפה נמסר: "הצ׳ילר שמקרר את אולם קריגר קרס. עד שיגיע הצ׳ילר החדש שהוזמן ועל מנת שלא לפגוע באירועים שהוזמנו מראש, בהם מסיבות סיום של בתי ספר וכד׳, אתו״ס הצליחה להשיג צ׳ילר בשכירות.

ככל שיש רעש שמגיע לשכנים הוא מתרחש רק בעת הפעלת הצ׳ילר בשעה שהאולם פעיל. כאשר התקבלה תלונה הזמנו בעל מקצוע שמתמחה בנושא וממש בימים אלה מתקינים פלטות לציפוי אקוסטי.

בכל מקרה מדובר על תקופה זמנית עד להתקנת הצ׳ילר החדש שלא ירעיש כפי שהיה עד כה. כמובן שככל שישנה הפרעה, אתוס מתנצלת ומבקשת את הבנת השכנים".

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

17 תגובות

 1. עוד מאת מגעיים הטילים לחיפה
  ואתם מתעסקים בשטויות שלכם בשכונות
  אוי לי ואי לי ראש של מקרר

  • למע עט קוטווט קמו מתומתמט, לו למדט ליכרוע וליחטוו⁉️

 2. מבקשים את הבנת השכנים ? חוצפנים.

  לתושבים הסובלים: צאו עם מגפונים ותופים להפגין צמוד לאולם , בזמן הופעה .

 3. בעברית תקינה אומרים : "יוצר" ולא "מייצר" ! שגיאה נפוצה זו חלחלה גם לערוצי-הטלויזיה ואין בקרה לעברית תקינה ויפה …

  • בכל הערוצים ובעיקר במסך הקטן כבר זמן רב ישנן טעויות כתיב ואחרות ברצועות המבזקים / הנושאים ( אולי כי אין צופים ).. כולל 14 (?)..

 4. אני שמח שאני לא תושב חיפה…
  עיר פח זבל. מאז קליש משהו שם ממש התחרבן בעיר הזאת.
  איפה הימים שפעם היה פסטיבלים בחיפה היינו נוסעים לחיפה לפסטיבל הבירה.. אחח איזה זיכרון רחוק.

 5. לאף אחד בעירייה לא אכפת מרווחת התושבים. בואו נדבר על זה שכל העיר הפכה לאתר בנייה אחד גדול. כאילו אנחנולא סובלים מספיק זיהום אוויר אנחנו גם צריכים לנשום את כל האבק בחסות פינוי בינוי, לספוג את הרעש והלכלוך ועדיין לשלם ארנונה מלאה ויקרה להחריד. על שום מה? הרי מי שמנהל את העניינים כנראה גר בוילה שקטה, אז מה אכפת להם באמת.

 6. לצערי, משהו לא טוב קורה עם העירייה החדשה במיוחד בכל הנוגע להתחשב בתושבים אל מול רעש. כל העיר חיפה הפכה תוך נספר חודשים לעיר מאוד רועשת, במיוחד במקומות הציבוריים, מה שגורם לסבל רב לתושבים. דוגמא נטספת הקמת הטרמינל בנמל. המוסיקה הבוקעת משם יכולה להעיר מתים בדיוק כמו דהירת הרכבים מנופחי המנועים שהעירייה והמשטרה לא מסוגלות למגר. העיקא הרחובות בעיר התחתית ממשיכים להיות מטונפים, הרעש מחריש, הזיהום גבוה, העיקר להראות פעילות!!!

 7. קודם ומעל הכל,להפסיק את פעילות המתקן.
  רוצים פעילות בקריגר?-תתקינו מערכת קירור
  ללא רעשים.
  אי אפשר להנעים את השעות לאנשים על חשבון שלוותם של תושבים אחרים!!!!!!
  אתו"ס חייבת להפנים זאת!!!!!
  לא יבצעו?-התושבים הסובלים לא יתנו לבעלי הכרטיסים להכנס למופעים.
  אם רק כך יבינו באתו"ס זה עצוב….

 8. משרד להגנת הסביבה בראשות סילמן כן כן. שיהיה לכולם בהצלחה.
  תזמינו בודק רעש ופנו לבית המשפט .

 9. זה לא זמני הם תמיד אומרים על כל דבר זמני
  על חוות הגז שעברה מגלילות לצומת קרית אתא ובכל רגע מסכנת בסביבתה עשרים אלף איש שעובדים ונוהגים לידה אמרו שזה זמני לפני 20 שנה ומאז היא שם
  תחזירו אותה לגלילות.

 10. איזה הבנה ואיזה בלבול מוח…את גורם הרעש יש "לנטרל" במיידי וללא כל תנאי מאולם האירועים…בריאות ושלוות הדיירים קודמת וחשובה מכל הסבר אחר…ואם צריך לסגור האולם לאלתר….לידיעת ראש העיר ומשרדי העירייה…תושבים שמדלמים מיסים לקבלת שקט ושלווה לא אמורים "לסבול" ולו גם לרגע אחד …!!!

 11. הדרך היחידה זה לפנות לבית משפט ולקבל סעד זמני. יש חוק למניעת רעש. בכל תלונה יגידו לכם משפט ראשון : מותר להרעיש בשעות אלו. זה כדי לנפנף אותכם. האמת היא שרעש בלתי סביר הגורם למטרד הינו בלתי חוקי.
  גם הרמקולים החיצוניים באוטובוסים מהווים מטרד לא סביר.

 12. דיירי רחוב זרובבל מתלונים ש נ י ם ר ב ו ת על כל סוגי רעשים, במיחד בשעות מוקדמות של הבוקר שעושים ע ו ב ד י ע י ר י י ה במחקלת תברואה בבניין קולנוע מוריה. (למי שלא יודע, תברואה זה איפמיזם, לשון נקיה, לניקיון הרחובות ואיסוף הזבל. איזה ניקיון? – ברחובות ראשיים – סביר. בצדדיים – גרוע, במעברים משניים – שלא נדע מצרות.)
  נו, אז עירייה נקפה אצבע בעקבות התלונות? – שאלה ריטורית.
  נגד בעלים של אולם העירייה בטח תפעל ותצלצל בכל הפעמונים, כמה היא מטיבה עם התושבים ואיך היא מגיבה על התלונות. אבל בעצמה היא עושה מה שבא לה. ואיכפת לה שהבניין בו המחלקה פועלת – קולנוע מוריה המפואר לשעבר, עליו השלום – מתפורר ונהרס?

 13. וועד השכונה חייב לקחת עו"ד שיתבע את העירייה על עוגמת נפש שום קירות אקוסטיות לא ימנעו את הרעש והמטרד וטוב שעה קודם

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

עוגת סברינה של אינגליש קייק בע"מ – קריאה להחזרה (ריקול)

ממשרד הבריאות נמסר לחי פה תאגיד החדשות: אזהרת ליסטריה היצרן אינגליש קייק בע"מ קורא להחזרת המוצר: עוגת סברינה. בבדיקה שנערכה ע"י שירות המזון לשכת הבריאות...

על דגי ״נסראללה״ שבקרקעית הים

כאדם שמבלה ארבע שעות בממוצע ביום בצלילות, כל יום מתחת למים שונה מקודמו. רשימת המינים הפולשים במימי ישראל ארוכה, אך ישנו דג אחד שהצליח למשוך...

מחיפה תצא בשורת הכתיבה • תחרות הכתיבה של ילדי ישראל

תעודת הוקרה ייחודית הוענקה לעיר חיפה על כמות המשתתפים הגדולה ביותר בישראל ב"תחרות הכתיבה של ילדי ישראל על שם ריקה ברקוביץ' ז"ל," תשפ"ד. יום רביעי...

היכל הספורט רוממה • הבית של הכדורסל בחיפה

היכל הספורט רוממה הוא היכל הספורט העירוני של חיפה, ביתו של הכדורסל החיפאי, השוכן בדרך פיק״א 69. היכל הספורט היכל הספורט הוקם כדי לארח תחרויות ספורט...

לקחת את הדברים בפרופורציה • על ויסות רגשי ומידתיות בתגובה

ויסות רגשי הוא מצב בו המערכת הרגשית מאוזנת ומתכווננת לפי מצבים. למעשה זהו מנגנון שמאפשר שליטה על הרגשות ועל התגובות, מונע תגובות אוטומטיות קיצוניות, מונע...